Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile Nm znosi seryjne sprzęgło 350z ?


IceManPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile Nm znosi seryjne sprzęgło 350z ?

Które ze sprzęgieł OEM, Exedy, Luk, Valeo da przyjemny miękki pedał sprzegła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeo tragedia, mało przenosi szybko się kończy i nie pracuje plynnie lekko...

 

Oem z rocznika 2003-2005 o srednicy 250mm przeniesie ok 580-600nm

 

Oem z rocznikow 2006-2008 docisk z autoregulacja a srednica tarczy 240mm przeniesie 520-530Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ja mam przerobiony docisk który daje dodatkowo ok 20% wiecej siły na ściskanie  tarcze okutą kevlarem  max co przenosiło to 688nm i niema wad tarczy z spiekiem  nie szarpie działa jak orginał 

ja wracam do koła 2 masowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole zdecydowanie jedno maskę, absolutna cisza, brak wibracji jakie często generuje dwu masa przy tak zwiększonej mocy...

Tylko jednomasa musi być ciężka minium 9KG, no i nie moze byc to prerobiony oryginał na jednomase - dwa razy tak robiłem i efekt tragiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż zestaw sprzęgła competition clutch stage 2 i jednomas 6.3 kg. Miałem zakładać do siebie ale muszę niestety muszę sprzedać. Zestaw przejechał 200 mil u znajomego w aucie i został wyjęty przy sprzedaży auta. Nowy kosztuje około 800 funtów. Czekam na propozycję na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kilku znajomych w UK lata na tym i każdy zadowolony :) Tobie Coobcio się nie przyda ? :P

Edit:

Może zachęci kogoś cena 2400 z wysyłką. Tarcza,docisk i jednomas. Nowy zestaw prawie 5k pln

Edytowane przez 13E7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat

Niedługo zakładam turbo Precision Pt6266 do swojej zetki. Na razie planuję ugrać z niego ok 520 -530 KM, niuta ciężko powiedzieć.

Pytanie jakie sprzęgło założyć? Rozważam Exedy 250 mm (ale nie wiem czy przeniesie moment obrotowy) oraz ACT 6PAD (to zapewne przeniesie, tylko boję się, że będzie ciężko chodzić)

Ktoś z Was jeździ na tym ACT i może się wypowiedzieć jak ono się ma do serii jeśli chodzi o ciężkość chodzenia i komfort?

No i 2 pytanie - jednomas czy dwumas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej ceramiczne ACT właśnie 6 pads i tragedia była strasznie twarde na miasto to katorga. Założyłem u Coobcio exedy organiczne razem z jednomasem nie tym najlzejszym i teraz jest pięknie. Ale z tego co wiem to Kaktus przymierzal się do ACT więc on powinien też coś na ten temat wiedzieć. No ale jak trzeba ceramiczne to nie ma wyjścia

Edytowane przez mmati9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam Exedy, ale moją opinię Łukasz zna. Choć kolega od Zetki się przejechał i powiedział, że chodzi super i on nie widzi problemu, a ma Exedy u siebie.

 

Jak dla mnie jakby się zrobiło bardziej komfortowe od jakiegoś czasu, myślałem że się trochę zużyło, a dziś Coobcio zrewidował skrzynie i mówi że sprzęgło jak nowe. W sumie miłe zaskoczenie.

 

P.S.

 

Mati, kolor wyszedł w pyte, naprawdę mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam Exedy, ale moją opinię Łukasz zna. Choć kolega od Zetki się przejechał i powiedział, że chodzi super i on nie widzi problemu, a ma Exedy u siebie.

 

Jak dla mnie jakby się zrobiło bardziej komfortowe od jakiegoś czasu, myślałem że się trochę zużyło, a dziś Coobcio zrewidował skrzynie i mówi że sprzęgło jak nowe. W sumie miłe zaskoczenie.

 

P.S.

 

Mati, kolor wyszedł w pyte, naprawdę mi się podoba.

Kaktus mięśnie wyrobiłeś trenujac tym sprzęgłem: D to jedyna opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Coobciem założę pewnie Exedy organiczne stage 1 i zostawię dwumase. Mile widziane opinie innych co uzytkowali exedy stage 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaktus mięśnie wyrobiłeś trenujac tym sprzęgłem: D to jedyna opcja

Hehehehehehe, popłakałem się

Edytowane przez kaktuss_ML
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości będę myślał nad zmianą sprzęgła więc chętnie podepnę się pod temat.
​Chcę zachować dwumasę, auto raczej nigdy nie przekroczy granicy 350KM więc co zapodać ( chodzi mi, aby nie chodziło ono jak w starym Jelczu, a zarazem wytrzymywało ewentualne dynamiczne starty :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuszna decyzja z pozostawieniem koła 2 masowego

A czemu tak? Możesz Jarek rozwinąć?

Pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do Coobcia ma wszystkie te sprzęgła na handel to Ci wysle

Albo tu masz stage 1

 

http://fmic.pl/exedy/39111-zestaw-sprzeglowy-exedy-stage-1-organiczne-03-06-nissan-350z-vg35de-z33.html?search_query=Exedy+350z&results=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...