Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] Fabryczne audio


devilde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat akcesoryjne mają lepszą rozdzielczość ale niską trwałość na ok rok. U mnie 2 ostatnie padały równo po roku. Co zrobić by zwiększyć znacznie trwałość na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat akcesoryjne mają lepszą rozdzielczość ale niską trwałość na ok rok. U mnie 2 ostatnie padały równo po roku. Co zrobić by zwiększyć znacznie trwałość na priv.

Jak padnie nawet po roku, to moje radio gwarancję ma na 24 m-ce. Tak czy inaczej ciekawi mnie co zrobić by zwiększyć trwałość więc wedle powyższego wpisu zadałem pytanie na privie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa była kompleksowa kupno z montażem w tym samym miejscu więc jak coś padnie martwią się oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów!

 

Świeżo upieczony nabywca T32 się kłania (odbieram dopiero w czerwcu, masakra :/ ). Chciałbym naprostować w kwestii audio, bo wątek ten troszeczkę mi namieszał w głowie. Poświęciłem więc trochę czasu w salonie i w rozmowie z dosyć kumatym sprzedawcą na poznanie tematu. A więc: są 2 wersje audio - 4 i 6 głośników. Nie ma możliwości (jako producenckiego akcesorium) domówienia większej ilości głośników np. Bose itd. Stąd też pytanie do kolegi który postował foty takich głośników, skąd mogły się znaleźć w tym aucie? Czy to egzemplarz używany (w sensie, że I właściciel sobie zamontował ten zestaw na własną rękę)?.

 

Co do jakości dźwięku - testowałem moduł z najnowszym softem. Prosty EQ basy i treble. Kilka płyt z różnymi gatunkami i kilkanaście minut zabawy z ustawieniami i nie jest źle. Da się to zestroić tak, by muzyka dawała frajdę. Głębokiego basu nie ma, bo bez suba nie może być, ale dźwięk czuć.

 

I jeszcze co do płatności na nissan connect - wg moich rozmówców to jest wyłącznie dupochron, żeby mieli opcję wprowadzenia takich opłat. Na razie jednak się na to nie szykuje - termin wprowadzenia opłat będzie prawdopodobnie wiecznie "przesuwany" w przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów!

 

Świeżo upieczony nabywca T32 się kłania (odbieram dopiero w czerwcu, masakra :/ ). Chciałbym naprostować w kwestii audio, bo wątek ten troszeczkę mi namieszał w głowie. Poświęciłem więc trochę czasu w salonie i w rozmowie z dosyć kumatym sprzedawcą na poznanie tematu. A więc: są 2 wersje audio - 4 i 6 głośników. Nie ma możliwości (jako producenckiego akcesorium) domówienia większej ilości głośników np. Bose itd. Stąd też pytanie do kolegi który postował foty takich głośników, skąd mogły się znaleźć w tym aucie? Czy to egzemplarz używany (w sensie, że I właściciel sobie zamontował ten zestaw na własną rękę)?.

 

Co do jakości dźwięku - testowałem moduł z najnowszym softem. Prosty EQ basy i treble. Kilka płyt z różnymi gatunkami i kilkanaście minut zabawy z ustawieniami i nie jest źle. Da się to zestroić tak, by muzyka dawała frajdę. Głębokiego basu nie ma, bo bez suba nie może być, ale dźwięk czuć.

 

I jeszcze co do płatności na nissan connect - wg moich rozmówców to jest wyłącznie dupochron, żeby mieli opcję wprowadzenia takich opłat. Na razie jednak się na to nie szykuje - termin wprowadzenia opłat będzie prawdopodobnie wiecznie "przesuwany" w przyszłość.

z tego co pamiętam to chodziło o 13 głośników ale w Patku a nie xsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj te24 na forum... Właśnie powróciłeś do tematu, który również mnie nurtował. I tym samym znowu wzbudziłeś moją niepewność w tym temacie:-) Skoro Twój diler mówi, że nie ma możliwości domówić żadnego rozszerzonego systemu do t32 i to w czerwcu 2016r., to skąd Kazik_R52, który wstawił te foty ma w nowym iksie system bose i jak zrozumiałem oryginalny?

Co do oryginalnego radio, to każdy ma jakieś tam oczekiwania względem odsłuchu. Fajnie, że podoba się Tobie ten oryginalny, bo przynajmniej zaoszczędzisz na modyfikacjach. Ja oczekiwałem więcej więc z bólem zadu musiałem trochę wydać;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem kazik_R52 nie ma wersji amerykańskiej? W Nissanie Rouge Bose jest dostępny.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez simen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj te24 na forum... Właśnie powróciłeś do tematu, który również mnie nurtował. I tym samym znowu wzbudziłeś moją niepewność w tym temacie:-) Skoro Twój diler mówi, że nie ma możliwości domówić żadnego rozszerzonego systemu do t32 i to w czerwcu 2016r., to skąd Kazik_R52, który wstawił te foty ma w nowym iksie system bose i jak zrozumiałem oryginalny?

Co do oryginalnego radio, to każdy ma jakieś tam oczekiwania względem odsłuchu. Fajnie, że podoba się Tobie ten oryginalny, bo przynajmniej zaoszczędzisz na modyfikacjach. Ja oczekiwałem więcej więc z bólem zadu musiałem trochę wydać;-/

Nie powiedziałem, że jest super :), ogólnie lubię dobry dźwięk, w domu Denony rządzą itd. W poprzednim aucie (Accord VIII Tourer) miałem najwyższe z opcji audio od producenta z subem i twitterami i było naprawdę godnie. Children of Sanchez wywoływał dreszcze. Jak tu będzie - się zobaczy w czerwcu przy dłuższej eksploatacji, szybszej jeździ itd. Zobaczymy co inni słyszą na środkowej kanapie itd.

 

Jak najbardziej nie wykluczam podmiany modułu. Jak Twój Chińczyk? Działa dalej? ;) Mnie oprócz audio martwił przed odsłuchami w salonie system Nissan Connect. Wolę coś na zwykłym androidzie z google mapsami itd. Jakby jakiś nieco bardziej pewny producent stworzył dopasowany moduł obsługujący kamery 360 to bym się chyba nie zastanawiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że jest super :), ogólnie lubię dobry dźwięk, w domu Denony rządzą itd. W poprzednim aucie (Accord VIII Tourer) miałem najwyższe z opcji audio od producenta z subem i twitterami i było naprawdę godnie. Children of Sanchez wywoływał dreszcze. Jak tu będzie - się zobaczy w czerwcu przy dłuższej eksploatacji, szybszej jeździ itd. Zobaczymy co inni słyszą na środkowej kanapie itd.

 

Jak najbardziej nie wykluczam podmiany modułu. Jak Twój Chińczyk? Działa dalej? ;) Mnie oprócz audio martwił przed odsłuchami w salonie system Nissan Connect. Wolę coś na zwykłym androidzie z google mapsami itd. Jakby jakiś nieco bardziej pewny producent stworzył dopasowany moduł obsługujący kamery 360 to bym się chyba nie zastanawiał...

Hehe... Chinol jeszcze ciągnie i ma się dobrze:-) Trudno powiedzieć co będzie dalej, ale dwa lata gwarancji daje mi lekki oddech na ten czas;-)

Przy tak zacnym sprzęcie jaki posiadasz w domu i posiadałeś we wcześniejszych autach spodziewam się, że jednak szybko zmodyfikujesz audio w swoim nowym iksie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem kazik_R52 nie ma wersji amerykańskiej? W Nissanie Rouge Bose jest dostępny.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Owszem w wersji amerykańskiej jest BOSE+subwoofer w kole zapasowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem w wersji amerykańskiej jest BOSE+subwoofer w kole zapasowym. 

zgadza się zgadza, jak cię ociepliło, to tam zajrzałem i sub jest w kole, a zaglądałem tam wcześniej, trochę podnosząc matę i nic nie widziałem poza fragmentem koła, myślałem że jest tak jak w pathfinderze, Sub obok koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się do tematu. Mam w swoim x-sie Nissan Connet II wraz z kamerami 360. Jednak od pewnego czasu zbieram się na wymianę tego sprzętu na stację z androidem. Cały problem polega na tym iż niewiele z nich obsługuje kamery 360 a z tych bym nie chciał zrezygnować. W sieci znalazłem dwa urządzenia które taką funkcję mają  http://mxtron.com/products-detail.php?ProId=60  http://audiocarshop.pl/pl/p/Radio-dedykowane-Nissan-Qashqai-II-2013r.-X-Trail-2014r.-up-Android-4.4.4-CPU-4x1.6GHz-Ram-1GHz-Dysk-16GB-GPS-Ekran-HD-MultiTouch-OBD2-DVR-DVBT-BT-Kam/518

 

  

Czy może ktoś z Was się spotkał z tymi urządzeniami bo w sieci nie znalazłem żadnych informacji

Edytowane przez you-ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na czerwono jest napisane, że nie pasuje do wersji z 7 calowym systemem, a to chyba jest ten z X-trail'a?

"harness is diffrent" nie do końca wiem jak to rozumieć. Wydaje mi się że chodzi o przewody wg słownika "zespół przewodów" więc z tym problemu by nie było bo wiązkę bym sobie dorobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Napisałem w dziale CA, ale jak autor sam zauważył, mało kto tam zagląda.

 

Niestety, wersja nie ma znaczenia. Ta padaka jest w każdym iksie na rynku europejskim ( chyba, że Rosja/Ukraina mając 2.0 i 2.5 PB, oferują także inne audio ). Auto odebrałem w piątek, ale dopiero dzisiaj miałem okazję dłużej pojeździć i niestety stwierdzam, że tak słabego fabrycznego audio, nie spotkałem dawno. Zastanawiam się, gdzie jest granica oszczędności i  czy znowu producenci dojdą do wniosku, że może standardowo, nie będą montowali niczego do grania.

 

Muszę poczytać warunki gwarancji, bo już w planach mam na początek wymianę zestawu z przodu + wygłuszenie WSZYSTKICH drzwi. Głośniki na tyle zostawię w spokoju, przesuwając 90% dźwięku na przód, zostawiając minimum żeby ew., pasażerowie cokolwiek słyszeli. Jak będzie mało satysfakcjonujące, wleci ADAYO z RCA no i wzmak. Przy wygłuszeniu drzwi i dobrym dwudrożnym zestawie, niewtajemniczeni będą szukali subwofera :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio zauważyłem, że samoistnie przełącza mi się źródło dźwięku np. radio -> mp3 z usb. Chyba tylko w tę jedną stronę i zazwyczaj dzieje się to po uruchomieniu auta przy manewrowaniu albo jak dzisiaj, przy podgłaśnianiu z kierownicy.

Nie jest to kwestia przypadkowego naciśnięcia, ponieważ mam wyłączoną funkcję wyboru z kierownicy źródła dźwięku.

Kolejny punkt do listy "zażaleń" dla serwisu. Boję się tylko, że problem spróbują rozwiązać jakimś nowym softem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zgłosisz się do serwisu sprawdź czy nie masz w radio ustawienia TA=on bo wtedy radio uruchamia się automatycznie na wiadomościach, nieważne co odtwarza.  Ergo już przełączyło wcześniej i wróciło do usb po komunikatach.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam włączone i w takiej sytuacji, przełączanie wydawałoby się nawet logiczne. Pytanie tylko, dlaczego przełącza się z radia na aux :whistle: i pomimo braku jakichkolwiek zmian w systemie?

Nie wydaje mi się, że nie zwróciłbym na to uwagi wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyłącz najpierw i zobaczymy dalej


odłacz na jakiś czas usb i zobacz co się stanie, ostatecznie zmien auxmp3 na innej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie TA nic nie dało, dzisiaj rano znowu przełączyło się na USB. Jutro zamienię flasha i zobaczę czy problem jest w samej pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...