Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan , Mazda czy może ... nasze rozterki .


toruńczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, panowie..

Ja tak celowo zarzuciłem własny podział z naciskiem na ceny, bo z tego bezpośrednio wynika głupota takich podziałów. A w wątku zauważalne jest utożsamienie

premium = szpanerski = droższy niż sąsiada ;)

 

Tak myślę QQ to na cayenne'a by trzeba wymieniać, żeby klasy nie zaniżyć, nie? :)

 

zadanie: znajdź różnice między http://www.caranddriver.com/photo-gallery/2011-porsche-cayenne-s-turbo-hybrid#28 a QQ...

Edytowane przez Jurand15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj kolego między wierszami.

przeczytalem 'miedzy wierszami' (dziekuje ze nie kazales mi czytac 'ze zrozumieniem ; ) Twoj 4 post i zastanawiam sie czy nie nalezysz do grupy uzytkownikow ktorzy klasyfikuja auto do poszczegolnych segmentow na podstawie dzwieku pracy silnika i ukladu wydechowego? ; )

jesli tak to dla mnie Corvetta V8 jest w segmencie F a Subaru z silnikiem Diesel Boxer tylko  E (Xedosa nie slyszalem)

 

przeczytalem tez inne Twoje posty:

> Kolego a klasa premium to cena czy rozmiar?

> Więc co jest autem luksusowym?Jakie są znamiona luksusu...

 

ale tego nie rozumiem:

> Dla żony pasuje-dla sąsiadów nie...

 

moglbys mnie objasnic zebym nie musial czytac 'pomiedzy wierszami' co miales na mysli piszac o sasiadach?

 

jak zawodne bywaja klasyfikacje, ktorych zdaje sie ze sam padles ofiara, swietnie charakteryzuje ironiczny wpis na autocentrum.pl dot. Murano, poddajacy pod watpliwosc jego zalety jako pojazdu segmentu SUV (wszyscy mysla ze to SUV a to luksusowa limuzyna), zwracam honor jesli Szanowna Malzonka chciala limuzyne, luksusowa ; )

 

prosze potraktuj moj post z przymruzeniem oka i nie irytuj sie (jesli potrafisz ; )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałeś xedosa-żałuj.ooo.To teraz dla mnie się kłania czytanie ze zrozumieniem-bo to co napisałeś to jak u cyganki w tobołku.sorki ale w segmencie to moja mama ma kryształy.A xedos to akurat takie marzenie z młodości-razem z honda legend,jaguarem xjr i jeepem grand cherokee v8.i nie oceniam auta po brzmieniu.A co tam jest z autocentrum o murano to jakoś nie kojarrzę.A teraz to mam rodzinę i raczej zatrzymało się na xedosie.A małżonka chciała dużego suva i padło na  murano.Teraz suchar:wiesz dla czego murano-bo stoi mu rano.Nie rozumiesz z sąsiadami-przykro mi.Może kiedyś zrozumiesz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo możliwe, ale obawiam się, że po 300kkm to w wielu Nissanach już nie ma co czyścić. Absolutnie nie jestem jakimś zwolennikiem Audi, ale żeby kierownica i skóra tak wyglądały po minimum 300kkm? Nawet jeśli jest po profesjonalnym czyszczeniu to i tak sądzę, że nieźle to wszystko wygląda.

Dokładnie...zgadzam się z Tobą.... a "nieźle" , to mało powiedziane.... przbieg , no i rocznik - 9 letnie auto.

Nie oszukujmy się - Audi tej klasy , to "inna inszość" ;)

 

________________________________________________________________

 

Coś do napawania oczu pięknem ;)

http://www.bestauto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No bardzo możliwe, ale obawiam się, że po 300kkm to w wielu Nissanach już nie ma co czyścić. Absolutnie nie jestem jakimś zwolennikiem Audi, ale żeby kierownica i skóra tak wyglądały po minimum 300kkm? Nawet jeśli jest po profesjonalnym czyszczeniu to i tak sądzę, że nieźle to wszystko wygląda.

 
naprawdę nie widzisz , że to nie jest kiera taka po przebiegu 300k km ?
 
firma od autodetalingu się kłania, kierę się barwi, lub od nowa obszywa,  skóry się czyści, naprawia i traktuje pigmentem/farbą i wyglądają prawie jak nowe. Chemia, Chemia i Chemia, masz środki do wszystkiego od polerowania plastików do ich politurowania.
 
ktoś włożył parę groszy w autodetaling, zostawił auto na parę dni do odpowiednich ludzi  i jest co jest, część tych rzeczy odnowionych, już zniknie po 2 miesiącach użytkowania (wrócą do zużycia), część zostanie nowszych na dłużej... 

 

 

Dokladnie, bo idac tym tokiem myslowym, kazdy posiadac QQ na tym forum jest milosnikiem "cipnych plastikow" jak to sie kolega lapidarnie raczyl wyrazic.

 

 dokładnie i nie ma co się obrażać, kupuje się produkt tańszy i gorszy, ja jak oddawałem auto do serwisu, to dostawałem zawsze na parę dni serwisowe T32 lub QQ i wiem jak to jeździ i jaka jest tego jakość, co do ceny to wypada oki

 

 

 

Bez przesady z tymi plastikami i wyglądem kokpitu. Sobie wsiądźcie do dużo droższej subarki, toyoty czy suzuki. Toż to po prostu smutek się się sączy w żyły bezpośrednio od samego patrzenia na to. 

to prawda też, według mnie nissan sporo daje z frajdy jazdy i wyglądu, jest bardziej awaryjny niż Honda, czy Toyota, ale po prostu przyjemniej i lepiej się nim jeździ.

 

 

 

 

> sam VW nie pozycjonuje się jako marka premium

sam VW nie, co wcale nie przeszkadzalo mu miec w swojej stajni auto klasy premium

 

@ Jurand15, po co definiowac cos co juz zostalo zdefiniowane?

segment rynkowy to klasa od A do F oraz vany, SUVy, terenowe, sportowe i kombivany

przy czym E to klasa wyzsza a F auta luksusowe

 

pozdrawiam

 

  

co do VW masz rację

 

co do reszty już nie, patrzysz oczyma polskiej motoryzacji, segmentowanie aut nie ma nic wspólnego z luksusem, wystarczy popatrzeć na największy rynek motoryzacyjny na świecie, są tam auta duże, ale tanie i cipne

 

 

 

co do klasyfikacji Premium , Normal, Economic to już dawno to zostało wyjaśnione

 

 

Premium to nie model auta, jego wyposażenie ale MARKA, która jest przestawiana lub postrzegana jako premium  !!!!  

 

i mamy jasność 

 

 

economik - DACIA, 

standard - NISSAN

premium - INFINITI 

 

 

********************************************************

z innej beczki

 

rok temu zastanawiałem się czy nie kupić Hyundaia Genesis 3.8 GDI, który mimo, że jest marką klasy średniej to ma model, który według mnie kładzie Audi, Mercedesa, taki model premium w klasie średniej, miał być to roczny Genesis gdyż roczny tracił w stosunku do nowego prawie 50% wartości, ostatecznie wziąłem nowego R52, ze względu na wędki i łódź. W tym roku już nie ma Hyundaia Genesis a jest ten sam Genesis, marka premium, bo Hyundai to nie premium i nawet jakby pozłacali Gensisa to nadal średniak .......   

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi format QQ bardzo odpowiada. Dla mnie alternatywą (rozmiarowo) będzie nowe BMW X1 a potem MACAN :-)

Jak skończę z QQ za 5 lat to kto wie...

Ale na spadek wartości jak w Cayene pewnie nie ma co liczyć :-(

 

nissan_qashqai_and_porsche_macan_630x420


Motyla noga...

 

Macan jest dużo większy od QQ, nawet do Volvo XC60 czego bym się nie spodziewał

0003P59KURDIGP94-C116-F4.jpg

Edytowane przez piciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym chcial zaraz zepsuc impreze ale napierw sprawdz ile kosztuje przeglad takiego samochodu jak Macan :). Ale jak bedzie Cie stac na taki woz to i na przeglad rowniez :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym chcial zaraz zepsuc impreze ale napierw sprawdz ile kosztuje przeglad takiego samochodu jak Macan :). Ale jak bedzie Cie stac na taki woz to i na przeglad rowniez :).

na to liczę... Na razie jak widać po QQ mnie nie stać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym chcial zaraz zepsuc impreze ale napierw sprawdz ile kosztuje przeglad takiego samochodu jak Macan

bu ha ha ha ... w końcu ktoś mądrości napisał

 

to się nazywa maitenance...

 

idę kupuję Nissana doposażam go do ful opcji Platinium z dodatkiem Premium, mam skóry, video, solary i kamery 103, ceną już sięgam Macana, X5

 

ktoś mnie zapyta dlaczego nie BMW, Porsche ?

 

a no właśnie

 

mam prostą, znaną V6-tkę, na MPI, od 0 do setki trochę ponad 7 sekund, zwykłe klocki za 40$, w miarę normalne opony za 800$ pomimo 20 cali,  

 

jadę do serwisu nissana, i za przegląd,  wymianę oleju z rotacją koł płacę 45$ !!!

 

 

w porsche pewnie z 500-1000$

 

 

w serwisie jestem co 3 miesiące bo dużo jeżdzę... 

 

 

nie chce nawet wiedzieć ile kosztują naprawy pogwarancyjne w Porsche,  musiałbym robić tylko na te auto

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz to, koszty eksploatacji. Wyserwisowanie QQ tu u mnie w Sztokholmie w ASO to jakies 2200 pln, za serwis BMW X5-X6 trzyba zaplacic w okolicach 4500 pln.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Colinsio ,Odwal się od "szkarady" ;) tiida to nieustanny czy zmienny przypływ .W tłumaczeniu. Jakos tak.Ale jest wygodna .A w zasadzie prawie już była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Sprzęgło i  wysprzęglik  to raczej od operowania pedałem sprzęgła klęka lub nie, teściowi klęknęło to kiedy miał nabite 12.000km  :bezradny:

...

 

Tak, tak... prawko od 27 lat i nagle zapomniałem jak się operuje sprzęgłem i o dziwo właśnie przy HR16DE... przy którym wysprzęgliki padały jak muchy w QQ :whistle:

Ani wcześniej nie było ani teraz nie ma jakoś tego problemu.

{Kończę Off-topic i tak pójdzie do kosza}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc co będzie w jej zamian?

No i tu mam problem. Decyzja na razie wisi na włosku 50:50% Na dzien dzisiejszy jestem "po słowie" na marzec z QQ 1.6 dig-t N-tec lub Tecna ,ale jest też drugie auto na celowniku i od razu powiem , że nie jest to mazda  ;) .Jest z tej samej firmy w Szczecinie (servisu nie zmienię) Na razie stoi przykryty jakąś bialą szmatą. Oficjalna premiera 6  lutego.Nowy Sportage mianowicie

w grę wchodzi jeszcze CRV także mam nad czym deliberować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix specjalne dla ciebie pykne parę fotek dla ciebie jutro nowego Sportage u mnie stoi bez przykrycia od tygodnia :D

Dodam że bez jazd próbnych ludzie już zakupili 26 szt!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc co będzie w jej zamian?

 

Thalia.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manixio. Ta nowa Sportage ma taki kontrowersyjny ryj  :o więc na zewnątrz to tak co najwyżej średnio mi się podoba (no ale ma podobać się Tobie nie mnie :spoko:).

Ciekawe jak sytuacja wygląda w środku? Biorąc pod uwagę, że to nowa konstrukcja, to pewnie jest lepiej niż w leciwym już nieco QQ J11? Tak, tak, 2 lata, które QQ J11 jest na rynku, to jednak szmat czasu.

Z tych 3 propozycji, które bierzesz pod uwagę, poszedłbym chyba pomacać Hondę. 

Bo Kia mi się nie podoba, a QQ mi się znudził. :D

No może jeszcze do Suzuki bym wdepnął i przejechał się Vitarką z nowym uturbionym motorkiem 1.4 140 KM. Silnik może dawać sporo frajdy z jazdy, choć pewnie wnętrze by mnie odrzuciło, bo słyszałem, że nie jest najwyższych lotów.

Pochwal się, gdy już zapadnie decyzja.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam (siebie też) i nam wrażenie , że i nam czasami przydałoby się "zmienić soft" ;)

 

Manix !

Podziwiam Ciebie za mądrość . Pewnie jest ona z tych życiowych .... !

Otóż wydeliberowałeś rzecz najistotniejszą bo masz już  servis !

Przy "dzisiejszej technice" produkcji samochodów ASO to skarb nieoceniony. Wybór auta może być drugorzędną sprawą....

Ja podobnie myślę i czynię ( choć z ostatnimi 3 autami oprócz przeglądów tech. napraw nie miałem ) ... tyle ,że nie mam takiego serwisu i dlatego takie są moje wybory :bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No może jeszcze do Suzuki bym wdepnął i przejechał się Vitarką z nowym uturbionym motorkiem 1.4 140 KM. Silnik może dawać sporo frajdy z jazdy, choć pewnie wnętrze by mnie odrzuciło, bo słyszałem, że nie jest najwyższych lotów.

Pochwal się, gdy już zapadnie decyzja.

Powodzenia.

Widziałem,siedziałem,odrzuca.To dalej nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, materialy w suzuki - porażka. Edziu ja nie tylko widziałem kia ,ale nawet miałem okazję nim jechać  :whistle: , że tak powiem ,przedpremierowo. Kia interesuje mnie w wersji GT-line tylko jej cena  :thumbsdown:  jak na koreańca powala. Honda materiałowo Colinsie też nie najlepiej,za to silniki bajka. Jeszcze chodzi mi po głowie nowe kombi  Levorg 1.6 (170KM + 4x4 Servis też ten sam ) ALE na dzień dzisiejszy mimo wszystko jest QQ  w marcu (na marginesie Jacek czy zaproponowano Ci przy zmianie ,dodatkowo rabat lojalnościowy? Bo mi tak -dodatkowe 2000zł)


edit. Największe rozczarowanie - ASX .Pomijając dość archaiczne wnętrze silnik!!! Totalna porażka! wyjący z bólu głośny jak cholera i za slaby!(poza ceną która jest rozsądnie skomponowana .mi za najdroższą wersję INTENSE zaproponowano cenę 82400zł już z lakierem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty do przeniesienia w temat na co zamieniłbym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koledzy pozwolą to w temacie s-cross/vitara/asx i ja sie wypowiem bo w grudniu objeździłem wszystkie.

S-Cross / Vitara - dwa różne auta przy czym bardziej komfortowo o dziwo jechalo mi się nową Vitarą. Tylko to wnętrze.. jak to moja żona okresliła - traktorowate.

S-cross wydal mi się głosniejszy i mniej komfortowy chociaż teoretycznie powinno byc odwrotnie. Może dlatego że Vitara to młodsza konstrukcja?

W obu autach była jedna rzecz która dla mnie była nie do przyjęcia - podszybie jak z wydmuszki. W każdym aucie jest z tworzywa ale tam po prostu uginalo sie pod dotykiem (nie mylić z miekkim tworzwem).

Wizualenie wg mnie Vitara ładniejsza - tzn bardziej spójna. S-cross jakby miał przód z innej bajki a tył z innej.

ASX - no cóż - pomimo że rasowy japończyk to odrazu widac że to konstrukcja sprzed 5-6 lat. Najgłosnieszy z całej trójki. Stylistyka rzecz gustu  - ale też lata widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...