Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

usb w schowku


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zadowoli Cię fotka z Notka to nie ma sprawy wyślę i podpowiem że są one jednakowe zarówno w QQ i Notku jedynie miejsce mocowania może być inne.

Poproszę :)

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy faktycznie wystarczy tylko podłączyć gniazdo do tego kabelka i będzie działające złącze USB do radia :) też czekam na rozwój tego wątku ;-) jeśli faktycznie okaże się, że jest zasilanie na tym kablu oraz z pamięci USB radio będzie odtwarzało muzykę to wypas!

 

Znalazłem manuala serwisowego do radia, które chyba jest w moim QQ - (sprawdzę to wieczorem) w którym jest bardzo dużo informacji ale jakoś nie widzę tam w rozpisach kostek na radiu z tyłu gdzie ewentualnie powinno być gniazdo USB podpięte...

 

link do manuala:  http://elektrotanya.com/clarion_pn3000pa_ma_mb.pdf/download.html

ps żeby manuala pobrać należy poczekać aż w miejscu o treści "This file is downloadable free of charge: ...processing..." processing zamieni się "get manual" i kliknąć na tym aby pobrać pełnego manuala w pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokonałem wiatr i śnieżycę poszedłem do garażu, wykręciłem półkę i  specjalnie dla Ciebie zrobiłem sesję zdjęciowa. Oto ona;

 


Nie pamiętam czy w QQ jest taki sam schowek ale jeśli jest taki sam to wystarczy jedynie gniazdo  wstawić w wycięty-zrobiony otwór, podpiąć wtyczkę z przewodem i o ile we wtyczce jest "życie" to gotowe a gniazdo oryginalne możesz zamówić tu;

 Zadzwoń pod numer 506982330, drugi numer 693152109 i e-mail cezar.n@onet.pl, adres Wygnanów 148, 21-306 Czemierniki, firma AUTO-NISSAN Częci Samochodowe Cezary Nieznajek.  Facet rozbiera Nissany i jest bardzo kompetentny co do wiedzy o tych autach z podziałem na roczniki nawet. Zamówione części w rozsądnych cenach wysyła kurierem pod dowolny adres. (Nie za bardzo odpowiada na e-maile, nie ma czasu ich przeglądać, lepiej dzwonić)

post-57255-0-11608100-1455188937_thumb.jpg

post-57255-0-28576800-1455188950_thumb.jpg

post-57255-0-25834200-1455189045_thumb.jpg

post-57255-0-72531800-1455189108_thumb.jpg

post-57255-0-58774000-1455189145_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem u siebie w J10 podłokietnik z tunelem na taki po lifcie i było w nim gniazdo AUX/USB tylko z odciętym przewodem, za jakiś czas wpadło mi w ręce radio z mp3 od Qashqaia, dorobiłem końcówke usb i wszystko śmiga bez problemu. Mam trochę materiałow i zdjęcie rozebranej wtyczki tej od strony schowka to postaram się zaraz wrzucić

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tester ale coś mi się wydaje że będzie lipa bo czy z usb czy bez to jest jedna wtyczka a ja myślałem że to połączenie dwóch będzie. Aktualnie w tym gnieździe z aux mam 3 przewody a tym wolnym też trzy, wydaje mi się że ta wolnostojąca wiązka to jednak do czegoś innego bo bez sensu byłoby przerzucać kable z jednej do drugiej. W serwisówce nie mogłem się doszukać do czego jest ona przeznaczona.

 

BTW. Ile masz kabelków w tej wtyczce ze zdjęcia ?

Zmieniałem u siebie w J10 podłokietnik z tunelem na taki po lifcie i było w nim gniazdo AUX/USB tylko z odciętym przewodem, za jakiś czas wpadło mi w ręce radio z mp3 od Qashqaia, dorobiłem końcówke usb i wszystko śmiga bez problemu. Mam trochę materiałow i zdjęcie rozebranej wtyczki tej od strony schowka to postaram się zaraz wrzucić

jakie radio ?

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam typu radia bo samochód w użyciu przez małżonkę :) fabryczne z mp3 bez zmieniarki zaraz sobie przypomnę :)...radio Daewoo AGC-0071RF


https://imageshack.com/i/poRL1yHbj

https://imageshack.com/i/po1mPacbj

https://imageshack.com/i/poYDiKm9j

 

Nie moge wkleić zdjęc, ale powinny być widoczne na serwerze

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dzieki, ale wychodzi na to że nie mam zielonego i białego wiec nie da rady :/ ale mimo wszystko jak ktoś ma taką kontrukcję to potwierdzcie proszę te kolory kabelkow.

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

zdjęcie przedstawia na jaki chce wymienić, zastanawiam się tylko jak to możliwie bezinwazyjnie podłączyć, najprościej pewnie tunelem do gniazdka zapalniczki, no chyba że są jakieś kable doprowadzone. Przypominam że w tej chwili posiadam tylko gniazdo minijack

Absolutnie tego nie rób ponieważ spalisz urządzenie. Napięcie w zapalniczce 12 V a w USB jest 5 V. Lepiej kup przejściówkę zapalniczka/USB w której jest stabilizator napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Gniazdo USB w tym miejscu umiejscowić mógł tylko imbecyl.

 

Dlaczego tak uważasz? W czym Ci przeszkadza takie umiejscowienie gniazda USB?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Dlaczego tak uważasz? W czym Ci przeszkadza takie umiejscowienie gniazda USB?

 

Pozdrawiam.

Można pendrive przez przypadek wylamac.

Po otworzeniu pokrywy wetkniety w gniazdo pendrive przesłania 1/3 światła przestrzeni schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Możesz zastosować taką przejściówkę:

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6696980566

 

Pozdrawiam.

Cześć,

oczywiście, że można zastosować przejściówkę. Ale czy o funkcjonalności nie powinien pomyśleć projektant? - za  taka cenę mam pamiętać, że sięgając po portfel w schowku mogę uszkodzić gniazdo.

I pytanie z "innej beczki": czy kolega wymieniał lub wie jak wymienić żarówki świateł cofania?

Mam na myśli żarówki w lampach zabudowanych na tylnej klapie (porażka).

Instrukcja to przemilcza, manual mówi:  1 x śruba, 2 x kołki rozporowe, 16 x spinki tapicerki - jednym słowem demontaż tapicerki tylnej klapy.

(jakby co mam fotki)

Pozdrawiam, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem mały czytnik microsd i o dziwo działa z kartą 32GB Sandisk. NC czyta od razu i nie wywala błędów.

 

http://allegro.pl/g4-czytnik-kart-micro-sdhc-sdxc-metalowy-na-usb-i6689326063.html

 

Jako, że jest bardzo mały (karta wchodzi od przodu) nie ogranicze schowka i nie ma ryzyka uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Odświeże temat. Ktoś coś wie jak podiac port USB w podłokietnik Quashqai j10? Radio jest z wbudowaną zmieniarką na 6 cd. Kable w podłokietniku to wtyk 3pin(czerwony-czarny-czrewony) z czego w dwoch jest zasilanie ale nie wiem czy 12v czy 5v bo sprawdzałem dioda.

post-109744-0-28218500-1515934766_thumb.jpg

post-109744-0-69229400-1515934775_thumb.jpg

Edytowane przez suwalradom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czy w QQ 2103 wyposażonym w radio jak na zdjęciu, jest gniazdo USB/AUX? Jeśli tak to gdzie?

Pytam bo jestem dopiero na etapie zakupu QQ.

post-108557-0-30383600-1517565894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Czyli jeśli podepnę tam przez usb czy mini jack z telefonem, to będę mógł odtwarzać z niego muzykę przez głośniki w samochodzie?

Czy można również odtwarzać muzykę z telefonu, łącząc się przez BT z radiem jak na zdjęciu powyżej?

Przepraszam za pewnie głupie dla Was pytania, ale to mój pierwszy kontakt z nissanem w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez BT bez problemu  przesyłasz z telefonu do radia a usb masz do podpięcia pendrive z utworami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 2.02.2018 o 16:05, agit11 napisał:

Witam

Przez BT bez problemu  przesyłasz z telefonu do radia a usb masz do podpięcia pendrive z utworami

Pozdrawiam

Ciekawe jakim cudem przesyłać można przez BT muzyke? Po połączeniu BT działa mi tylko zestaw głośnomówiący, mam radio z 6 cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei u siebie mam w schowku gniazdo USB, ale nie ma na nim AUX, mimo ze na radiu mam taki przycisk... I lipa - nie da sie skozrzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Belliash napisał:

Ja z kolei u siebie mam w schowku gniazdo USB, ale nie ma na nim AUX, mimo ze na radiu mam taki przycisk... I lipa - nie da sie skozrzystac.

Z czego nie da się skorzystać? W gniazdo USB wpinasz pendrive  z plikami MP3. Po wciśnięciu przycisku AUX przełączasz radio na pendrive i słuchasz muzyki. AUX  to wejście sygnału z urządzenia zewnętrznego. Nie musi to być  gniazdo  mini jack. Poza tym mała, ale ważna uwaga. Uzupełnijcie profile o rocznik samochodu. Łatwiej będzie zdiagnozować problemy

Edytowane przez Author53
J.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Author53 said:

AUX  to wejście sygnału z urządzenia zewnętrznego. 

Dokladnie, albo odpalasz YT w smartfonie i masz TV z glosnikami samochodowymi :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

10 godzin temu, przem997 napisał:

Ciekawe jakim cudem przesyłać można przez BT muzyke? Po połączeniu BT działa mi tylko zestaw głośnomówiący, mam radio z 6 cd.

W NC1 wystarczy po sparowaniu telefonu z radiem przełączyć radio na AUX BT i już. Takie to trudne?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...