Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy jesteście zadowoleni z klimatronika w J11?


elsebo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już to ktoś przerabiał na forum,pamiętam,że przy 18st miał coś około 21-22 st i serwis to poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to ktoś przerabiał na forum,pamiętam,że przy 18st miał coś około 21-22 st i serwis to poprawił.

 

Tak wiem, maksymalną korekta o 3oC. :)

Co jeżeli różnica temp. docelowo jest większa niż maksymalne +/- 3oC?

Hej hop, wygenerowałem kolejny topic... :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post zatem bije czołem waszmościom

 

Klimatronic jest w QQ uwalony na to wychodzi. Jeżdze od miesiąca dopiero ale szybko zauważyłem że zamiast nastawić tempa i zapomnieć muszę co chwila kręcić jak w manualu. 16 stopni czyli drugi stopień klimy (niżej jest tylko low) a kaśka potrafi dołożyć do pieca. Na dłuższą metę nie da się jechać. Planuje testy jakieś bo coś wydaje mi się nie halo a ten topic utwierdził mnie że spartaczyli sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartaczyli. Tyle ze mnie jakos to strasznie nie przeszkadza. Jak goraco bo lato to inna nastawa. A jak zimno to te 17.5st i koniec krecwnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeździsz na AUTO i 17.5 czy bez AUTO załączonego? Bo powiem ci że mając u mnie na AUTO przy 16 i przejechaniu na rozgrzanym już silniku jakieś 20 minut można śmiało rozebrać się do slipek nawet w dzisiejszy dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na co dzień drugim autkiem z klimatronikiem i tam nic nie kręcę w ogóle.. Ani zimą ani latem, ani z lata na zimę ani odwrotnie.. Natomiast tu faktycznie jak w manualu, bo klima się ociąga z dogrzaniem, a potem hajcuje bez opamiętania. Mam nadzieję, że to można skorygować - zaraz będę męczył serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nastawione 19 st bez auto nawiew na przednią szybę,najniższy stopień wentylatora i jest przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie latem tez wariowalo...ale potem magicznie (mam nadzieje) przeszlo. Teraz jest oki - jezdze bez klimy zima wiec mam 18 to mam 18, dam 20 to jest 20, wszystko na automacie więc jestem póki co zadowolony.... Tylko zauwazyelm ze od szyby dachowej cosik ciągnie. Dzisiaj dla testów ją zasłoniłem po raz pierwszy od dwóch miesięcy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, 17 stopni i grzeje że nie da się wytrzymać. Dopiero po włączeniu klimy i 16 stopniach można normalnie oddychać.

Byłem już raz w ASO i stwierdzili że wszystko działa prawidłowo... Ale nie odpuszczam jutro kolejna wizyta..

A więc po dzisiejszej wizycie w ASO Chorzów:

1. Usterka: klimatronik, diagnoza: korekta czujnika (2 stopnie), efekt: teraz działa jak powinna  :thumbsup:

2. Usterka: skrzypienie układu kierowniczego w ujemnych temperaturach, diagnoza: wymiana przelotki  :thumbsup:

3. Usterka: skrzypienie tapicerki w prawych przednich drzwiach, diagnoza: te modele tak mają  :thumbsdown:  :angry:  :o  :o  :o  :0recourse:

 

O ile punkty 1-2 spełniły moje oczekiwania to punktu 3 im nie odpuszczę... Skrzypienie i trzeszczenie tapicerki w aucie za ponad 100 tys. ???? Haloooo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie dotyczy wszystkich...

Ad. pkt 1 - U mnie było już korygowane dwa razy... za każdym razem po jakimś czasie problem powracał... :(


Ad 3. Podkleiłem między tapicerkę a wew. plastikową obudowę lusterka taką małą podkładkę izolującą i już u mnie nie skrzypi... :)

Też mnie to wk... a ASO nie widziało problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w serwisie i co do temperatury nie wiedzieli co z tym zrobić napisali zapytanie do centrali- u mnie nastawiona na 16 stopni dawała 22,2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w serwisie i co do temperatury nie wiedzieli co z tym zrobić napisali zapytanie do centrali- u mnie nastawiona na 16 stopni dawała 22,2 

 

To coś jak u mnie, nie starcza skali na korektę o magiczne +/- 3oC... :devil:

Wachlując w czasie jazdy gałką trochę czuję się tak jakbym miał klimatyzację manualną a nie automatyczna, która powinna utrzymywac zadana temperaturę zgodnie z tym co się wyświetla na panelu... Oczywiście po dojściu do tej zadanej temperatury.

A może pod spodem jest to samo co w manualu tylko panel inny...? :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Te same objawy. 

Poza tym przestaje działać recylkulacja powietrza przy minusowych temperaturach (po prostu nie da się właczyć wewnętrznego obiegu powietrza). Napisałem do serwisu i przesłałem im krótki filmik z "niedziałania", bo jak zwykle podjeżdzając do serwisu wszystko bedzie działało jak trzeba . Taka złosliwość tych wad.

Czekam na odzew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Te same objawy.

Poza tym przestaje działać recylkulacja powietrza przy minusowych temperaturach (po prostu nie da się właczyć wewnętrznego obiegu powietrza). Napisałem do serwisu i przesłałem im krótki filmik z "niedziałania", bo jak zwykle podjeżdzając do serwisu wszystko bedzie działało jak trzeba . Taka złosliwość tych wad.

Czekam na odzew.

 

Z recyrkulacją mam to samo przy ujemnych temp. i tak samo zareagowałem... Trwa dochodzenie... ;)

Wiem przynajmniej ze nie jestem sam...

Uważam, że z klimą automatyczna w J11 Nissan zrobił krok w tył w stosunku do J10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elsebo może coś bliżej powiedzieć na ten temat:

Ad 3. Podkleiłem między tapicerkę a wew. plastikową obudowę lusterka taką małą podkładkę izolującą i już u mnie nie skrzypi... :)

 

Chyba podejmę samodzielnie próbę usunięcia tej usterki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak ze jak sa mrozy nastawa 17.5 stopnia a odczuwalna kolo 20. Dzis jechalem 2h z rodzina i od 2 st na dworze nastawa kolo 19.5 aby bylo przyjemnie. Cos mi sie wydaje ze w niskich temperaturach mam tylko problem. Moze jak z cyrkulacja nie dziala mieszanie cieplego powietrza? Dziwny ten automat. I chyba tylko z nazwy jest automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak ze jak sa mrozy nastawa 17.5 stopnia a odczuwalna kolo 20. Dzis jechalem 2h z rodzina i od 2 st na dworze nastawa kolo 19.5 aby bylo przyjemnie. Cos mi sie wydaje ze w niskich temperaturach mam tylko problem. Moze jak z cyrkulacja nie dziala mieszanie cieplego powietrza? Dziwny ten automat. I chyba tylko z nazwy jest automatem.

 

Dokładnie - jaja zaczynają się jak jest mróz albo... latem w czasie wysokich temperatur.

Elsebo może coś bliżej powiedzieć na ten temat:

Ad 3. Podkleiłem między tapicerkę a wew. plastikową obudowę lusterka taką małą podkładkę izolującą i już u mnie nie skrzypi... :)

 

Nie wiem co u Ciebie skrzypi.

U mnie wystarczyło wcisnąć małą podkładkę filcową między tapicerkę drzwi a wewn. plastik obudowy lusterka.

Tak niewiele a cieszy... teraz już nic nie skrzypi... :P:D

Jak znajdę chwilę to cyknę fotkę... ale tam nie ma żadnej filozofii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kilka moich obserwacji odnośnie klimy. Poprzedniej zimy klima grzała, że jak to chyba Kargul powiedział "bierz smołę gotuj". Tak jak piszecie, po kilkunastu minutach było gorąco jak w piekle nawet przy nastawieniu 16 st i przy jednej kresce nawiewu na przednią szybę, przy włączonym automacie było jeszcze gorzej bo automat na początku wymusza jeszcze większy nawiew. Jakoś zimę przeżyłem, a na wiosnę przy przeglądzie zwróciłem uwagę na złe działanie klimatyzacji - oczywiście stwierdzono, że wszystko jest w normie. W tym roku sytuacja się poprawiła bo grzanie jest mniejsze przy najniższym ustawieniu temperatury w porównaniu do roku poprzedniego i zauważyłem, że po kilkunastu minutach pracy grzanie jeszcze trochę się zmniejsza, tak że mogę jeszcze zwiększyć nawiew.

Napiszcie czy zauważyliście podobne objawy.

Obojętnie czy jest lekka poprawa czy nie to tak nie powinno być. Klima jest niby automatyczna a nie wyobrażam sobie zaczynać jazdę od włączenia automatu. Dwu-strefowość mogą sobie wsadzić w d..... jak klima nie do końca spełnia swoją podstawową funkcję. Nie wiem jakie są normy ale w QQ2 jest zbyt silne grzanie. Chyba wypada wziąć kogoś z serwisu ubranego w kurtkę na 30 minutową przejażdżkę z nastawioną zalecaną temp 20 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z recyrkulacją mam to samo przy ujemnych temp. i tak samo zareagowałem... Trwa dochodzenie... ;)

Wiem przynajmniej ze nie jestem sam...

Uważam, że z klimą automatyczna w J11 Nissan zrobił krok w tył w stosunku do J10.

Masz jakieś efekty pobytu w serwisie?  Ja niestety nie miałem wczesniej czasu i mam umówioną wizytę na wtorek 26.01. Ale temperatury mają być na plusie, więc chyba bez sensu, bo usterka występuje od mniej więcej -3 stopni C.

U mnie podobnie. Te same objawy. 

Poza tym przestaje działać recylkulacja powietrza przy minusowych temperaturach (po prostu nie da się właczyć wewnętrznego obiegu powietrza). Napisałem do serwisu i przesłałem im krótki filmik z "niedziałania", bo jak zwykle podjeżdzając do serwisu wszystko bedzie działało jak trzeba . Taka złosliwość tych wad.

Czekam na odzew. 

 Byłem w serwisie. Mają wymienić panel sterowania klimatyzacją. Część zamówiona. Czekam na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temat otwarty w ASO.

Obieg zamknięty, bez względu na temp. przestał już działać w ogóle... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jaja zaczynają się jak jest mróz albo... latem w czasie wysokich temperatur.

 

Nie wiem co u Ciebie skrzypi.

U mnie wystarczyło wcisnąć małą podkładkę filcową między tapicerkę drzwi a wewn. plastik obudowy lusterka.

Tak niewiele a cieszy... teraz już nic nie skrzypi... :P:D

Jak znajdę chwilę to cyknę fotkę... ale tam nie ma żadnej filozofii. ;)

będę wdzięczny za fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaobserwowałem zbyt mocne grzanie w zimie, ale też zbyt mocne chłodzenie w gorące dni lata. W moim odczuciu jak Qashqai jest albo bardzo nagrzany, albo bardzo schłodzony, to klima działa jeszcze długo po tym, jak osiągnie zadaną temperaturę, tyle, że w lecie oznacza to dalsze chłodzenie "w dół", a w zimie grzanie "w górę". Z ciekawości podjechałem z tym problemem do serwisu i po przeanalizowaniu stwierdzili, że niewiele z tym da się zrobić, bo najprawdopodobniej to wina dziwnie umiejscowionego czujnika, który jest w takim miejscu, że dość długo trwa nim dotrze do niego nagrzane lub schłodzone powietrze. Co też tłumaczy, dlaczego ten problem nie jest zbyt mocno odczuwalny gdy nie ma zbyt dużej różnicy temperatury wewnątrz samochodu a na zewnątrz.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...