Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju QQ J10 2.0 dCi 2008


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie mogłem się doszukać odnoście tego modelu więc pytam:

 

Jakiego oleju używacie w tych silnikach (rodzaj,firma), gdzieś znalazłem że wchodzi tam 4,4 l, 5w30. Jaki olej zaleca producent ? i co ile powinno się go zmieniać ? I jaki filtr paliwa. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno więcej niż 4.4l. tyle to do 1,5 dci wchodzi. Do Ciebie pewnie 7-8l 

Tu możesz sobie dobrać:

http://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Strony/Dobierz-olej.aspx

http://lubematch.shell.pl/pl/pl/browse/cars

http://www.elf.com.pl/dobierz-olej.html

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to masz tam DPF. Musisz wlać olej ze specyfikacją VW 507.00 (Na każdym opakowaniu oleju jest ta specyfikacja podana)  

 

4,4 litra to chyba będzie za mało. Na stronie motula podają prawie 8 litrów oleju.

 

A olej to może być np. Mobil1 ESP 5w/30

 

Ja osobiście polecam Motula X-clean+ do Twojego samochodu. Zdecydowanie odradzam Castrol`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to masz tam DPF. Musisz wlać olej ze specyfikacją VW 507.00 (Na każdym opakowaniu oleju jest ta specyfikacja podana)  

 

4,4 litra to chyba będzie za mało. Na stronie motula podają prawie 8 litrów oleju.

 

A olej to może być np. Mobil1 ESP 5w/30

 

Ja osobiście polecam Motula X-clean+ do Twojego samochodu. Zdecydowanie odradzam Castrol`a.

 

a dlaczego castrola odradzasz? Ja mam co prawda silnik 1,5 dci bez dpf i leje właśnie castrol edge 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slik Przejedź się samochodem, który ma wskaźnik ciśnienia oleju i jest zalany castrolem, a potem np. mobilem to zrozumiesz ;)

 

Edytowane przez draby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czemu Castrol jest nieodpowiedni? Wszędzie mi go doradzali i poprzedni właściciel też lał castrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już tłumaczę. Castrol kiedyś był niezłym olejem. Pare lat temu został przejęty przez BP i Castrolowi pozostała tylko marka i reklama. Przy rozgrzaniu i pałowaniu praktycznie robi się z niego woda.

 

Testowaliśmy to ze znajomymi. Raz Mercedes w124 2.5TD. Na castrolu magnatec 10W/40 przy zimnym silniku ciśnienie było w normie. Po rozgrzaniu i śmielszym operowaniu pedałem gazu ciśnienie niepokojąco spadało. Po zalaniu mobilem 10W/40 ciśnienia cały czas były bardzo zadowalające :)

 

Drugi w kolejce był Renault Megane mk1 2.0 16V. W tym wypadku był to 5W40 castrol. A następnie motul 5W/40. Rezultat bardzo zbliżony do tego opisanego powyżej.

 

Podam jeszcze trzeci przykład. Kolega ma toyotę avensis 2.0 D4D T25. Jak go kupił był zalany castrolem Edge 5W40 TURBO DIESEL i przy wymianach też stosował castrola. Między wymianami oleju dolewał około półtora litra i narzekał na hałas z okolic klawiatury gdy silnik był zimny. Postanowił, że sprawdzi motula i od tamtej pory między wymianami nie dolewa ani kropli, a popychacze są cicho niezależnie od temperatury.

 

Jak chcecie to lejcie sobie castrola. Ja na własne oczy widziałem jaki to jest badziew i nie wlałbym tego nawet do malucha.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o filtrach paliwa, jakieś konkretne czy filtron będzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej markowe. Na filtrach też nie ma co oszczędzać np. Mann, Bosch, Knecht.

Edytowane przez draby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Renault do silnika  2.0 DCI rekomenduje olej o specyfikacjii RN 0720 ; wprowadzona w 2007 po wprowadzeniu modelu Laguna III.

Spełnia wymagania ACEA C3 + dodatkowe wymagania Renault.

Obecnie specyfikacja ACEA C4 łączona jest z RN0720 (diesel z DPF)

RN0720 jest przeznaczony do stosowania w najnowszych generacji silników diesla wyposażonych w DPF.

Ja zalewam ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5W30  i silnik chodzi jak trzeba. Nadmienię że nie skorzystałem z akcji serwisowej na ten silnik , i w dodatku w profesjonalnej firmie jest nowy program zwiększający moc  o 25%  . Po prostu wymieniam częściej olej niż to mówi książka serwisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki a gdzie taki rekomendowany olej kupić? Ile za wgranie takiego programu?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej u mechanika lub na allegro, mody u jakiegoś pobliskiego (sprawdzonego) tunnera dizli.

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=moto-koper-none-aut-1-1-0204&order=qd&search_scope=category-253184&string=507

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem serwisowanego cały czas QQ i Gdansk zalewał do niego Shell 5W\30

Edytowane przez lis.gdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zależy na utrzymaniu tego silnika jak najdłużej w sprawności/jeździsz głównie po mieście to co 10-15 tys. bym wymieniał. Producenci olejów zalecają zazwyczaj co 20-30 tys w zależności od producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

0w40 można zastosować, ale na nasz klimat w zupełności wystarczy ten 5w30.

 

@maniujr nigdy nie zamawiaj olejów z allegro, bardzo często są to podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

0w40 można zastosować, ale na nasz klimat w zupełności wystarczy ten 5w30.

 

@maniujr nigdy nie zamawiaj olejów z allegro, bardzo często są to podróbki.

 

 

nawet jak są fabrycznie zamknięte ? no wiesz zakrętka zabezpieczona tym plastikiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nawet jak są fabrycznie zamknięte ? no wiesz zakrętka zabezpieczona tym plastikiem ...

Jak najbardziej, zamknięcie nie gwarantuje oryginalności. Podrabiane oleje też są zamknięte i praktycznie nie różnią się od oryginału.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wierzyć, że cena hurtowa oleju na sklep motoryzacyjny jest znacznie niższa niż ceny z allegro. Dopiero po doliczeniu marży ta cena przekracza wartość tych co są na allegro. Poza tym w sklepie motoryzacyjnym nikt nie ryzykowałby sprzedając podróbki. Olbrzymie kary za tego typu kombinacje, dlatego zawsze warto brać paragon by ewentualnie móc się komuś do d*py dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ma ktoś gdzie manual odnośnie wymiany oleju ? nie zaglądałem jeszcze pod auto jak wygląda dostęp do filtra, korka spustowego, jaki klucz itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

zalewam shell ultra helix profesional 5w30 ARL, ciekawe bo robie wymiane w ASO nigdy nie leją max co wchodzi do układu, mniej o 1 l ostatnio mi zalali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...