Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Check świeci ciągle brak błędu (55) auto nie odpala


ajpo

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy primerka zgasła i niechce odpalić czeck świeci cały czas po sprawdzeniu błędu miga 55 jaka może być przyczyna?? Imo miga normalnie, wygląda ze działa prawidłowo. 

Zastanawiam się dlaczego nawet po rozłączenieniu czujnika położenia wału cały czas pokazuje mi ze niema błędu !!! czyli miga mi 55. Gdy pierwszy raz czujnik położenia wału padł wymigało mi kod błędu 47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie check swiecil przy spalonej sondzie lambdzie i przy uszkodzonym czujniku polozenia wałka rozrządu ( objawy były takie że auto gaslo i nie chciało zapalic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem czujnik położenia wału wygląda na dobry niepopękany pomierzyłem i rezystancja między 3 a 2 stykiem wynosi 1,4 koma. Miałem jeszcze jeden czujnik używany w pomiarach podobnie po założeniu do do autka  też żadnej reakcji. Czeck dalej świeci cały czas błędu brak. Primerka nie odpala :(


Poprawka do poprzednich moich postów :) Czeck świeci normalnie czyli gaśnie przy próbie odpalenia auta. rozrusznik kręci czujnik położenia wału nowy, elektrozawór odcinający paliwo na pompie działa a primerka dalej nieodpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...