Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wzmocnienia pod hi lift


chudy__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec tak zabieram sie za przerabianie zderzaka przedniego ale nie robie typowego stalowego, czesc plastiku zostaje tylko chce zamontowac uchwyty pod hi lifta i teraz pytanie czy uszy trzymajace belke ktore sa przykrecone do ramy wytrzymaja podnoszenie hi litem? mialby miec przespawane adaptery pod lewarowanie.

Ewentualnie jak nie te standradowe uszy to mzoe zrobic grubsze?

Na tyl juz mam plan z mocowaniami.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepszą opcją jest wyspawać progi z rury stalowej np. 5/4 cala z grubą ścianką. Ja tak miałem i nie było problemu z hi liftem plus zabezpieczały progi. Nie raz mnie uratowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myslalem i mam to w dalszych planach ale ze zabralem sie za krojenie ptzodu to pomyslalem zeby odrazu dac tam jakis punkt do zlapania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w TII (tym bardziej, że u mnie TI siedzi cały stalowy - nieoryginalny - zderzak), ale może spróbuj podnieść za te uszy i będziesz wiedział. Jeśli zaczną się giąć lub uznasz że są za słabe wtedy dorobisz je z czegoś mocniejszego i po kłopocie.

 

Innym rozwiązaniem może być dorobienie czegoś co będzie przymocowane do ramy i za to podnosić, ale to już zależy od tego jak bardzo chcesz pociąć zderzak czy raczej ile z niego zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepszą opcją jest wyspawać progi z rury stalowej np. 5/4 cala z grubą ścianką. Ja tak miałem i nie było problemu z hi liftem plus zabezpieczały progi. Nie raz mnie uratowały.

 

Gruby a masz może jakąś fotkę jak zrobiłeś te progi ?

Coraz bardziej noszę się z zamiarem sprzedania tego całego orurowania i zamiany na zderzak metalowy i wzmocnienie progów aby nadawały się pod hi lifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fajne wzory co do progow z rur i mocowan do ramy bez spawania(przykrecane)

musze tylko zalatwic gietarke i nabic butle gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio robiłem progi do swojego tyranka może Wam się to na coś przyda...

8bc2913173eba9532dbb6733bc9e725a.jpgb0338375a9c988cfa333fdd2c844dbf0.jpg455cd0dbed7ec4ccc4e7e03e3cb0f843.jpga54d5da89e5b7189d28cf49c124c2a18.jpgf078b57f811cc9e060fe550740c6e286.jpg

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie zakaldajac nowego tematu dopytam o pewna rzecz.

a wiec chce przykrecic do belki haka uchwyt do szekli.

Hak mam ze tak powiem na "szybkozlaczke" czyli odkrecany w chwile ale zauwazylem ze po kilku szarpaniach za hak dostal on delikatny luz na tym laczeniu i tak mysle czy mozna dac do belki uchwyt a hak wtedy wywale.

Uchwyt byl by przykrecony nad belka i pod belka srubami 11mm od tylu belki skrecone z 10mm grubisci blacha kwasowka.

Czy takie rozwiazanie bedzie bezpieczne i lepsze o meczenie haka holowniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam dospawane uszy pod szekle do belki haka. Parę razy mnie za to wyszarpywali i ja tym szarpałem i spoko daje radę. Jak dasz twarde śruby to też bez problemu da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z przodu co macie do wyrywania? bo mi hak się urwał co był na skosie a rury z przodu za słabe trochę bo nawet hi lift je wygina :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam stalowy zderzak z wciągarką. Zderzak przykrecony do ramy bezpośrednio. Poza tym seryjne uszy pod zderzakiem. Póki co jeszcze się nie urwały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak się sprawdza rozwiązanie w boju?

Jakiej grubości materiału użyłeś?

Mam ten sam model Hilifta, nie zsuwa się z mocowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam stalowy zderzak z wciągarką. Zderzak przykrecony do ramy bezpośrednio. Poza tym seryjne uszy pod zderzakiem. Póki co jeszcze się nie urwały...

a te uszy mają ten sam rozstaw śrub w t2 i t1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...