Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zagwostka mechaników


PikuN2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam ogromny problem z moją almerą ( N16, 2003r, 1.5 ). Od jakiegoś miesiąca ma całkowity brak mocy, max 100km/h ( z górki ). Została wymieniona przepływomierz na nowy, dalej nic. Zostały wymienione świece, dalej nic. Został wymieniony pedał gazu, dalej nic.

Katalizator został przeczyszczony, wszystkie przewody sprawdzone, pod komputerem też nic nie wykazało ale jednak nic to nie pomogło. Pytam dlatego bo mój mechanik powiedział mi że MOŻE to być rozrząd ale nie jest pewny na 100%, wydałem na przepływomierz 600 zł, na pedał gazu 60 zł, świece 100 zł, trochę pieniędzy poszło w błoto, dlatego pytam, bo jak mam wydać kolejne 1000 zł za rozrząd i okaże się że to nie jest to, to jak Boga kocham, idzie na żyletki.

 

Pozdrawiam i proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sprawdź/wymień : egr, turbinę, filtry, szczelność i drożność kolektorów, wtryskiwacze, czujnik i regulator ciśnienia paliwa w pompie.

Może prościej wymienić mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko oddaję samochód już tam od jakiegoś czasu i wszystko było okej, tylko ostatnio właśnie coś jest z nim nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem, który Ty masz opisany - to jest w około 1/20 objętości całego forum. Wystarczy wejść w wyszukiwarkę /po prawej , na górze /,

a potem studiować tematy i posty ze dwa dni.

Gdy wpiszesz hasło  "Brak mocy" , to  Ci wyskoczy (w samej Almerze) z 4 strony i kilkadziesiąt tematów z tym związanych.

Na pewno coś znajdziesz. Usterka - usterce nie równa, jak i sposób jej naprawy.
:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to przykre ale na dzień dzisiejszy z uwagi na koszty eksploatacji przy pierwszej poważniejszej usterce właśnie na żyletki nadają sie te auta.

 

Przepływomierz nowy oryginał? Bo innych to auto nie trawi. Porady z drugiego postu w ogóle pomiń, bo sa z choinki i nie dla benzynowego silnika, a domyślam sie ze taki masz skoro szukałeś przyczyny w świecach.

 

Jaki ma apetyt na olej?

 

Sprawdź tez hamulce czy nie trzymają bo to never ending story w N16.

 

To tyle z tańszych rzeczy. Jak nie, to zostaje rozrząd i sprawdzenie przed wymianą ciśnienia na cylindrach, choć moim zdaniem wymiana kompletnego rozrządu nie ma sensu przy tej wartości auta i ryzyku wielu innych typowych dla modelu usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz sprawne wszystkie żarówki w lampach (szczególnie tylne i stop). Podobny objaw występuje jak się spali jakaś żarówka, już nie raz na forum się to pojawiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podstawowe pytanie w takiej sytuacji:

Czy wykonano sprawdzenie błędu na komputerze?

Prawdopodobnie silnik pracuje w trybie awaryjnym; proponuję wymontować - wyczyścić - wysuszyć - zamontować czujnik przepływu powietrza i zmienić filtr powietrza.

Po wszystkim odłączyć aku na ok 30 minut.

Sprawdzić efekty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...