Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] świeci kontrolka ABS 2004r


hizel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co może oznaczać nie gasnąca kontrolka ABS. Samochód stał przez kilka dni na mrozie nie używany. Zapalił i jeździ ale nie gaśnie kontrolka ABS. Co sprawdzić? Co mogło się zepsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce masz... to tak na wszelki wypadek Ci piszę, żebyś nie panikował :)

Nie działa tylko ABS. U mnie w K11 było tak, że jak zdjąłem wszystkie cztery tarcze, to czujniki od ABS wyglądały jak jakieś małe jeżozwierze, całe nalepione opiłkami metalu.

Może też masz brudne czujniki, a teraz na mrozie dodatkowo wilgoć i obrosło lodem i przestało czytać sygnał.

Na początek bym to poczyścił.

 

P.S. Widzę że Klubowicz z Bielska, gdzie Cię można znaleźć? Może się gdzieś czasem spikniemy na wymianę zdań o Nissanach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyszcznie nie pomogło, prawdopodobnie któryś z czujników mam uszkodzony. tylko jak sprawdzić który? Zastanawiam się nad kupnem interfejsu OBD2 pytaniy tylko który się nada i czy uda się nim zdiagnozować który czujnik nie odpowiada. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz sprawdzić czujnik abs to nie musisz mieć żadnego skanera a to generalnie najczęstsza usterka

 

z czujki wychodzą 2 kable zaopatrz się w miernik taki nawet z biedronki ustawiasz go na pomiar ciągłości obwodu lub na opór np do 10 Kohm ..zbadasz jeden czujnik wyjdzie ci np 2,3 kohma i tak sprawdzisz wszystkie któryć nie będzie pokazywał nic kwestia sprawdzenia też wtyczek i kabli moze się coś odczepiło i przetarło lub dostało wilgoci wody itp ..i np ma zwarcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable od czujników idą gdzieś pod nadkole ale nie znalazłem gdzie się kończą w komorze silnika, gdzie są te złączki na końcu kabla? coś muszę odkręcić żeby się do nich dostać? Miernik mam. :)

Edytowane przez hizel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać je z góry po otwarciu komory silnika? czy wypina się je jakoś z dołu? sory za pytania ale jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o samochody. (zajmuje sie zawodowo elektroniką) Przyznam że ich już szukałem i nie udało mi się namierzyć gdzie się kończą.

Edytowane przez hizel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pompę abs ..jest wtyczka przy niej jak zwalisz troszkę izolacji to może uda ci się dojść co idzie na koło kolory powinny być pokrewne

 

i tam szukać ew po czujnikach jechać cześć powinna się odpinać przy piastach albo dalej ,, nie znam auta ale zasada taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki mają złączki ale nie mogę ich zlokalizować zeby rozpiąć i zrobić pomiary. Może mi ktoś podpowie czy coś muszę rozebrać żeby je zobaczyć i sie do nich dostać?

post-28505-0-89601400-1420554152_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma jeszcze takie pytanie czy gdy wymienię uszkodzony czujnik i reszta będzie sprawna, kontrolka ABS sama zgaśnie czy trzeba będzie jakoś wykasować błąd?


Muszę sobie sam odpowiedzieć na zadawane pytania, ale odpowiem bo może się komuś przydać.

1. Złącze o które pytałem znajduje sie pod nadkolem, trzeba zdjąć nadkole żeby się do niego dostać.

2. Kontrolka ABS zgaśnie jak tylko wszystkie czujniki będą sprawne, nie trzeba nic kasować, odpinać akumulatora itp.

U mnie uszkodzony okazał się czujnik przy lewym przednim kole.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam problem ze swoją micrą. Podczas jady w lekką mżawkę zapaliła się kotrolka ABS. Odpinałem akumulator, nic nie pomogło.

Micra była podpinana pod komputer i nie wykazało żadnych błędów.

ABS oczywiscie nie działa, wiadomo.

Czy ktoś się spotkał z taką przypadłością ?

Proszę o POMOC !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy (sprawdzić stan i jakość) przewody hamulcowe ,wycieki zapowietrzenie drożność ,Pompa. Czujniki gdyby były uszkodzone ,powinny chyba wykazać błędy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo dokładnie na temat czujników powiedział mi diagnosta jak podpinałem pod kompa. płynu jest ok, kolor jasny orzechowy więc teoretycznie ok, wycieków brak.

Auto ma 88 tys. przebiegu w oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzone, są ok.


panowie czy może to być wina sterownika ABS ??? bo słyszałem że jak jest padnięty sterownik to również komputer może nic nie wykazywać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzone, są ok.

panowie czy może to być wina sterownika ABS ??? bo słyszałem że jak jest padnięty sterownik to również komputer może nic nie wykazywać 

Spróbuj się połączyć ze sterownikiem. Jeśli brak komunikacji to sprawdź zasilanie sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze swoją micrą. Podczas jady w lekką mżawkę zapaliła się kotrolka ABS. Odpinałem akumulator, nic nie pomogło.

Micra była podpinana pod komputer i nie wykazało żadnych błędów.

ABS oczywiscie nie działa, wiadomo.

Czy ktoś się spotkał z taką przypadłością ?

Proszę o POMOC !!

 

Jesteś pewny, że ABS teraz nie działa?

 

Sama kontrola nie oznacza, że nie działa.

U mnie jak wjadę w jakaś masakryczne wielka dziurę to też wyskakuje kontrola ABS'u :)

Miałem już tak kilka razy a ABS działał. Musiałem zresetować kontrolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj się połączyć ze sterownikiem. Jeśli brak komunikacji to sprawdź zasilanie sterownika

autko było podpinanie pod 2 rózne komputery, normalnie się łączy, wszystko pokazuje, pokazuje model sterownika ax600 i było skanowane zarówno 1 jak i drugim kompem w poszukiwaniu błędów, no i błędów brak

Jesteś pewny, że ABS teraz nie działa?

 

Sama kontrola nie oznacza, że nie działa.

U mnie jak wjadę w jakaś masakryczne wielka dziurę to też wyskakuje kontrola ABS'u :)

Miałem już tak kilka razy a ABS działał. Musiałem zresetować kontrolkę.

ABS-U nie ma na bank :) hamowałem w różnych warunkach i w żadnym z przypaków nie ma tzw. bicia w pedał, auto za każdym razem blokuje koła przy hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko było podpinanie pod 2 rózne komputery, normalnie się łączy, wszystko pokazuje, pokazuje model sterownika ax600 i było skanowane zarówno 1 jak i drugim kompem w poszukiwaniu błędów, no i błędów brak

ABS-U nie ma na bank :) hamowałem w różnych warunkach i w żadnym z przypaków nie ma tzw. bicia w pedał, auto za każdym razem blokuje koła przy hamowaniu

Skoro świeci się kontrolka coś jest nie tak. Czujniki sprawdzałeś przy kołach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro świeci się kontrolka coś jest nie tak. Czujniki sprawdzałeś przy kołach ?

tak, wszystkie czujniki były rozpinane i czyszczone. nie mam pojecia co to moze byc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozpinałeś kostki należało jeszcze sprawdzić rezystancję i porównać czy któryś nie odbiega od reszty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozpinałeś kostki należało jeszcze sprawdzić rezystancję i porównać czy któryś nie odbiega od reszty .

 

Jeśli jest to czujnik Hall'a to pomiar rezystancji nic nie da. Jedynie indukcyjny coś pokaże. 

Wydaje mi się, że są tam czujnik hallotronowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...