Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] dziwna sprawa


AtamanR1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, może to dziwne co napisze ale zauwazylem u siebie w nissanie oczywiście przy większych prędkościach jak jade tak od 180 km/h w gore ze auto idzie lepiej przy wcisnietym pedale gazu do polowy niż w podłodze... i ogolnie powyżej 200 już tak ciężko idzie dobiłem do 240 i w gore już nie chciało leciec zbytnio :D jakies przyczyny ? pomysl ? brudna przepustnica ? zero bledow na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam nie domagającą pompę paliwa albo jakąś inną przyczynę która powoduje że mieszanka jest za uboga...

Niestety tak jerzdząc możesz doprowadzić do uszkodzenia silnika i znacząco skracasz żywotność zaworów i gniazd zaworowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe ze pompa... bo cos przy ostatnich mrozach bylo az slychac w kabinie taki dziwny dzwiek pisku czy cos w stylu gwizdu co denerwowalo :/

Edytowane przez AtamanR1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam ostatnio podobny problem ale auto jakby traciło moc na 3 biegu jak startuje ze świateł i od 5k-7k rpm gniecie dalej, ale vmax normalny bo 270 poleciałem ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bydle

zagladales do cylindra przez swiece? chodzi o samozaplony od odlozonego wegla w komorze...

Edytowane przez micho196
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje EU. Dziwne wlasnie... wymienie na poczatek filtr paliwa itp i posprawdzam...

 

Wgl EU ma ogranicznik do 250?

 

Nawet gdyby i tak US byla to dziwne ze auto powyzej duzych predkosci przy wcisnietym do polowy pedale gazu idzie lepiej niz do podlogi jak docisne :/

Edytowane przez AtamanR1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wymienić filtr paliwa nie jest takie proste i tanie heeee   

 a tak nawiasem  świece wymieniałeś   jaki masz wydech  w jakim stanie są katalizatory?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece nie sprawdzalem i nie wiem kiedy wymieniane byly ;) ale wiem ze wydech jest do zrobienia bo jest na wiazkach dziurawy... moze byc to przez wydech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 350z nie ma filtra paliwa. Jak chcesz to mozesz wymienic pompe.

 

Micho - nie nie zagladalem ale przy przebiegu 70 paru tysiecy juz by byl wegiel??? Puki co to pospawam i uszczelnie dziurawy wydech moze to cos da bo dmucha na kazdym laczeniu z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumiennica na wydechu posiada dziurke moze przez to byc przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micho - nie nie zagladalem ale przy przebiegu 70 paru tysiecy juz by byl wegiel??? Puki co to pospawam i uszczelnie dziurawy wydech moze to cos da bo dmucha na kazdym laczeniu z niego.

Wroce wieczorem do domu to ci pokaze co ja mialem przy przebiegu ok 100tys... nie moglem wystroic auta bo mi non stop dzwonilo

 

Ale tak na zdrowy rozum...wsadz palca w rure wydechowa...te same spaliny są w komorze spalania...tylko tam jest duzo bardziej gorąco i to sie zaczyna żarzyć...zresztą chyba nie trzeba ci tłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli male dziury w wydechu moga narobic takich problemow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mowie ze tak jest... podaje tylko jedna z mozliwych przyczyn...10, 14 długa nasadowa, latareczka i sie dowiesz... ja mam zdjecie z endoskopu pozniej sie pochwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie nie przerazcie bo to z bardzo bliska robione...

9340fdff4240a237med.jpg

nastepnie po uzyciu specjalnej chemii czyszczacej przez otwor w swiecy...

3831bebeafa0637cmed.jpg

 

tutaj z troszke dalsza moze bardziej realne...

22353398e202b6f7med.jpg

 

Co prawda u mnie okazalo sie ze uszczelniacze zaworowe zczerstwialy i troszke oleju bylo spalane wiec moze to spotegowalo efekt... odczucia mialem takie ze czasem auto wydawalo mi sie szybsze a czasem wolniejsze...albo ze dusze go do konca a jemu czegos brakuje...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra :D musze zacząć chyba od pospawania dziurawego wydechu i zobaczymy co dalej... możliwe ze przez wydech po prostu mam takie problemy... chyba ze to przez wlaczony esp taki ogranicznik.. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech mały wpływ ma na moc...

kiedyś byla na hamowni u mnie zetka której właściciel dla poprawy dzwieku odsunal o 1cm koncowy tlumik od reszty wydechu.

Silnik DE parametry wyszly bardzo dobre. Jak coś zabiera taka nieszczelności to dupohamownia tego nie wykryje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 num   jak odsunełem końcowy od reszty to przybyło 60km i 88nm   he ( żartz mojej strony oczywiście nie ma co porównywać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej sprawe zaczne od przepustnicy. Czyli czyszczenie jezeli bedzie brudna. Filtr powietrza wczesniej byl zabrudzony przed wymiana na K&N wiec moglo przepustnice zabrudzic. Hm zobaczymy. Bo dziwne ze auto na 3/4 wcisnietym pedale gazu idzie lepiej niz do spodu... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...