Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szukamy godnych felg do QQ


piciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

śnieg już stopniał  :-) najwyższa pora poszukać czego na lato. Koledzy od Tekny i N-tec-a nie obraźcie się felgi w waszych wersjach są bardzo ładne ale... d*py nie urywają. Tak, zgadzam się że te w Acenta porostu są - też tak uważam, do tego świetnie się nadają na zimę.

 

Do rzeczy - poszukujemy najbardziej kozackich felg do QQ - propozycje tylko ze zdjęciami na crossoverach, SUV-ach. Sprawa jest skomplikowana i ciężka bo naprawdę trudno o fajne felgi, które wypełnią tą jamę zwaną nadkolem. 

 

Moja pierwsza propozycja: AEZ PHOENIX 20/9

1_f.jpg?1443962429

 

I kolejne - już na Qashqajce


nikt się nie podzieli swoimi spostrzeżeniami w tym zakresie? - może macie założonego choćby na zimę innego aniżeli fabryka zaproponowała?

post-95594-0-60515700-1452850839_thumb.jpg

post-95594-0-84825200-1452850840_thumb.jpg

post-95594-0-06271100-1452850842_thumb.jpg

post-95594-0-01093300-1452850844_thumb.jpg

post-95594-0-88557600-1452850845_thumb.jpg

Edytowane przez piciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie, wytargowane w salonie. Nie są to oryginalne Nissana.

 

post-95009-0-62596800-1453067531_thumb.jpg

 

W najbliższych dniach postaram się zrobić zdjęcie z boku auta

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej perspektywy wyglądają jak te od Accenty.

 

Kilka dodatkowych znajd:

TOMASON TN4

 

Renault-tn4-14.jpg

 

Lombartho od ELIA (podobne do TOMASON)

 

pr-09-2014_Nissan_Qashqai_350px.jpg

 

TZUNAME

Nissan_Qashqai_Tzunamee2.jpg

 

oryginalne NISSAN z opcji:

QQ_NEARSIDE_D.JPG

 

czarne Ibiscus od NISSAN

photo_zpsa5bee5d8.jpg

 

11334495_422443897928320_681939763_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma widzę łatwą zdolność do wyrażania opinii na temat gustu, tymczasem chciałbym zauważyć że każdy ma inny.

 

Strider- czekamy na propozycje godnych QQ alusów  od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niektórzy gust mają, a inni go raczej nie posiadają - nie odnoszę tego do Ciebie jakby co.

 

Nie za bardzo rozumiem pojęcie "godnych alusów" prawdę mówiąc.

Już tłumaczę.

alusów "godnych QQ" oznacza że bardzo lubię mojego Qashqai-a i uważam że założyć byle czego nie wypada. Powinny być godne mojego fajnego samochodu

Edytowane przez piciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w trosce o przejrzystość forum, moderator powinien przenieść temat do istniejącego wątku o oponach i felgach.

Bez znaczenia, godnych czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w trosce o przejrzystość forum, moderator powinien przenieść temat do istniejącego wątku o oponach i felgach.

Bez znaczenia, godnych czy nie ;)

jeżeli modrator się przychyli to proszę również o usunięcie naszej czczej polimiki se Striderem :-) Szkoda miejsca na serwerze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej perspektywy wyglądają jak te od Accenty.

 

Kilka dodatkowych znajd:

TOMASON TN4  oryginalne NISSAN z opcji:

QQ_NEARSIDE_D.JPG

 

 

nie wiem czy wg Ciebie są one godne ale osobiście te mi się bardzo podobają ale w kolorze grafitowo-szarym tym bardziej ,że to oryginalna felga do QQ i na takich felgach moim zdaniem QQ wygląda super ( gdzieś na youtubie był film z prezentacji QQ na targach właśnie na tych felgach lecz grafitowych i samochód był tez grafitowy - wyglądał rewelacyjnie moim zdaniem )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... fakt temat alusów do auta, które się uwielbia jest dość ciężki i znaleźć odpowiednie nie jest łatwo. Podobny twardy orzech miałem gdy szukałem alusów do swojej P12 może to nie SUV ale też chciałem aby wyróżniał się choć trochę na  tle innych jeżdżących po moim mieście P12 ;) A więc po dość długich poszukiwaniach trafiłem na allegro na stronę http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=10795916mają na prawdę szeroki wybór alusów od prostych i tanich po na prawdę fantazyjne i drogie ;)

 

Moja P12 na nowych alu:

 

post-57678-0-44325700-1435008064_thumb.jpg
post-57678-0-49663400-1435005578_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wg Ciebie są one godne ale osobiście te mi się bardzo podobają ale w kolorze grafitowo-szarym tym bardziej ,że to oryginalna felga do QQ i na takich felgach moim zdaniem QQ wygląda super ( gdzieś na youtubie był film z prezentacji QQ na targach właśnie na tych felgach lecz grafitowych i samochód był tez grafitowy - wyglądał rewelacyjnie moim zdaniem )  

 

widzę, że myślimy podobnie.

Od właśnie tych felg rozpoczęły się moje rozważania. QQ naprawę dobrze na nich wygląda, zresztą w graficie im do twarzy :-)

Tak to wygląda z konfiguratora.

 

post-95594-0-26681400-1453187208_thumb.png

 

Klasycznie słaby punkt to cena- tylko nowe+ opony 6k trzeba położyć... Stąd moje poszukiwania w również w używkach. Ale kto wie- może to wiosny stwierdzę że lepszych nie znajdę.

 

Hmm... fakt temat alusów do auta, które się uwielbia jest dość ciężki i znaleźć odpowiednie nie jest łatwo. Podobny twardy orzech miałem gdy szukałem alusów do swojej P12 może to nie SUV ale też chciałem aby wyróżniał się choć trochę na  tle innych jeżdżących po moim mieście P12 ;) A więc po dość długich poszukiwaniach trafiłem na allegro na stronę http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=10795916mają na prawdę szeroki wybór alusów od prostych i tanich po na prawdę fantazyjne i drogie ;)

 

Moja P12 na nowych alu:

 

Świetne fotki- Premiera się odświeżyła i odmłodniała

 

Świetne fotki- Premiera się odświeżyła i odmłodniała

Edytowane przez piciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najfajniejsze są oryginalne 18" n-teca bądź 19" Tekny. Niestety te przedstawione w początkowych postach rzeczywiście przypominają golfa w tedeiku.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najfajniejsze są oryginalne 18" n-teca bądź 19" Tekny. Niestety te przedstawione w początkowych postach rzeczywiście przypominają golfa w tedeiku.

Moim skromnym zdaniem - masz absolutną rację. Te zdjęcia z pierwszych postów pokazują jak bardzo nie pasują te felgi do QQłki, sam mam teknę 19 cali i na zimę 18 cali od N-Tec'a.  Śmiem twierdzić, że te od N-tec'a wyglądają jeszcze bardziej rasowo niż 19-tki od Tekny. Ale oczywiście spierać się nie będę - każdy ma swój gust. Jednak te pierwsze zalatują tzw. "wiejskim tuningiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to co dla jednych będzie extra, dla innych będzie wiochą i odwrotnie. Więc ciężko tu mówić że któreś są godne.

Ale skoro już jest taki temat, to poniżej moje felgi na zimę (niestety lepszych jakościowo zdjęć w chwili obecnej brak :() :

post-88565-0-52970800-1453739370_thumb.jpg

post-88565-0-07529300-1453739382_thumb.jpg

post-88565-0-22444600-1453739390_thumb.jpg

post-88565-0-05119100-1453739400_thumb.jpg

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to co dla jednych będzie extra, dla innych będzie wiochą i odwrotnie. Więc ciężko tu mówić że któreś są godne.

Ale skoro już jest taki temat, to poniżej moje felgi na zimę (niestety lepszych jakościowo zdjęć w chwili obecnej brak :() :

 To jest niestety problem czarnych alusów- ciężko zrobić dobrą fotkę a najlepiej wyglądają jak są wypucowane w pełnym słońcu. Generalnie czarne u mnie odpadają, ale do białego pasują super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można przemalować lub użyć gumy w spreju i jak się znudzi zmienić kolor. Ponoć fajne ale nie wiem jak wytrzymałość tego wynalazku

a4aa164a05e7cad9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadu gadu kij do zadu - funfel sprawił sobie AEZ Phoenix do Sportage i czeka na lato. Pytam:pożyczysz na przymiarkę? On- pożyczę.

 

No i klops.... hmm...

 

post-95594-0-83746900-1454350203_thumb.jpg

post-95594-0-75802700-1454350205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na TVN Turbo w programie 101 napraw testowali 3 lub 4 środki (gumy w spreju) i jeździli przez miesiąc (niestety, jak sami powiedzieli nie mieli okazji sprawdzić w prawdziwej zimie), Poza tym auto było myte, ale nie pamiętam, czy na myjni automatycznej, czy ciśnieniową. Po miesiącu najlepszy środek był OK i prawie zero śladów zużycia. Koszt jednak nie był najtańszy.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten program i dlatego się tym zacząłem interesować. Z tego co pamiętam to miłe auto było na bezdotykowych myjniach. Ale tak jak mówisz koszt spory bo trzeba trochę powyżej 1l na 4 felgi i to coś koło 130zł chyba wychodziło. Jak by to 1 sezon zimowy wytrzymało chociaż to może i zamieszkuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...