Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej 5W 30 czy 5W 40


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Karminadel wiem o czym piszę bo tak dokładnie zrobiłem i tak dokładnie działa prawo. Jeśli uważasz że jest inaczej to może podaj mi na jakiej podstawie prawnej samochód klienta staje się własnością ASO? No teraz rozumiem dlaczego taka opinia jest że z korporacją nie można wygrać jak się ma taką wiedze prawniczą.

Oczywiście że ASO może wystąpić na drogę sądową jeśli miałoby rację i argumenty. A sam sądowy nakaz zapłaty nie jest wyrokiem i trzeba to później udowodnić w sądzie więc straszyć czymś takim można dzieci w przedszkolu. Jak ja bym dostał nakaz sądowy to odpisałbym do tego sądu trzy słowa "Nie zgadzam się".

Edytowane przez rafsty
Wyłudzenie usługi? Jest wogóle coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szary. napisał:

Zgadza się to nie ich auto choć pisze Nissan .Kradzież to tak ostro ,może zabór mienia bo wytrychem nie otwierali a kluczyk od właściciela dostali dobrowolnie i podpis na zleceniu mają . Dzwoniąc do niebieskich chyba bym powiedział ,że nie chcą mi wydać auta raczej . Ale w gadce z pieskami trzeba by jakichś argumentów użyć , na swoją korzyść z czym się nie zgadzamy względem ASO . A pieski prowadziły polemikę z ASO ? Czy tylko z Tobą gadali . Tu muszę się przyznać ,że auto na żonę jest papierologicznie a ja w ASO bywam , w takiej sytuacji chyba pieski by mi nie pomogły .

Napisałem kradzież celowo żeby osoby czytające to zrozumiały a nazywając rzecz po imieniu to co zrobiło ASO było przywłaszczeniem rzeczy ruchomej. Jak tylko podjechał radiowóz i do niego szedłem to mój samochód już wyjeżdżał z warsztatu. Policjantom pokazałem dowód osobisty, dowód rejestracyjny i powiedziałem o co chodzi czyli że nie mam zamiaru płacić za coś czego nie zrobili i że nie chcą oddać auta. Ot tyle było z nimi rozmowy. Potem poszli do środka coś pogadali z nimi i kluczyki trafiły do mnie wraz z dokumentem abym potwierdził odbiór auta. Nawet nie jęknęli że mam coś płacić gdyż doskonale wiedzieli że łamią prawo. Oczywiście policja spisała sobie moje dane z dowodu. Co do Twojego pytania to jeśli nie masz rozdzielności majątkowej to sytuacja że autko jest na żonę nie ma nic wspólnego. Przyjechałeś i odbierasz.

Takie firmy mogą przeciągać wszystko w nieskończoność , a wtedy Kowalski zje nerwy ,może kasy poleci i nie wiadomo jaki koniec będzie . Pewne jest tylko to ,że raczej żadna firma od tak nie zapłaci ,często gęsto nawet w oczywistych sprawach . Tego wymaga ekonomia totalna ,a i zasądzone z wyroku inaczej im się księguje ,od dobrowolnie przekazanej wpłaty .

Nie do końca tak jest ale że mogą grać na czas to się zgodzę. Niestety sądy w Polsce mają mnóstwo czasu aby się bawić w danej sprawie i nie zależy im na szybkim zakończeniu.

Nie no chyba wyłudzenie to musi być bardziej księgowo zakamuflowane , ja bym tu widział dział windykacji ,dalej komornika . Albo ASO niech kreskę otwiera ;).

A ja bym widział wezwanie do zapłaty, wystąpienie do sądu i jeśli sąd przyznałby rację to dopiero wtedy komornik. Niestety w sądzie trzeba mieć dowody i rację :D 

 

 

Edytowane przez rafsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2018 o 14:45, Karminadel napisał:

To muszę zripostować ogranym tekstem: a smoki były w tej bajce?

Nie masz pojęcia o czym piszesz.... w ogóle...

Zaś na miejscu ASO nie tylko wystąpiłbym o nakaz zapłaty - ale złożył doniesienie o (przynajmniej próbie) wyłudzenia usługi. Może nie za pierwszym razem - ale za drugim razem już na 100%.

Otrzymam od kolegi odpowiedź czy tylko na tyle było stać kolegę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herson przeczytaj cały temat a nie tylko ostatnią stronę to będziesz wiedział jaki olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szary. napisał:

10W40

Spoko, temat się wygasza powoli ,wszyscy się wypisali i zaraz wrócą do oliwy.

Tak,tylko półsyntetyk do Qashqai-a to najlepszy wybór..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piotrek3 napisał:

Tak,tylko półsyntetyk do Qashqai-a to najlepszy wybór..

Wydaje mi się że mineralny byłby lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, rafsty napisał:

Wydaje mi się że mineralny byłby lepszy...

:jump:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze staralem sie zalweac olejen wysokiej jakosci. Ale z racji tego ze czesto jestem w niemczech trafilem na producenta oleju ktory uswiadomil mnie ze kupujac olej np Castrol to bardzo czesto nie ten olej tylko jego kiepska podrobka. Handel nielegalnymi olejami slabej jakosci to poceder bardzo powrzechny z czego nie zdajemy sobie sprawy. Nie chce reklamowac tego producenta ale jesli ktos chce olej wysokisj jakosci pochodzacy z biemieckiej fabryki bez kombinowania zapraszam do kontaktu. Udziele wszelkich informacji odnosnie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trafilem na niego na ulicy, pracowal u niego moj znajomy. Sprzedaje swoje produkty w glownie w Niemczech ale od kilku lat w Stanach. 

Jak ktos chce moze sobie sprawdzic jego produkty www.oldieoel.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na przeglądzie gdy przyjechałem ze swoim olejem powiedzieli że wleją ale w przypadku jakichś problemów będą chcieli potwierdzenia gdzie olej był kupiony, a dalej skąd sklep to miał.
Zabrzmiało groźnie ;) ale zastanawiam się czy faktycznie mogą aż tak śledzić skąd są części w przypadku ewentualnych napraw itp. 

Spotkaliście się z czymś takim? 

Edytowane przez Mike83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły Ci gadają. Możesz sobie robić wymianę gdziekolwiek byle by potwierdzili ten fakt w książce gwarancyjnej. Powiedz im że prosisz o taką informację na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike,na wymiany jeździłem z własnym olejem i nikt nie pytał gdzie kupiony przy wymianie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce z maja 2014 roku jest 5W40 ACEA A3/B4

Przeglądy:

1. 5W40 (API SM/CF- ACEA A3/B3, B3/B4) - Odyssey Górczewska

2. 5W30ENR1 - BudMat Auto Płock

3. 5W40 (API SM/CF-ACEA A3/B3,A3/B4) - Odyssey Górczewska

4. 5W30 (ACEA A5/B5 API SL/CF) - Odyssey Górczewska

Takie informacje znalazłem w historii wymian oleju.

Olej, który spełnia wszystkie normy z punktu 4-tego, to znalazłem:

ELF Evolution 900 SXR 5W30

Edytowane przez lukasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szary. napisał:

Jeśli masz jeszcze gwarancję, to się nie dziwię . A tak naprawdę jak samemu się kupuje ,to warto to wiedzieć . Chcieli cię postraszyć ,byś ich oliwę brał .

Tak pewnie jest, ale też kupowałem olej ze sprawdzonego źródła żeby mieć pewność że to co wleję jest tym co chcę wlać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mike83 napisał:

Tak pewnie jest, ale też kupowałem olej ze sprawdzonego źródła żeby mieć pewność że to co wleję jest tym co chcę wlać. 

Co to znaczy zakup z pewnego źródła??

Co niby jest gwarantem tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piotrek3 napisał:

Co to znaczy zakup z pewnego źródła??

Co niby jest gwarantem tego??

Polecany sklep stacjonarny bądź internetowy a nie gdzieś na bazarku np. Tak to rozumiem i tak kupuję. Skąd oni to biorą to już nie jestem w stanie sprawdzić ale liczę na ich uczciwość i zakup od dystrybutora. Wałków i w sklepie czasem nie unikniesz ale tego już nie sprawdzę.

Nie chcę też rozpętywać dyskusji o pochodzeniu oleju, oszustwach, machlojkach itp bo to nie było celem mojego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szary. napisał:

W ASO raczej lipy olejowej nie mają ,ale cenę koszą i monotonni są ,wybór ograniczony .

No a skąd taka pewność? Myślisz że jak ASO to oznacza że nie leją to co maja pod ręką i im taniej kupią tym więcej skoszą...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szary. napisał:

Raczej nie bawili by się w przelewanki  ,biorą prosto pewnie od producenta w beczkach . Za duża odpowiedzialność i koszty by były jakby wyszła lipa w autach tyluuu.. klientów . Taniej kupują i leją to na co umowę mają ,oczywiście że tak , podpisują umowę na wyłączność ,mega ilości i która firma by nie zeszła wtedy z ceny . Koszenie kasy to swoją drogą idzie .

Szary każde ASO leje inny olej a nawet to samo ASO potrafi zmienić olej z firmy x na firmę z bo taniej. Co jest w beczce to pewnie sami nie wiedzą do końca. A auta klientów to oni mają w tyłku i wisi im czym zaleją. Pamiętaj im szybciej się auto zużyje tym szybciej będą mieli możliwość koszenia klienta.

Nie ma czegoś takiego że podpisują umowę na wyłączność gdyż żadna firma olejowa na coś takiego by się nie zgodziła. To nie jest bar piwny że jakiś browar ma wyłączność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rafsty napisał:

Szary każde ASO leje inny olej a nawet to samo ASO potrafi zmienić olej z firmy x na firmę z bo taniej. Co jest w beczce to pewnie sami nie wiedzą do końca. A auta klientów to oni mają w tyłku i wisi im czym zaleją. Pamiętaj im szybciej się auto zużyje tym szybciej będą mieli możliwość koszenia klienta.

Nie ma czegoś takiego że podpisują umowę na wyłączność gdyż żadna firma olejowa na coś takiego by się nie zgodziła. To nie jest bar piwny że jakiś browar ma wyłączność :D

Bardzo celna i zgodna z prawdą opinia.

Dlatego też wczesniej z mala doza ironii pytałem co to znaczy pewne źródło zakupu oleju,wiedzac dokladnie o tym ,ze ciezko o takie ,kiedy nie ma sie w 100% potwierdzonej wiedzy nt temat.

A co do ASO to oni wlewajac olej X do samochodu pilnuja przede wszystkim tego aby on był zgodny z norma przewidziana przez producenta auta -bo jest gwarancją spokoju przy ewentualnych reklamacjach .

A dana norma w przypadku Qashqai-a jest to chyba ACEA C3 spelniaja oleje ,ktorych bańka 5 l kosztuje od niecałych  60 zl do 350 zł.

Cena wymiany oleju przez ASO bedzie taka sama ,bez wzgledu na cene wlanego oleju.

Oczywistym jest więc ,ze beda starali sie na wymianie zarobic jak najwiecej .A temu sluzyc bedzie zakup oleju w beczkach i jak najtańszym kosztem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długim czasie. Proszę o opinię, który olej dla mnie będzie lepszy? ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5W30 C3 C4 FAP , czy OLEJ ELF EVOLUTION 900 SXR 5W30 5W-30? Silnik: MR16DDT.  Po 4232km ASO wlało mi ten pierwszy. Teraz zbliża mi się pierwszy  przegląd gwarancyjny zacząłem wnikać i włączyły mi się komplikatory, i powstał dylemat czy ten pierwszy olej dedykowany jest tylko do diesli, czy w benzynie też jest właściwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2018 o 18:15, kubalon napisał:

Elf Evolution 900 SXR 5w30, taki leję i jestem zadowolony.

Ok. Dzięki taki kupiłem. W poniedziałek pierwszy przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...