Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z odpaleniem QQj10 2.0 dCi


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, za pierwszym razem przy próbie odpalenia się nie udało, wyjąłem kluczyk, włożyłem i zapalił. Po 5 minutach na drodze zgasł i już nie mogłem go ponownie odpalić. "Hehłał" ale nie zatrybił. Podczas zapalania świecą się kontrolki. Aku raczej odpada. Zostawiłem na mieście na noc by sprawdzić oryginalny kluczyk (używałem chińskiej obudowy typu scyzoryk) lecz to nie pomogło. Dopchałem na warsztat. Całe szczście że 30m dalej. Na warsztacie odpalił :/. Aktualnie samochód jest na diagnostyce komputerowej. Koledzy mają jakieś pomysły ? Próbowałem jeszcze powciskać tą pompkę koło filtra paliwa ale też nic. Ostatnio tankowałem paliwo Shell V-Power Nitro+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakaś blokada świruje, może immo. Nie wiem jak to wygląda w Tekana bo tam chyba jest odpalanie bez kluczykowe? Na kompie wyjdzie gdzie przerwa w obwodzie jeśli to jakaś blokada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki po diagnostyce na zdjeciu, nie w aso bo bym tylu km nie dopchal. Po wszystkim zatankowalem do pelna dolalem uszlachetniacz STP i jakos dojechalem do domu, czy u Was przy pelnym baku z tylu nic wam nie stuka czy to w mojej glowie tylko. 6de4fd7ee16308da77add356e048c364.jpg

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie stuka przy pełnym baku.. Jeszcze w QQ się nie bawiłem diagnostyka ale np w Oplu te bledy CAN sie porostu kasuje i olewa.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym stukaniem , mozesz miec rację. Kiedyś nalalem pod korek , i przy ruszaniu lub przy hamowaniu, paliwo uderzalo o scinki zbiornika powodujac odglos podobny do stukania . Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, nic juz nie bylo słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym stukaniem , mozesz miec rację. Kiedyś nalalem pod korek , i przy ruszaniu lub przy hamowaniu, paliwo uderzalo o scinki zbiornika powodujac odglos podobny do stukania . Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, nic juz nie bylo słychać.

Troche to frustrujące, w almerze tego nie mialem heh :)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zauwazylem to po tankowaniu stad te przypuszczenie, zobaczymy po przejechaniu paru km :)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nic mi to nie mówi, kolega rozszerzy temat, co mozna zrobić itp ...

Dzis problem znowu sie powtórzyl, nie moglem odpalic... Najgorsze jest to ze auto stoi w garażu, ani je wypchac, jak to dowiezc do aso albo dobrego mechanika/elektryka?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Auto zostawione w ASO na Struga, niestety nie chcieli dać auta zastępczego, jestem trochę zniesmaczony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umawiałeś wizytę ? Jeśli tak powinni dać auto . Jeśli nie , może fizycznie były zajęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie byly zajęte dlatego tylko troszkę zniesmaczony, umawianie wizyt w dniu dzisiejszym na 15 marca - prawie jak u lekarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedział to bym pojechał na Hackena

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hackena jest świetny fachowiec od nysek ,ale teraz pracuje po prawej stronie salonu  :(  czyli KIA. Na struga jest Tomek i gościu z UA ,są świetni , więc spoko.

Gdybyś zadzwonił wcześniej i naświetlił problem ,auto zastępcze miał byś murowane. Sorry ,ale myslę że tu , Ty dałeś ciała. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do nich wczesniej, pytanie gdzie bo moze na Hackena :)? w kazdym razie do serwisu, moglem zapisac z kim rozmawialem, to byla szybka akcja, mam 3 miesieczne dziecko i nie moglem sobie pozwolic na zwloke, moze faktycznie nie mieli wolnych aut a zapisy na polowe Marca nie wchodzily wgre bo co jakby mi sqmochod zgasl w miescie z dzieckiem, wolalem zostawic, cos za cos, niech no tylko Kaska wroci do lask w miare szybko a w umiejętności serwisu nie watpie :) na pewno to swietni fachowcy

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Dzwonilem do nich wczesniej, pytanie gdzie bo moze na Hackena :)? w kazdym razie do serwisu, moglem zapisac z kim rozmawialem, to byla szybka akcja, mam 3 miesieczne dziecko i nie moglem sobie pozwolic na zwloke, moze faktycznie nie mieli wolnych aut a zapisy na polowe Marca nie wchodzily wgre bo co jakby mi sqmochod zgasl w miescie z dzieckiem, wolalem zostawic, cos za cos, niech no tylko Kaska wroci do lask w miare szybko a w umiejętności serwisu nie watpie :) na pewno to swietni fachowcy

 

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Wczoraj auto odberałem, winowajcą okazał się zamontowany chip, aktualnie leży w bagażniku. Przy okazji zrobiono akcję serwisową - Panewki silnika. Auto zbiera się inaczej i przede wszystkim ciszej chodzi, mam wrażenie ze przed zabiegiem lepiej się zbierało przy 3000-4000 obrotów ale tak też jest okej, doły chodzą elegancko. Pojezdzimy zobaczymy.

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja znana i Twoje odczucia słuszne. Było tu owym sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje troche "mocy" aleauto jskby bardzoej miękko chodzi :)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...