Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimny silnik problemy z odpaleniem 2.0 140 KM 2003 r.


maxim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady na zimny silniku mam problemy z odpaleniem tz. objaw taki jakby nie było ssania na zimnym silniku , jak wcisnę trochę pedał gazu to odpali i wszystko jest OK. nie pojawia się żaden błąd . Pytałem znajomego elektryka jak opisałem mu problem i powiedziałem o elektrycznym sterowaniu przepustnicy nie udzielił mi żadnej konkretnej porady. Proszę o pomoc w tej sprawie , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp sprawny?? podpięcie z rana scanera pomoże w ustaleniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w nim instalację gazową i wszystko prawidłowo działa , po niespełna 2 km przełącza się na gaz to daje mi pewność że wszystkie czujniki prawidłowo działają , ale mogę się mylić i jutro sprawdzę  ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w nim instalację gazową i wszystko prawidłowo działa , po niespełna 2 km przełącza się na gaz to daje mi pewność że wszystkie czujniki prawidłowo działają , ale mogę się mylić i jutro sprawdzę  ten czujnik.

w sumie to ważna informacja :D zakręć butlę i zobacz czy się poprawi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino to dobry pomysł jutro rano pójdę tym tropem. Dzięki.


Witam, wczoraj rano odpaliłem z wyłączoną instalacją a dzisiaj z gazem i objaw jest ten sam . Muszę lekko przytrzymać pedał gazu bym mógł odpalić silnik w przeciwnym razie nie odpala albo falują obroty , po kilku sekundach obroty wyrównują się i silnik pracuje na 1200 obrotów tak jak powinno być . Zaobserwowałem przez te dwa dni, że silnik nagrzewa się prawidłowo a gaz załącza się po trzech minutach przy temperaturze zewnętrznej 3 stopni. Nadal nie mam pojęcia co mu dolega może coś z tym pedałem gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze zakręciłeś butlę i pojeździłeś dzień dwa na PB??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , ale silnik pracował wtedy tz. w niedziele wieczorem na jałowym biegu przez kwadrans  uznałem , że to jest wystarczająco by wypalić gaz. Teraz przez kolejne dwa dni będę jeździł tylko na benzynie , napiszę wtedy jakie są objawy . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręcenie butli wyklucza popuszczające EZ-ety dlatego to jest takie ważne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...