Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria kamery cofania


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szklany dach jak na razie to mnie tylko rozprasza,zwlaszcza gdy jadę wieczorem ale grzana szyba sprawdza się swietnie.

 

Ciekawi mnie w jaki soposob. Z pozycji kierowcy tego dachu w ogole nie widac. O ile patrzy sie na droge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki odpowiednio zmniejszone,na paru forach juz jestem

A jaka jest minimalna wymagana liczba postow(nie wiedziałem o ograniczeniach o ja durny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz kiedy jest w połowie puste,a kiedy w połowie pełne??? :D

Dla mnie zawsze w połowie pełne. Jestem z "optymistów"  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo schnie.Dzisiaj jest angielska pogoda,choć trochę za mało jeszcze pada,ale zobaczymy.Skoro się raz zdziałało to powinno się powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prawo Murphy'ego  ? 

 

Wczoraj koleżanka z biura poprosiła żebym ją popchnął :) 

Tzn autko nie chciało kręcić ( opel) rozrusznik tylko cykał jak przy słabej baterii , ale kontrolki nie przygasały ?!

Myślę coś się zablokowało ?

Włożyłem 2 bieg , sprzęgło i odpycham się kopytkiem żeby przestawić po puszczeniu sprzęgła , ale gdzie tam , nic nie pomogło .

Musiałem wyjść o 13 z pracy , ale na 17 wezwała pomoc drogową , facio wsiadł i zakręcił od strzału !!!

Coś z masą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał gość większą masę to i koleżanka zadowolona i autko  :D

 

A wracając do kamery dopadło mnie dziś coś podobnego,połowa  ekranu zasłonięta czymś podobnym do kolorowej banki,dzień deszczowy i paskudny, ciekawe czy jak chlapa pójdzie precz będzie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych opadach problem nie powrócił :blink:  :wacko:

Natomiast kilka razy zdarzyło się tuż po wrzuceniu R,że obraz jakby uciekał w prawo,i szybko się ustawiał prawidłowo.I było dalej dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie tylko Nissan, ale wszyscy bez wyjątku producenci jak jeden mąż tak postępują.

 

Może to też jest trochę wina klientów którzy w salonie lecą na błyskotki i gadżety i zapominają o modelu samochodu, który nie ma 10 kamer z każdej strony? Przecież nikt nie kupi takiego samochodu, bo co sąsiadowi powie, że ma tylko jedną kamerę?

 

Wiesz, tu masz rację. Nawet ja ostatnio tak sobie pomyślałem: po kiego mi te kamery dookoła jak ta jedna z tyłu jest wystarczająca ? z przodu widzę dobrze gdzie jadę, po bokach te kamery nic nie dają (i tak zarysowałem auto z boku). Tylko taki bajer do chwalenia się co to to ja nie mam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W QQ kamery sa niskiej rozdzielczosci i widac jak programy z lat 80tych na ekranie Rubina. Boczne kamery maja sens, zwlaszcza przy parkowaniu rownoleglym do kraweznika ale nie zastapia zdrowego rozsadku - w wiekszosci przypadkow wiadomo od razu czy warto sie pchac miedzy dwa samochody. Jak dla mnie to rozwiazanie dziala jako wersja budzetowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stał się czymś ogólnodostępnym. Dodatkowo ludzie dziecinnieją ;). Lubią się bawić. Samochód przechodzi taką samą drogę jak telefony czy telewizory. Telewizor i telefon już dawno przestały być rzeczami do dzwonienia i oglądania telewizji. I mają milion funkcji, że których i tak się nie korzysta. Z samochodami jest podobnie. Może 10% ludzi lubi bawić się tymi wszystkimi systemami. Pozostałym albo się nie chce lub jest to dla nich zbyt skomplikowane. No i koło się zamyka ;). I jest tak jak pisze nasza Diablica Skylimera im bardziej bardziej wybajerzony samochód, tym bardziej jest "krzywo" zaparkowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie niezgodze, jest tak zaparkowany jaki kierowca nim powozi, i nie ma znaczenia czy jest to Cayenne czy Clio z 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna polityka firmy mogli przecież zrobić akcje serwisową, ale no właśnie koszty i prestiż który i tak sobie obniżą tym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capitanie - masz rację ... Jeśli człowiek nie umie parkować, to nic tego nie zmieni :P
Tylko w takim razie po co te kamery, czujniki?!
Skoro je masz człowieku, to do cholery korzystaj z tego!
Jeśli z założenia mają pomagać , ułatwiać takie manewry - to  kupuję auto z takimi bajerami i  używam ich łącznie z własnymi "manualnymi zdolnościami"
tak mi się wydaje...
Ale może tu faktycznie chodzi o to ,że "mam 10 kamer po to ,aby mieć" ;)

Nie mam takich udogodnień i czasem są sytuacje , kiedy mruczę pod nosem "kurde, kamerki by się przydały " :)
I "psioczę" na tych co mają ,a i tak doopy dają na parkingach...Bo miejsc mało, a tu taki brak poszanowania bliźniego.... "Grunt,że ja zaparkowałem"


Ale ot się zrobił.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak: mam kamery, a i tak obracam się jak cofam i parkuję, a na monitor nie patrzę. Czasami próbuję się przekonać, bo według mnie już rysuję zderzakiem, a kamera pokazuje, że ok. Cóż, nie ufam jej. ;) Z drugiej strony żona uważa kamery za najlepszy gadżet w QQ i korzysta z nich w 100% ich możliwości i każde następne auto też to ma mieć. ;) Parkuje tam, gdzie normalnie nie zaparkowałaby.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak: mam kamery, a i tak obracam się jak cofam i parkuję, a na monitor nie patrzę. Czasami próbuję się przekonać, bo według mnie już rysuję zderzakiem, a kamera pokazuje, że ok. Cóż, nie ufam jej. ;) Z drugiej strony żona uważa kamery za najlepszy gadżet w QQ i korzysta z nich w 100% ich możliwości i każde następne auto też to ma mieć. ;) Parkuje tam, gdzie normalnie nie zaparkowałaby.

 

Bardziej niz na kamerach polegam na czujnikach. Jak jest zolty nie pcham sie dalej. Chyba ze wjezdzam do mojego garazu, wtedy wszystko wyje na czerwono. Przez tylne okienko nie patrze w ogole, 100% czujniki. Na kamerach duzo mniej, glownie dla sprawdzenia czy stoje dobrze w liniach na parkingu i przy podjezdzaniu do krawedzi za ktora moze byc uskok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak: mam kamery, a i tak obracam się jak cofam i parkuję, a na monitor nie patrzę. Czasami próbuję się przekonać, bo według mnie już rysuję zderzakiem, a kamera pokazuje, że ok. Cóż, nie ufam jej. ;) Z drugiej strony żona uważa kamery za najlepszy gadżet w QQ i korzysta z nich w 100% ich możliwości i każde następne auto też to ma mieć. ;) Parkuje tam, gdzie normalnie nie zaparkowałaby.

Moja żona  tez tak uważa :) Normalnie kobieta zaczela tylem parkować łącznie z wjazdem do garażu. Sam jestem w szoku.

Ja ciągle cofam na lusterka a jedynie czasem zerkam jak to tam w kamerkach wyglada. Myślę osobiście, że akurat te kamery to super sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO, ja tylnią kamerę również chwalę, choć widzę że ma ona zwiększoną tolerancję w stosunku do lusterek - na lusterkach widzę że mam jeszcze dwa razy więcej miejsca niż wskazuję kamera ale i tak przeważnie cofam na kamerze - jest nieoceniona przy długim cofaniu gdy po bokach z obu stron stoją zaparkowane auta - no po prostu cudo bo widzę czy nie właduje przypadkiem w auto z prawej czy lewej moją zgrabną QQ-pupcią ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszy samochód z kamerami i naprawdę z tych kamer korzystam, a najbardziej jak parkuje równolegle do krawężnika, szkoda by było tych opon i ładnych felg zarysować, a tak mogę zaparkować bez żadnego stresu :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kamerę w primerce p12,potem w kolejnych dwoch autach były tylko czujniki i tej kamery mi brakowało.Teraz znow mam kamery i z nich korzystam,jak również bardzo często używam asystenta parkowania(bardzo wygodny w centrach handlowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wazne sa lusterka, (stara zasada) czujniki a potem kamerki z asystenta korzystam tylko wtedy, gdy chce sie komus pochwalic, ze takie cos mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Note nie było kamer (przynajmniej acenta nie miała) Ale jak załozyłem stację multi od GMS-a to załozyłem i kamerke cofania.Bardzo przydatna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Warto sie przyjrzeć podłączeniu kamery do wiązki... A czasem, żeby naprawic obraz wystarczy otworzyć klapę i ponownie zamknąc z lekkim przytupem :devil: .

Na rubina działało to i na :nissan2: QQ działa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...