Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] Fabryczne audio


devilde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co Ty z tymi chinczykami hehe? Przecież prawie wszystko teraz jest chińskie;) Radio jest na gwarancji. A jak za dwa lata nawet by padło, to co... Trudno:) W nowej toyocie mojemu ojcu padł oryginał po 8 miesiącach więc nie ma reguły. O hajs się nie martwię i nie gadam o tym. A dwa clariony, z którymi miałem doczynienia w poprzednich autach nie powaliły mnie na kolana więc nie myślę tymi kategoriami. Nieraz markowy znaczek nie idzie w parze z rzeczywistą jakością więc wybieram to, co jest dla mnie aktualnie optymalne bez względu na pochodzenie.

Ale nikogo na siłę nie namawiam do popierania mojego wyboru. Jest to tylko jedna z opcji i pomysłów dla potencjalnych nabywców nowych iksów i qq.

Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne radio jest bezwartościowe i sprzedaż je za 600zł  jest abstrakcją, to raczej trzeba wystawić na allegro jak najtaniej i czekać aż komuś padnie i łyknie najtańszą opcję , co jest zrozumiałe, raz na rok może będzie się sprzedawało takie radio w najniższej cenie

 

inna sprawa że te najtańsze bezwartościowe radio jest 5 razy trwalsze niż ten chinol !!! i radzę jak piszą przedmówcy zatrzymać oryginał

 

jeden chinol chodzi 2 lata bez problemu, drugi 2 dni, ale mało które pochodzi te 8-10 lat.

 

natomiast oryginalne dobre radio jak te z systemem Bose, są bardzo trwałe i dźwięk jest super, tylko ta cena i drogie aktualizacje map 

 

 

wracając do tematu od wczoraj mam drugiego T32 , tym razem dostałem model w full wypasie, skóry, Navi i na głośnikach pisze BOSE i jeszcze nie miałem okazji posłuchać jak to gra, bo BOSE z Pathfindera R52, to inny świat, 13 głośników, subwoofer - to jest pięknę !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w T32 był system, o którym piszesz z Pathfindera, to nie byłoby tematu. A tak jest. A na marginesie - w T32, czyli najnowszym iksie w ogóle jest system BOSE, bo z tego co zrozumiałem po wcześniejszych wpisach nie? Chyba mówisz o T31.

Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki zrobiłem foto i zalaczylem plik to t32 2016 , jak się przyjrzeć to pisze BOSE na glosniku centralnym, oki dzisiaj dałem czadu i dobrze głośno to gra. System audio ma faceebok nawet, chce mi się łączyć z phonem

post-94241-0-20266600-1454942879_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nissan postarał się i wreszcie dodał do opcji porządne nagłośnienie. Pewnie brzmi czadowo. Gratuluję!!! Ja niestety w 2015r nie miałem takiego wyboru lub po prostu zostałem wprowadzony w błąd przez dilera. W każdym razie na początek zmieniłem radyjko ze zwykłego CD na kombajn GMS Adayo ce4mx9 i jak już wspominałem we wcześniejszych postach myślę o rozbudowie nagłośnienia. Jeśli możesz, to napisz ile ma głośników Twój system BOSE i jakie jest ich rozmieszczenie. Z góry dzięki.

A moje radio o 7mej rano wygląda tak :)

post-96888-0-96961200-1454956055_thumb.jpg

Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że są 7 gośniki, nie mogę znaleść subwoofera, może nie ma znalazłem 3 na gorze deski rozdzielczej i 4 we drzwiach, w sumie to gdyby nie napis Bose to bym nie wiedział ze to lepszy zestaw.

post-94241-0-51935700-1455066720_thumb.jpg

post-94241-0-14073600-1455066750_thumb.jpg

post-94241-0-68225700-1455066799_thumb.jpg

post-94241-0-48615700-1455066859_thumb.jpg

post-94241-0-14254800-1455066885_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak w pathfinderze i od razu zerknąłem tam i nic nie widziałem, muszę ponownie tam zajrzeć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za foty. Czyli system rozbudowany jest o wzmacniacz, środkowy głośnik centralny i ewentualnie ukryty subwoofer. No i oczywiście lepsze głośniki pozostałe niż w wersji podstawowej. Super! Ciekawi mnie, czy rzeczywiście gdzieś ukryli subwoofer, czy może rolę tą pełni ten środkowy na desce. Ciekawe jest też jaka jest różnica w wygłuszeniu drzwi w tym systemie a w systemie podstawowym, bo w podstawowym, ten plastik w który wystarczy popukać z zewnątrz jest jakąś masakrą. Do tego sama konstrukcja drzwi, która w obu przypadkach widzę jest taka sama, mocno ogranicza przestrzeń wokół głośnika. Ciekawe jak poradzili sobie z tym efektem tzw. płaskiego klepania basu, który normalnie nie ma miejsca nabrać miękkiej, naturalnej i głębokiej barwy. Wydaje mi się, że albo wytłumili bardziej drzwi w Twojej wersji i/lub główną jakość basu puścili na woofer, a głośnikom zostawili górne i średnie pasma. Ale same głośniki też muszą być o wiele lepsze niż w mojej wersji, bo ta ma bardzo dziwną barwę pasm średnich i trudno coś z nich ciekawego wyciągnąć, nie wspominając już nic o głośnikach w tylnych drzwiach, które w ogóle nie wiem co grają:/ A skoro mówisz, że u Ciebie jest bomba, to chyba poszli w nissanie po rozum do głowy i posłuchali jeszcze raz tego co wcześniej spierniczyli Hehe ;-) Pozdro i jeszcze raz gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby montuje się fabrycznie w kole zapasowym albo boczku bagażnika i ewentualnie pod schowkiem pasażera. W ogóle nie słyszałem o sub w t32 a chciałbym. Ten głośnik na środku to średniotonowy ze wskazaniem na wysokie tony co poprawia w aucie scenę stereo. Kiedyś panasonic miał radia z takim głośnikiem wyjeżdżanym z panelu. Ale gdzie by tego nie zmieścili to i tak najdroższy sub z audi czy porsche nie dorówna nigdy taniej markowej skrzynce z 25 cm głośnikiem wsadzonej do bagażnika i zasilanej wzmakiem z grubymi kablami (całość poniżej 400 zyli jako nowa). Można tanio kupić subwoofer aktywny pod fotel np Panasonica albo Blaupunkta i to będzie też niezłe rozwiązanie to t32. Wtedy jednak też trzeba ciągnąć okablowanie.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz:) Właśnie jestem w trakcie dobierania skrzynki i wzmaka. Potem zajmę się wytłumieniem drzwi i zmianą głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz:) Właśnie jestem w trakcie dobierania skrzynki i wzmaka. Potem zajmę się wytłumieniem drzwi i zmianą głośników.

wzmak musi być i na przód i do suba czyli czterokanałowy mostkowalny tzw. bridgeable. Bezproblemowe są alpine, clarion, rodek, genesis (najlepiej używki) ale ich moc związana jest z ich wielkością. Nie patrz na opisy mocy. To nie ma znaczenia. Każdy markowy wzmak ma jej pod dostatkiem. Ja mam clariona z lat 90. i ma 4x30W. Wzmak o mocy 4x300 (też markowy) gra tak samo. Jeśli dasz wzmak tylko do basu to zginie przód, nie będzie równowagi tonalnej. Musisz zasilić przednie głośniki inaczej nie bierz się za to. Wytłumienie drzwi jest obowiązkowe niestety.

Hint: lepiej zasilić sam przód i wytłumić drzwi (nawet samemu wykleić matami bitu co się da) bez suba. Jak będzie za mało basu, co jest mało możliwe po wymianie głośników na markowe, to zawsze możesz go dokupić. Mogę Ci nawet pożyczyć na testy taką skrzynkę. Ale przesyłkę musisz sobie ogarnąć.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmak musi być i na przód i do suba czyli czterokanałowy mostkowalny tzw. bridgeable. Bezproblemowe są alpine, clarion, rodek, genesis (najlepiej używki) ale ich moc związana jest z ich wielkością. Nie patrz na opisy mocy. To nie ma znaczenia. Każdy markowy wzmak ma jej pod dostatkiem. Ja mam clariona z lat 90. i ma 4x30W. Wzmak o mocy 4x300 (też markowy) gra tak samo. Jeśli dasz wzmak tylko do basu to zginie przód, nie będzie równowagi tonalnej. Musisz zasilić przednie głośniki inaczej nie bierz się za to. Wytłumienie drzwi jest obowiązkowe niestety.

Hint: lepiej zasilić sam przód i wytłumić drzwi (nawet samemu wykleić matami bitu co się da) bez suba. Jak będzie za mało basu, co jest mało możliwe po wymianie głośników na markowe, to zawsze możesz go dokupić. Mogę Ci nawet pożyczyć na testy taką skrzynkę. Ale przesyłkę musisz sobie ogarnąć.

Tak też chcę zrobić. Przód i zamknięta aktywna skrzynia dwucewkowa pod wzmaka. Dzięki wielkie za propozycję, ale mam możliwość sprawdzenia kilku skrzynek u znajomych w sklepie. Są Alpiny, JBL, Clairony itp. A co powiesz o 4 kanałowym wzmaku JBL by Harman GTO 504 EZ i głośnikach też JBL też serii GTO na przód? Nie potrzebuję szalonego efektu audiofilskiego, ale chciałbym żeby dźwięk po prostu był przyzwoity do słuchania, a nie ten badziew co jest w oryginale. Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dasz będzie lepsze, byle markowe. Wzmak nawet na nissanowskich speakerach zmieni sytuację dwukrotnie. Kluczowe będą wysokotonowe. Najlepiej jakby były z własnymi zwrotnicami lub kupnymi. Może być  kondensator foliowy 2.2 microF ze sklepu RTV ale nie elektrolityczny a takie dają w wielu zestawach lub zalanych pudełkach, rurkach. Tego trzeba dopilnować. Najlepiej oczywiście zwrotnica drugiego rzędu czyli z cewką. Te sprzęty jako nowe są drogie dlatego polecam używki. Wysokie muszą być w uszy, czasem są w obudowach regulowanych. JBL to mistrz głośników. Ale nie dawaj współosiowych, wysokotonowe muszą być oddzielne.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dasz będzie lepsze, byle markowe. Wzmak nawet na nissanowskich speakerach zmieni sytuację dwukrotnie. Kluczowe będą wysokotonowe. Najlepiej jakby były z własnymi zwrotnicami lub kupnymi. Może być kondensator foliowy 2.2 microF ze sklepu RTV ale nie elektrolityczny a takie dają w wielu zestawach lub zalanych pudełkach, rurkach. Tego trzeba dopilnować. Najlepiej oczywiście zwrotnica drugiego rzędu czyli z cewką. Te sprzęty jako nowe są drogie dlatego polecam używki. Wysokie muszą być w uszy, czasem są w obudowach regulowanych. JBL to mistrz głośników. Ale nie dawaj współosiowych, wysokotonowe muszą być oddzielne.

Te JBLe GTO są w zestawie ze zwrotnicami i osobnymi gwizdkami. Myślę, że to dobre połączenie i ten wzmacniacz JBL GTO o którym pisałem wyżej. Ale wolałem poradzić się kogoś, kto nie chce bezpośrednio mi tego sprzedać;-) Dlatego dzięki za poradę. Może jak będziesz miał chwilkę spojrzysz na specyfikację tego wzmaka i serii głośników gdzieś w necie i ostatecznie zaopiniujesz sprawę:-) A tak na marginesie dla ciekawości powiem Ci, że dzisiaj testowaliśmy już parę subwooferów pod tym wzmakiem i nie uwierzysz z jakim rezultatem - najlepiej zagrała zamknięta skrzynka Max Medii za jedyne 300zł :-) Wygrywała czystym, miękkim i głębokim basem. Była najcięższa, a niemal o połowę mniejsza gabarytami od 2 JBLi oraz Claironów. Najlepiej separowała bas, nie powodowała efektu przeciągania basu, czyli buczenia, czy np. drżenia przy mocnych gitarach. Byłem zdumiony i powiem Ci szczerze, że zastanawiam się teraz grubo nad nią:-) Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łykam tego ale możesz mieć takie wrażenie. From Experienced way> Nie wiadomo jak długo tak pochodzi. Będzie narażona na wilgoć, +-50 stopni. No i najważniejsze: trzeba to zgrać z przodem. Może się okazać, że dopiero wtedy będzie dudniła albo nachodziła przednie pasmo. Maxmedia nie znam. Skrzynka zasadniczo może mieć niewielkie znaczenie jeśli ktoś przeliczył ją pod parametry TS głośnika, który może jest markowy. Skrzynka to wiórówka najczęściej lub mdf. Samemu też można zrobić. Jednak pamiętaj o przodzie, który jest najważniejszy. Subbas ma jedno zadanie: włączyć się do gry w najniższych częstotliwościach poniżej 50hz sądzę. Wielu jednak zastępuje słabe fabryczne głośniki basem ze skrzynki czyli stroi je od 200hz. Czyli skrzynia zaczyna zastępować drzwiowe głośniki. Dźwięk po jakimś czasie fascynacji ciśnieniem staje się męczący. To nie tędy ścieżka.

 

Jeśli to ta MM to mają suby domowe po 1500 dolców

http://maxmedia.com.au/www.maxmedia.com.au/SUB_%26_CENTER.html

 

Radzę to:

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyUsed=1&order=d&bmatch=s0-ele-1-4-0205&search_scope=category-5170&string=emphaser&offerTypeBuyNow=1

 

lub to:

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyUsed=1&order=d&bmatch=s0-ele-1-4-0205&offerTypeBuyNow=1&search_scope=category-5170&string=alpine

 

lub to:

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyUsed=1&order=d&bmatch=s0-ele-1-4-0205&offerTypeBuyNow=1&search_scope=category-5170&string=earthquake

 

Ale z wypiekami czekam na Twoje foty.

 

Będę miał ubaw jak poszukasz miejsca pod wzmak....


ogarnij też to http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91924-manual-zwrotnice-prz%C3%B3d-nisko-i-wysokotonowe-t30/

 

i jest mój fotomanual wzmaków gdzies na forum

 

edit: naliczyłem już 23 różne modele GTO, nie wiem, który Ty chcesz ale jak odseparowany to spox

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łykam tego ale możesz mieć takie wrażenie. From Experienced way> Nie wiadomo jak długo tak pochodzi. Będzie narażona na wilgoć, +-50 stopni. No i najważniejsze: trzeba to zgrać z przodem. Może się okazać, że dopiero wtedy będzie dudniła albo nachodziła przednie pasmo. Maxmedia nie znam. Skrzynka zasadniczo może mieć niewielkie znaczenie jeśli ktoś przeliczył ją pod parametry TS głośnika, który może jest markowy. Skrzynka to wiórówka najczęściej lub mdf. Samemu też można zrobić. Jednak pamiętaj o przodzie, który jest najważniejszy. Subbas ma jedno zadanie: włączyć się do gry w najniższych częstotliwościach poniżej 50hz sądzę. Wielu jednak zastępuje słabe fabryczne głośniki basem ze skrzynki czyli stroi je od 200hz. Czyli skrzynia zaczyna zastępować drzwiowe głośniki. Dźwięk po jakimś czasie fascynacji ciśnieniem staje się męczący. To nie tędy ścieżka.

 

Jeśli to ta MM to mają suby domowe po 1500 dolców

http://maxmedia.com.au/www.maxmedia.com.au/SUB_%26_CENTER.html

 

Radzę to:

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyUsed=1&order=d&bmatch=s0-ele-1-4-0205&search_scope=category-5170&string=emphaser&offerTypeBuyNow=1

 

lub to:

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyUsed=1&order=d&bmatch=s0-ele-1-4-0205&offerTypeBuyNow=1&search_scope=category-5170&string=alpine

 

lub to:

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyUsed=1&order=d&bmatch=s0-ele-1-4-0205&offerTypeBuyNow=1&search_scope=category-5170&string=earthquake

 

Ale z wypiekami czekam na Twoje foty.

 

Będę miał ubaw jak poszukasz miejsca pod wzmak....

 

ogarnij też to http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91924-manual-zwrotnice-prz%C3%B3d-nisko-i-wysokotonowe-t30/

 

i jest mój fotomanual wzmaków gdzies na forum

 

edit: naliczyłem już 23 różne modele GTO, nie wiem, który Ty chcesz ale jak odseparowany to spox

Dzięki za podpowiedzi. Myślałem żeby wzmaka zamontować pod pierwszym poziomem półek. Tzn. podkręcić co od dołu półki. Pierwszą część i tak wyjąłem więc wentylacja bylaby dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, choć książkowo musi być do blachy jakiejkolwiek, inaczej nie odprowadzi gorączki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, choć książkowo musi być do blachy jakiejkolwiek, inaczej nie odprowadzi gorączki

To prawda... Ale weź tu znajdź sensowną blachę hehe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wstawiłem do swojego iksa nowe radio Adayo CE4MX9 (navi, dvd) w miejsce oryginalnego radyjka z wersji acenta. Jest to model niby nie oryginalny, ale dedykowany do nowych iksów i qq z całą ramką w kolorze itp. Muszę powiedzieć, że dźwięk w aucie mocno odżył, a 6 fabrycznych głośniczków zagrało duuużo lepiej. W końcu pojawił się bas i głębia wszystkich podstawowych pasm. Wiem, że 6 głośników nie może dać audiofilskich doznań, ale sama zmiana radia dała tak kolosalną różnicę w dźwięku, że od wczoraj jeżdżę z uśmiechniętym bananem na ustach. Radio w porównaniu do oryginalnego ma mocno rozbudowany equalizer, mocniejszy wzmacniacz, 8 cali wyświetlacz i co najważniejsze-do navi można wczytać niemal każdą mapę bez konieczności robienia drogich aktualizacji w serwisie. Nie chcę nawet myśleć, co będzie jak dobiorę się do rozbudowy głośników... Chyba zacznę spać w aucie ;-)

Cześć devilde. Zastanawiam się nad zakupem tego samego radio do mojego J11. Wysłałem Ci kilka pytań na priv. Będę wdzięczny za odpowiedz.

 

Pozdrawiam z działu QQ.  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

devilde, dnia 05 Lut 2016 - 08:55, napisał: snapback.png

Wczoraj wstawiłem do swojego iksa nowe radio Adayo CE4MX9 (navi, dvd) w miejsce oryginalnego radyjka z wersji acenta. Jest to model niby nie oryginalny, ale dedykowany do nowych iksów i qq z całą ramką w kolorze itp. Muszę powiedzieć, że dźwięk w aucie mocno odżył, a 6 fabrycznych głośniczków zagrało duuużo lepiej. W końcu pojawił się bas i głębia wszystkich podstawowych pasm. Wiem, że 6 głośników nie może dać audiofilskich doznań, ale sama zmiana radia dała tak kolosalną różnicę w dźwięku, że od wczoraj jeżdżę z uśmiechniętym bananem na ustach. Radio w porównaniu do oryginalnego ma mocno rozbudowany equalizer, mocniejszy wzmacniacz, 8 cali wyświetlacz i co najważniejsze-do navi można wczytać niemal każdą mapę bez konieczności robienia drogich aktualizacji w serwisie. Nie chcę nawet myśleć, co będzie jak dobiorę się do rozbudowy głośników... Chyba zacznę spać w aucie ;-)

Cześć devilde. Zastanawiam się nad zakupem tego samego radio do mojego J11. Wysłałem Ci kilka pytań na priv. Będę wdzięczny za odpowiedz.

 

Pozdrawiam z działu QQ.  :wave:

Witam i pozdrawiam z bratniego forum QQ J11.

Podobnie jak F15 przymierzam się do zakupu Adayo CE4MX9 w miejsce fabrycznego radia, gdyż też mam wersję Acenta. Planuję też przy tej okazji montaż kamery cofania.

I tu pytanie do devilde, ewentualnie może F15 (jeżeli się zdecydował na zakup) w kwestii działania tego urządzenia. Z wcześniejszych postów wynika, że brzmienie audio jest całkiem niezłe, ale ciekawi mnie jak wygląda sprawa czasu uruchamiania po włączeniu silnika, działania nawigacji, połączeń telefonicznych przez bluetooth, sterowania przyciskami z kierownicy, odbioru stacji radiowych, czy można zaobserwować zawieszenia lub spowolnienia działania urządzenia, jakieś uwagi bądź doświadczenia w związku z działaniem kamery cofania, ewentualnie inne uwagi wyróżniające się pozytywnie lub też negatywnie w związku z działaniem tego sprzętu.

Takie informacje mogłyby pomóc mnie, a pewnie i innym użytkownikom w decyzji o wymianie fabrycznego audio na alternatywny model innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

devilde, dnia 05 Lut 2016 - 08:55, napisał: snapback.png

Witam i pozdrawiam z bratniego forum QQ J11.

Podobnie jak F15 przymierzam się do zakupu Adayo CE4MX9 w miejsce fabrycznego radia, gdyż też mam wersję Acenta. Planuję też przy tej okazji montaż kamery cofania.

I tu pytanie do devilde, ewentualnie może F15 (jeżeli się zdecydował na zakup) w kwestii działania tego urządzenia. Z wcześniejszych postów wynika, że brzmienie audio jest całkiem niezłe, ale ciekawi mnie jak wygląda sprawa czasu uruchamiania po włączeniu silnika, działania nawigacji, połączeń telefonicznych przez bluetooth, sterowania przyciskami z kierownicy, odbioru stacji radiowych, czy można zaobserwować zawieszenia lub spowolnienia działania urządzenia, jakieś uwagi bądź doświadczenia w związku z działaniem kamery cofania, ewentualnie inne uwagi wyróżniające się pozytywnie lub też negatywnie w związku z działaniem tego sprzętu.

Takie informacje mogłyby pomóc mnie, a pewnie i innym użytkownikom w decyzji o wymianie fabrycznego audio na alternatywny model innego producenta.

 

Witam bratnie forum QQ :wave:

Z F15 mamy gorącą linię na privie już od jakiegoś czasu ;)  Nie wiem, czy mogę za niego mówić, ale z tego co wiem podjął decyzję i niebawem kupuje to radio do swojego qq. Dla mnie radio działa bez zarzutu. Jestem nadal bardzo zadowolony mimo, że paru kolegów z forum zwracało uwagę na niepewność, co do trwałości takiego sprzętu i że chińskie i takie tam. Jest to radio firmy GMS więc w razie jakby co, to akurat ten chiński wyrób ma dość dobry serwis również w Polsce. Po pierwsze radio jest naprawdę dobrze wykonane i idealnie wkomponowuje się w deskę. Czas ładowania danych radia po rozruchu silnika, to około 6-7sekund. Myślę, że to nie najgorszy wynik zważywszy, że wiele odbiorników fabrycznych tego typu (kombajn z navi, dvd, cd, sd, kamera itp.) odpala również dopiero po załadowaniu danych i to niekiedy w dłuższym czasie. Po odpaleniu przełączanie między funkcjami odbywa się już o wiele szybciej tzn. ok.3sek., a obsługa w obrębie konkretnego medium odbywa się już momentalnie. Panel dotykowy reaguje szybko, przyciski na kierownicy działają wszystkie według przeznaczenia, navi dobrze prowadzi i nie gubi się (zależy jaką mapę wgrasz), bluetooth łączy się elegancko i nie zrywa, a obraz z kamery odpala się od razu po wrzuceniu wstecznego i jest dobry (pewnie zależy od kamery) :spoko: Jedynym minusem jaki wyczytałem ogólnie o odbiornikach GMSa, to słabe tunery radiowe. Podobno niektóre słabsze sygnały, czy fale mogą mieć problem ze złapaniem, a co za tym idzie potrafią szumieć itp. Ja w swoim radio na razie nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Może jak wyjadę na jakieś zadupie, to wtedy ujawni się ta bolączka, ale w mieście i na głównych trasach, jak na razie jest o.k. Podobno w tych modelach, jako że flagowce, tunery są już lepsze, ale głowy nie dam sobie uciąć. Trzeba poczytać i popytać. Firma GMS bazuje głównie na podzespołach philipsa i samsunga. Tunery były z tego co wiem philipsa, ale tenże nie popisał się. Wiadomo... słabszym graczom na rynku wciskają gorsze i starsze technologie, których pewnie do swoich produktów już nie wkładają, ale tego nie przeskoczymy. Proponuję do radia od razu dokupić dobry wzmacniacz i podpiąć wszystkie głośniki (to wersja ekonomiczna ;) ). Przyznam się, że po pierwszym zachwycie różnicą w jakości dźwięku między oryginalnym cd, a adayo uznałem, że mimo wszystko zabrakło w głośnikach życia żeby wykorzystać m.in. mocno rozbudowany korektor nowego radio. Dopiero podpięcie 4-ro kanałowego wzmacniacza pod głośniki, a potem również subwoofera dało efekt naprawdę zadowalający. Radio to, z dobrym wzmakiem (z korekcją) i subem daje wiele możliwości odpowiedniego zestrojenia dźwięku,  tak że subwoofer nie dominuje nad głośnikami, a wszystkie tonacje współgrają ze sobą na odpowiednim poziomie. Ja do tego wszystkiego zmieniłem jeszcze przednie głośniki, gwizdki, okablowanie i wytłumiłem drzwi (to wersja mniej ekonomiczna :rolleyes: ). Generalnie bazowałem na sprzęcie jbl serii gto, ale każdy ma jakieś preferencje więc nie sugeruj się tym. Chłopaki z forum podpowiadali już we wcześniejszych postach, na jaki sprzęt warto zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o nie reklamowanie na forum GMS czy Adayo czy Peying. Wasze auta na to nie zasługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o nie reklamowanie na forum GMS czy Adayo czy Peying. Wasze auta na to nie zasługują.

Ja nic nie reklamuję. Ktoś pyta, to odpowiadam. Po to jest chyba forum. A skoro radio dedykowane jest do iksów i qq to chyba jest to jak najbardziej odpowiednie miejsce na pogaduchy na jego temat. Ja mam bardzo zdystansowany stosunek do wszelkiej chińszczyzny i sprzętów niskich lotów z tamtych stron. Ale akurat ten model aż tak niskich lotów nie jest. Czy miałeś okazję go osobiście potestować? Oczywiście zgadzam się z Tobą, że markowy sprzęt jest lepszy i pewniejszy. Ale niech każdy wybiera co chce i na co go stać. Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devilde - dzięki za wyczerpującą odpowiedź na moje pytania. Wygląda na to, że ten sprzęt jest wart zainteresowania chociaż z tego co widzę u części osób może to wzbudzać pewne kontrowersje. Wracając do meritum czy kamera którą zainstalowałeś pochodzi też z GMS czy z innego źródła? (z tego co widać oferują dedykowaną do x i qq).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devilde - dzięki za wyczerpującą odpowiedź na moje pytania. Wygląda na to, że ten sprzęt jest wart zainteresowania chociaż z tego co widzę u części osób może to wzbudzać pewne kontrowersje. Wracając do meritum czy kamera którą zainstalowałeś pochodzi też z GMS czy z innego źródła? (z tego co widać oferują dedykowaną do x i qq).

Aż boję się podawać jaką mam, bo jeszcze zlinczują mnie tutaj hahah ;-) W każdym razie ja mam inną. Nie jest to gms więc i Ty możesz dobrać coś innego. Najlepiej poradź się tam, gdzie będziesz montować radio. Ja swoją dostałem w gratisie więc nie spodziewam się zeby była wyjątkowa. Ale obraz jest naprawdę dobry i montaż dyskretny. Nie wiem, czy coś widać na zdjęciu.

post-96888-0-37437100-1456848264_thumb.jpg

post-96888-0-37452100-1456848373_thumb.jpg

Edytowane przez devilde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...