Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ach.. ta p12 - czyli tęsknota za następczynią ;) Luźna dyskusja.


Gość nismo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ach ..ten p12 w sedanie -piękna limuzynka z charakterem ,bryła autka to kwintesencja  piękna, linia boczna to jest coś co wywołuje uśmiechna moim fejsie. gdzie jest p13? pytam się gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał na temat piękności i trwałości p12. Powiem tylko że 1000razy szybciej sie z niej wyleczyłem!!!! Niź na nią zachorowałem i niechce docinać kolegom z tym p12.

Szukasz p13? Poszukaj w Renault- taki sam styl i jakość. ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał na temat piękności i trwałości p12. Powiem tylko że 1000razy szybciej sie z niej wyleczyłem!!!! Niź na nią zachorowałem i niechce docinać kolegom z tym p12.

Szukasz p13? Poszukaj w Renault- taki sam styl i jakość. ;-(

p12 w sedanie to fajne auto. nie widzę zeby ranault talisman byłpodobny do p12 .

a jaką wersję miałeś i dlaczego się zraziłeś do niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Wp p11(GA1.6), N16(2.2 IDTsport 136km) i p11.144(Qg1.8).i tu sie niestety kończy era Nissana, a w temacie zrażenia się to wystarczy poczytać. Pozatym p12 miało moich 3 kumpli, tylko w HB-to wygląda w miarę ok, sedan ma dla mnie koszmarny wygląd. Dlatego zrezygnowałem z dalszej kontynuacji zakupu czego kolwiek tej marki!!!!

Edytowane przez NEO NFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi pod nosem uzytkowanie i biadolenie+wizyty w serwisach. Przez rok też tym latałem, jak kumpel wyjechał( i x2 "przygody"z elektryką). Dotatkowo stwierdziłem żeby to chdz latalo deko jak p11 to z 130kucy trzeba, nie wspomne o manewrowaniu. To już p11 to bajka do p12. I.T.D.

Każdy ma swoją opinie, znam takich co kochają żabojady czy inne. Wolność wyboru.

P.s. dlaczego masz już tylko 10bar na garach???!!!

Moja p11 po przebiegu 190k/km na lpg trzymała 11.8.+ 0!!! Brania oleju,od wymiany do wymiany. Ile ty dolewasz na 15k/km?

Dla mnie szkoda 1pln za p12. Popatrz jak stoją na rynku przez opinie, i ile tracą na wartości!!! Są w cenie zdrowej p11. Zobacz jak poleciał w rankingach n.p.TUV. A jak to powiedział/określił kolega z forum, który smigał p12 od nowości,- jak nie chcesz koniecznie pędzać czasu z rodziną, tylko gnić w garage!!! To kup sobie p12!

Od 02r współpraca Nissana z Renault- TO ISTNY STRZAŁ W KOLANA. I PO NISSANie!!! Niestety:-(

Chcesz teraz auto dobre z rodziny Nissana? No to pozostaje Ci tlko Infinity. Ale trzeba słono zabulić.

P.s.nawet z p11 zaczeło być kiepściej po 01r czyli po lift-liftu.

Edytowane przez NEO NFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P13 jako dci widzialbym tak :

- wyrzucic plastykowy centralny wysprzeglik i zastapic metalowym

- kolo pasowe zmienic na jednolite bez gumy w srodku

- tablice rozdzielcza zastapic elektronika jak w Scenicu

- kolo dwumasowe tez bym wyrzucil

- dodalbym blutoutch do tlf i usb do systemu audio

- reszta mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1,8 tylko dwie sondy powinny być a nie cztery

gródz silnika powinna byc wyciszona

katalizator spalin powinien byc w rurze wydechowej a nie w kolektorze

powinien byc filtr paliwa na przewodach paliwowych

zawieszenie silnika powinno mieć trwalsze poduszki

zawieszenie nadwozia mogłoby być mniej skompliowane

łożyska amortyzatora powinny być stalowe a nie plastikowe czy teflonowe bo w p12 takie sa.

Trochę sie tego nazbierało ale to nie są kryteria wg.których oceniam to auto,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie zrobić swoją p12,według własnego"widzimisię" ;)

Na stronach rosyjskich niejedno już widziałem,ale trzeba mieć do tego czas i smykałkę,której mnie brakuje :-P

Ja wstawiłbym nową konsolę od,np.Pulsara,ulepszyłbym zawieszenie..

Bardzo dużo osób "hejtuje" p12,a ja uważam,że te auto jest godne uwagi..

Moja ma 220 tys na liczniku i nie widać ,ani słychać,by się wybierała na złom..

Staram się dbać o nią ,dlatego pewnie odwdzięcza mnie się tym,że się nie psuje.

A,co do p13...Fajnie by było,by zrobili taki projekt,oby się pośpieszyli,dopóki nie kupiłem następnego Nissanka,a zmierzam ku Pulsarze ;)

 

Pozdrawiam Nissanowiczów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja P12 silnik 1.6 użytkuję od okolo 4 lat i jedyne na co narzekam to za mały silnik i za mało koni ;-) ale jak na pierwszy samochód to nie jest źle. Kilometrów przez pierwsze dwa lata to nie przejeździłem dużo , później poszedł do niej gaz i teraz robię cos kolo 15tys rocznie czyli takie normalne użytkowanie i wszystko jest ok narazie wymieniam to co sie zużywa.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w necie to nissan nie ma zamiaru kontynuować produkcji primery, w google można znaleźć zdjęcia jakiegoś prototypu następcy p12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie zrobić swoją p12,według własnego"widzimisię" ;)

Na stronach rosyjskich niejedno już widziałem,ale trzeba mieć do tego czas i smykałkę,której mnie brakuje :-P

Ja wstawiłbym nową konsolę od,np.Pulsara,ulepszyłbym zawieszenie..

Bardzo dużo osób "hejtuje" p12,a ja uważam,że te auto jest godne uwagi..

Moja ma 220 tys na liczniku i nie widać ,ani słychać,by się wybierała na złom..

Staram się dbać o nią ,dlatego pewnie odwdzięcza mnie się tym,że się nie psuje.

A,co do p13...Fajnie by było,by zrobili taki projekt,oby się pośpieszyli,dopóki nie kupiłem następnego Nissanka,a zmierzam ku Pulsarze ;)

 

Pozdrawiam Nissanowiczów ;)

 

A no szkoda ze u nas nie ma takich części do nissana jak u tych w Rosji ;-) można by delikatnie autko odświeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan "P13" nie wypuści, bo to by oznaczało konkurencję ze swoimi (Renault).

 

Sporo złego o P12 słyszałem (zwłaszcza o 1.9d i 1.8), ale na 1.6 w benzynie z 2002 nie mogłem narzekać. Sprzedałem sam nie wiem czemu :P

Te samochody mogą mieć złą sławę przez mechaników partaczy - np. zacisk ręcznego zapiekał się dopiero po tym jak kowale zabrali się z młotkiem do wymiany tarcz... Przekładnia zaczęła cieknąć jak dałem się naciągnąć na jej regeneracje... Wymieniłem tylne amortyzatory i sprężyny, a wystarczyło dokręcić osłonę tłumika... I długo tak mogę, bo popełniłem sporo niepotrzebnych napraw ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam się zająć produkcją akcesoriów do tuningu optycznego i nie ukrywam że pierwsze akcesoria będą do nyski p12 .!!!!!

Tu sa jakieś ale cena powala na ziemie wiec nie wiem czy to bedzie oplacalne ;-)

astina.dk trzeba wpisać w wyszukiwarce nissan primera p12 i wyskaczą czesci do nissana zderzaki , spojler itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamierzam się zająć produkcją akcesoriów do tuningu optycznego i nie ukrywam że pierwsze akcesoria będą do nyski p12 .!!!!!

Trzeba by zakupić oryginały z ASTINY,zrobić formy i tłuc z laminatu na nasz rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Według  mnie przydała by się następczyni p12 ,bo jak dziś popatrzę na to co po ulicach jeździ  ,to masakra  - nie ma co wybrać .Mój plan awaryjny, to kupić ostatni rocznik i wyszlachtować to co dobre z mojej Primerki 2003.

Na razie śmiga bez zarzutu, przejechane ponad 300.000tys  1.9 dci tak tak ten francuski F9Q.

 

I tak to jest jak kolega wyżej napisał -  jak dbasz tak masz , ja bym jeszcze powiedział  - jak wiesz co kupujesz, to będziesz wiedział co z tego będzie.

Bo 90% Primerek na polskim rynku, to auta z odzysku z ciemna przeszłoscia, po strasznej zawalce przez Renault zwłaszcza z 1.9dci i wymiana oleju co 30.tys.

 

Ja jestem zadowolony na max i nie chce nic innego ew. p13.

 

Blacha i karoseria ma się super, a zderzaki tak mocne jak w czołgu na stłuczkach dawno mi się Primerka zwróciła, a suszarką do włosów od zony robi cuda z powgniatanym zderzakiem   :dribble: .

Zresztą poprzednia moja Primerka p10 była tak samo solidna 2.0 benzyna i ponad 500.000tys i zero oleju brała... poszła do syri a tylko dlatego sprzedałem ,bo żona marudziła.

 

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...