Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana wycieraczek w J11


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktorys z kolegow posiadaczy J11 wymienial wycieraczki na nowe? Cos mi sie zdaje, ze panowie montazysci zalozyli mi odwrotnie wyycieraczki bo za czorta nie chca one zejsc :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z kolegow posiadaczy J11 wymienial wycieraczki na nowe? Cos mi sie zdaje, ze panowie montazysci zalozyli mi odwrotnie wyycieraczki bo za czorta nie chca one zejsc :(.

Odwrotnie,,,,,,,,,,,,,,,,,czyli piorem do gory :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu koleżanka zmieniała wycieraczki ?, do wymiany jest tryb serwisowy -ustawiają się po środku szyby.Lewa w normalnym położeniu nie da się odchylić do wymiany


Czemu koleżanka zmieniała wycieraczki ?, do wymiany jest tryb serwisowy -ustawiają się po środku szyby.Lewa w normalnym położeniu nie da się odchylić do wymiany

Nie doczytałem ........ to kolega  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam banaly jak tryb serwisowy i spuszczam zaslone milczenia na komentarz kolegi ;).

Wycieraczki seryjne mozna zalozyc wadliwie, wystarczy obrocic o 180 st i zalozyc. Wtedy wycieraczka zsuwa sie z zatrzasku ale nie mozna juz jej dalej zdemontowac. Pomyslalem, ze to ze mna jest cos nie tak i poprosilem pracownika stacji benzynowej o pomoc i taki wlasnie komentarz otrzymalem, zle zalozone wycieraczki w fabryce Nissana. Albo faktycznie czegos nie rozumiem w tym w sumie bardzo prymitywnym systemie montazu.

 

I taka dobra rada, zanim zacznie sie rechotec, warto sie przez chwile zastanowic ;).

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie uwagi kolegi mnie dotyczą , nie rechotałem .......chciałem pomóc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie uwagi kolegi mnie dotyczą , nie rechotałem .......chciałem pomóc :(

 

Pieknie dziekuje, szczerze, niestety moja zagadka moze zakonczyc sie pilowanie plastikow :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem bez większych problemów

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zalozyli mi odwrotnie... Musze przeciac jakos plastikowa obejme laczaca pioro z ramieniem wycieraczki. I obadac jak to wyglada na prawej wycieraczce, w sumie to nawet ciekawe czy obie mam odwrotnie czy tylko jedna.

 

Nismo, no offence, to w zasadzie idiotyczny temat ale warto wiedziec, ze budzetowe wycieraczki zakladane do QQ da sie zalozyc odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszorek, kupilem na wymiana komplet wycieraczek Boscha i instrukcja byla na pudelku. To co bylo zalozone seryjnie na QQ to jakies dziwne japonskie (?) wynalazki niepodobne do konstrukcji Boscha. Po 15 minutach szamotania sie dzis rano w koncu zeszly. Byl problem z zatrzaskiem na lewej wycieraczce, w koncu sie poluzowal i puscil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori to chyba było Valeo.

Czemu wymieniałeś, mazały?

A jak się Bosch sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zostaja po nich jakies silikonowe zmazy, bylo juz o tym gdzies w innym watku. Jeszcze nie wiem, jak sie sprawuja ale zawsze w kazdym samochodzie mialem Boscha i bylo super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vale juz od jakiegoś czasu i nic się z nimi nie dzieje

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja właśnie też muszę wymienić oryginalne wycieraczki, bo już mi zaczęły mazać. co polecacie? Podobno są jakieś silikonowe, że w zimie nie przymarzają do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie też muszę wymienić oryginalne wycieraczki, bo już mi zaczęły mazać. co polecacie? Podobno są jakieś silikonowe, że w zimie nie przymarzają do szyb.

 

Boscha ale te bezramowe Aero bo te klasyczne sa tragiczne, zalozylem klasyczne ramkowe Bosche i rozpacz, nie zbieraja rowno od nowosci, dobrze ze nie skrzypia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mot gumy i są super!Po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w molochu,ot po prostu wymiar wycieraczek i do koszyka.Mam bezramkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw na przód to 650mm i 400mm?

a na tył jaka jest? czyżby 300mm?

Edytowane przez rintelen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zmieniłem dzisiaj wycieraczki. Jeszcze nigdy takiej ulgi nie miałem. W końcu pozbyłem się tego co fabryka dała. Aż się dziwię, że tak długo czekałem - półtora roku. Te fabryczne od początku zmywały ze smugami, rozmazywały wszystko - że momentami nic nie było widać. Ale pomyślałam, że w aucie za stówkę przecież nie zaoszczędzoną na takiej pier**le. 
Dziś zamontowałem Bosch Aero Twin - już pierwsze przemycie szyby - i tafla szkła idealnie czysta. Ehhh... teraz czekam na jakąś burzę. hihih
Zaś ciekawskim wklejam zdjęcia tego co ściągnąłem:
- wymiary 650mm i 425mm. Zamienniki mają najczęściej długość tej krótszej 400mm - czyli 2,5 cm mniej. Wg mnie nie robi to różnicy - zaś dla producenta pozwala jedną produkcją mieć ofertę jednym kompletem do większej ilości modeli
- producent: MITSUBA - nie znam nawet takiej firmy
Teraz gdybym znowu odbierał Qashqai z salonu - pierwsze co, to zaraz po zatankowaniu - wymieniłbym wycieraczki
 

post-85724-0-42708000-1469561545_thumb.jpg

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj próbowałem wymienić wycieraczki na nowe. Te które mi założono nie do końca pasują tzn długość była odpowiednia tylko dłuższa wycieraczka nie dochodziła tak daleko do końca  szyby w lewym rogu (kiedy siedzimy w aucie) jak ta kupiona z autem - różnica to około 3cm i jednak zmniejsza to trochę widoczność w tym kącie kiedy szyby nie są idealnie czyste. Okazuje się, że te "oryginalne" mają trochę pióro przesunięte w bok i dlatego mogą trochę dalej dojechać. W sklepie, w którym byłem nie mieli tego typu wycieraczek więc się wstrzymałem z zakupem. Jak jest u was, kupiliście wycieraczki jak od nissana czy czy zakładaliście to co mieli w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmieniłem dzisiaj wycieraczki. Jeszcze nigdy takiej ulgi nie miałem. W końcu pozbyłem się tego co fabryka dała. Aż się dziwię, że tak długo czekałem - półtora roku. Te fabryczne od początku zmywały ze smugami, rozmazywały wszystko - że momentami nic nie było widać. Ale pomyślałam, że w aucie za stówkę przecież nie zaoszczędzoną na takiej pier**le. 
Dziś zamontowałem Bosch Aero Twin - już pierwsze przemycie szyby - i tafla szkła idealnie czysta. Ehhh... teraz czekam na jakąś burzę. hihih

 

attachicon.gifwycieraczki.jpg

 

 

też kupiłem AeroTwin i potwierdzam twoje odczucia, było masakrycznie, jest rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...