Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dci 1.5 bilans po 40000km...


lobster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. próba uciszenia szumu dochodzącego z okolic bocznych lusterek - w zasadzie bez powodzenia, no może jest 20% ciszej

2. nieszczelność skrzyni biegów ( po 35000 ), wymiana simmera wałka zdawczego - obawiam się że ta usterka będzie się powtarzać

3. wytarło się mocowanie rury dolotu do filtra powietrza co skutkuje nieprzyjemnymi wibracjami, czekam na wymianę tego kawałka plastiku

4. dziwna awaria wskaźnika ilości paliwa: odczyt elektroniczny jak i wskazówka pokazują bzdury, po przejechaniu 500 km od tankowania do pełna mam odczyt że mogę przejechać jeszcze ok 800 km(!) a wskazówka zamarzła na 1/4 zbiornika.

 

cd z pewnością nastąpi :wub: niemniej jeździ się wygodnie a zużycie paliwa ze zliczenia wyniosło 5.8l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się cieszył jak by mi paliwa przybywało :D;)

Daj znać co dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma tragedii,na lawecie nie jechał

Spalanie pokrywa się z tym u mnie(14kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

50000 km stuknęło. Zużycie paliwa ( zliczeniowe) lekko się obniżyło, jest 5,6 l/100 km. Boczne lusterka wytłumiłem w końcu sam bez rozbierania tapicerki i ich demontażu. Był jednorazowy, jak na razie, incydent z systemem start-stop, pojawił się komunikat o jego awarii ale po ponownym uruchomieniu silnika jest OK. Miałem również problem z klimą, po włączeniu działała normalnie ale dosyć szybko, 20-25 min, wydajność chłodzenia wyraźnie spadała aż do zera, po wyłączeniu i odczekaniu cykl się powtarzał. Nie wiem co się dzieje bo brak komunikatów o awarii, czyżby nieszczelność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnosisz? Owszem, z powodu "dziurawego" zderzaka jest narażona bardziej na strzał kamieniem niż w niektórych innych samochodach, ale jeszcze nikt nie meldował na forum, że musiał ją wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma J11 i już to przerabiał, poza tym mam znajomego w ASO i robią kilka wymian takich chłodnic w miesiącu. Podobnie z aku, fabryczne w J11 padają jak muchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz jest wymieniona z powodu rozszczelnienia,miesiac oczekiwania na chlodnice z powodu tak duzego zapotrzebowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz jest wymieniona z powodu rozszczelnienia,miesiac oczekiwania na chlodnice z powodu tak duzego zapotrzebowania....

No to nie powiem,pociecha jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiego się nie liczy. On tam gdzieś po wyspach jeździ, to i na morską bryzę z solanką bardziej narażony więc mu blachy łącznie z chłodnicami gniją. :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wytłumaczyć wymianę maty grzewczej fotela kierowcy na którą sie wybieram w przyszły poniedzialek,pewnie brytyjskie jedzenie zbyt jadowite....

Kurcze zaczynam miec wrazenie ze mój slabeuszek byl w piatek po południu montowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: po inspekcji stwierdzono nieszczelność parownika ( chłodnicy ) klimy, czekam na wymianę. Wygląda na to że podczas pracy układu w trudnych warunkach szczelina się otwiera a po wyłączeniu klimatyzacji i schłodzeniu czynnika, przymyka, choć nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wytłumaczyć wymianę maty grzewczej fotela kierowcy na którą sie wybieram w przyszły poniedzialek,pewnie brytyjskie jedzenie zbyt jadowite....

Kurcze zaczynam miec wrazenie ze mój slabeuszek byl w piatek po południu montowany

Albo w niedzielę na nocce po ciężkim łikendzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...