Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podnoszenie przedniej szyby


JacekJQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

działało i przestało: ciągłe (one touch czy jakoś tak) podnoszenie przedniej szyby od strony kierowcy. Jak się trzyma cały czas to oczywiście działa. W dół wszystko działa jak trzeba. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z taką usterką i wie jaka jest dobra rada?

Pzdr

Edytowane przez JacekJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie odłączałeś akumulatora..? Bo potem trzeba, jakby,  na nowo nauczyć szyby otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie odłączałeś akumulatora..? Bo potem trzeba, jakby,  na nowo nauczyć szyby otwierania.

Nie, nie odłączałem. Możesz przybliżyć jak się "uczy" szyby? Bo myślałem, że to się opiera na na 4 pozycyjnym przełączniku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskamy w dół i czekasz aż dojedzie do końca nie puszczając przycisku, jeszcze chwile przytrzymując przycisk na koncu,a potem do góry i tez chwile przytrzymując na końcu. Szyba adaptowana.Jeśli nie pomoże odłącz klemę i po ponownym podłączeniu zrób to jeszcze raz.Wtedy musisz też wbić pin radia.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tryb "nauczanie" dotyczy wszystkich szyb w aucie. Robisz to z pozycji kierowcy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tiidzie tylko szyba kierowcy ma auto domykanie/opuszczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instruktaź, szyba znów działa jak powinna!

I tak być powinno ,bo to auto niezniszczalne! Miewa kaprysy ,ale naprawdę dużo rzeczy można usunąć  prosto i tanio,jak się wie ;) Aż żal się rozstawać z SALONKĄ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie jak przedmowcy :)

Czasem mnie korci zeby zmienic auto, ale za kazdym razem uswiadamiam sobie ze lepszego i wygodniejszego (nawet za 2x tyle co dalem za Tiide) po prostu nie da sie kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda porównanie Tiidy i Pulsara w kategorii komfort? Mieliście okazję porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem dla mnie Pulsar to napompowana Almera .

A i nie znalazłem tam przestrzeni .........

nissan-almera-vs-nissan-pulsar_21825898.

nissan-almera-vs-nissan-pulsar_21825989.

 

 

Ja wsiadając do innych samochodów mam jak ten gość z torebką  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsar wygrywa szerokością i większą ilością na długość dla kierowcy. Tył w obu tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po blasze z zewnątrz, bo w srodku z przodu to w Pulsarze to ja papierowe torebkę już z kieszeni wyciągałem :unsure:

I w Pulaserze niżej się siedzi ,podwozie jest niżej w TIIDA wyżej i siedzenia są DUŻO wygodniejsze  a największy lexus to DUŻE lusterka  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja jeszcze w temacie szyby, dzisiaj wjechałem do garażu i chciałem opuścić szyby aby auto "ostudzić" i tu napotkałem problem a mianowicie szyba przednia od pasażera nie otwiera się do końca. Zamyka się normalnie, i tu moje pytanie czy miał ktoś coś takiego i jak to można naprawić? Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszaj nią w kierunku jazdy i do tyłu podczas otwierania w pozycji gdy się zatrzyma. Może coś ją blokuje w prowadnicach i staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester 1956 dzięki za podpowiedź ale to nie to. Ale problem rozkminiłem i naprawiłem :thumbsup: . W skrócie kabel od lusterka idący do kostki blokował szybę, po prostu szyba dojeżdżała na dole  do kabla, który nie pozwalał jej zjechać do samego dołu. Więc rozpiąłem kabel i przełożyłem poza prowadnicę i już jest OK!! Wiem spytacie to jak to mogło działać do tej pory? Sam nie wiem ale działało, w grudniu mechanik zdejmował mi drzwi i może wtedy coś pochrzanił? Nie wiem. Ale najważniejsze to, że już jest dobrze i to mnie cieszy :dribble: :dribble: :dribble: .

A co do postów dot. zmiany auta na inne to też czasami tak miałem, pisze miałem bo już o tym nie myślę a to z takiego względu, że wiem co mam serwisuję na bieżąco i po prostu szkoda dawać w obce ręce tym bardziej, że ma dopiero 90 000 km. przejechane. życzę wszystkim TIIDZIAKOM szerokości i bezawaryjności :nissan: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tok mego myślenia był trafny, że coś szybę blokuje, sprawdzenie w pierwszej kolejności samej tafli szyby to dopiero początek drogi do dojścia do sedna. Fajnie że udało się usprawnić autko. Powodzonka i szerokości  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tok mego myślenia był trafny, że coś szybę blokuje, sprawdzenie w pierwszej kolejności samej tafli szyby to dopiero początek drogi do dojścia do sedna. Fajnie że udało się usprawnić autko. Powodzonka i szerokości  :wave:

 

 I tu masz rację :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że udało się naprawić usterkę :spoko: 

Tak TIIDA jest niesamowicie wygodnym samochodem,  ja tam będę  trzymał ją do końca mojego lub jej   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak TIIDA jest niesamowicie wygodnym samochodem,  ja tam będę  trzymał ją do końca mojego lub jej   :D

Dobry jesteś,,, Ciekawe kto & co dłużej wytrzyma .....?????     :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie samochód bo o niego bardziej dbam jak o siebie  :P

Ja- mnie eksploatują co dziennie!! 

Tiida- w garażyku pod kocusiem  5 dni , eksploatacja  - tylko dwa dni  po trasach  :P

 

Muszę takie nalepkę nakleić na klapę 

 

Edek trzyma mnie 

 pod Kocem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...