Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ montaż kamery cofania.


Intendo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie co do montażu kamery cofania w klapie bagażnika. Zakupiłem ostatnio na Allegro oryginalną kamerę aby podłączyć ja do Nissan Connect. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale w moim uchwycie klapy gdzie znajduje się przycisk otwierania i lampki podświetlające tablice nie ma miejsca na kamerę. Nie widać tam żadnej zaślepki którą można zdemontować i wstawić kamerę. Czy możecie mi podesłać zdjęcie jak to wygląda oryginalnie bo nie mam pomysłu co z tym zrobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano to zrobie, kolega ma zamontowaną w jednej z lamp podswietlajacych tablice, wyciął kawalek tego przezroczystego plastiku i zamontowal kamerę

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie co do montażu kamery cofania w klapie bagażnika. Zakupiłem ostatnio na Allegro oryginalną kamerę aby podłączyć ja do Nissan Connect. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale w moim uchwycie klapy gdzie znajduje się przycisk otwierania i lampki podświetlające tablice nie ma miejsca na kamerę. Nie widać tam żadnej zaślepki którą można zdemontować i wstawić kamerę. Czy możecie mi podesłać zdjęcie jak to wygląda oryginalnie bo nie mam pomysłu co z tym zrobić. Pozdrawiam

Twoja blenda nie jest przystosowana do kamery cofania. Musisz wyciąć otworek albo dokupić oryginalna część :)

 

http://allegro.pl/qashqai-blenda-na-klape-nakladka-klapy-i6022870097.html

 

post-43265-0-47541100-1457044174_thumb.jpg

 

post-43265-0-21918200-1457044188_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Wygląda na to że będę musiał sam zrobić ten otwór w listwie. Zastanawia mnie tylko to że kamera ma śruby do mocowania w fabrycznych otworach (mam nadzieje że takie będą w klapie) ale widziałem kilka listew i kamera nie zawsze jest w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Wygląda na to że będę musiał sam zrobić ten otwór w listwie. Zastanawia mnie tylko to że kamera ma śruby do mocowania w fabrycznych otworach (mam nadzieje że takie będą w klapie) ale widziałem kilka listew i kamera nie zawsze jest w tym samym miejscu.

To zależy od rocznika samochodu. Jak zdejmiesz blendę to zobaczysz miejsce mocowania kamery.

Są też takie kamerki/ Żeby zamontować kamerę nie ma potrzeby wiercenia otworów w zderzaku wycinania otworów w blendzie czy klapie bagażnika. Montaż urządzenia jest całkowicie bezinwazyjny dla nadwozia samochodu, ponieważ kamerę montuje się w miejscu lampki oświetlenia rejestracji.

Nie tracimy przy tym oświetlenia tablicy, gdyż kamera posiada wbudowane podświetlenie LED.

 

post-43265-0-41388200-1457108226_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5c92448cce4b9283a54ec15adf231890.jpgddaa77f5383535809fafe67888fed04d.jpg

 

Później bede miał foty jak to wygląda zamontowane w światłach do oświetlenia tablic

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

A kto z Was ma kamerę parkowania z przodu?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montował ktoś moduł wi-fi do kamery cofania ?

Montowałem :) 

...ale i tak trzeba ciągnąć dodatkowy przewód (+) od światła wstecznego do automatycznego wzbudzenia ekranu, jeśli to niefabryczne radio .

ps. Chyba że zasilanie weźmiemy z włącznika przy lewarku zmiany biegów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się nad montażem kamery z przodu ale o ile tylna kamera włącza się po wrzuceniu wstecznego  to przednią trzeba by włączać przyciskiem. Na Allegro widziałem kiedyś obudowę konsoli z takim guzikiem. Ciekawe tylko jak z rozdzieleniem sygnału wizji bo radio ma tylko jedno wejście?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są moduły do rozdziału sygnału Video , nawet można podłączyć 4 kamerki i w opcjach ustawić obraz z 1, z 2 lub z 4 na raz .

http://www.aliexpress.com/item/Car-four-Cameras-Image-combiner-Switch-for-Front-Rear-Left-Right-View-Parking-Camera-4-Video/32530492471.html?spm=2114.13010208.99999999.276.CAXpk2

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się nad montażem kamery z przodu ale o ile tylna kamera włącza się po wrzuceniu wstecznego to przednią trzeba by włączać przyciskiem. Na Allegro widziałem kiedyś obudowę konsoli z takim guzikiem. Ciekawe tylko jak z rozdzieleniem sygnału wizji bo radio ma tylko jedno wejście?

Wydaje mi sie ze taki modul nieporrzebny bo co chcesz pokazac na monitorze no chyba ze na raz obraz z przodu i z tylu, ja bym zastosowal zwykly rozgaleznik - pewnie jest to zolty kabel RCA, tylko jak ten sygnal jest wzbudzany zeby pojawil sie na monitorze?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Koleżka ma tego typu rozwiązanie a42c751b8435975bbff8fa29078bc651.jpg

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze taki modul nieporrzebny bo co chcesz pokazac na monitorze no chyba ze na raz obraz z przodu i z tylu, ja bym zastosowal zwykly rozgaleznik 

fajnie by było aby kamera przednia załanczała sie przy zwalnianiu np.od 10km/h ,tak jak ma Infiniti,ale na naszym ekranie to nie wyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wybredny nie jestem moze byc na przycisk i tylko jedna...

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofania posiadam,jak najbardziej,ale nie powiem przydała by sie też przednia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo do kamerki dodają 6m , ale 5 mi wystarczyło .

To zależy którędy chcesz pociągnąć kabel , górą wychodzi troszkę krócej , dołem około 0.5m więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej chyba dołem ?gdzieś chyba był opis jak przeciągnąć kabel muszę poszukać  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chyba nawet opisywałem którędy ciągnąłem druty :) , pamiętam że wybrałem prawą przelotkę "patrząc na klapę" , było luźniej , bo w lewej przewlekli przewód antenowy .

Więc zanim zabierzesz się do ciągnięcia kabli obmacaj którą gumkę masz luźniejszą .

Ale to zabrzmiało dwuznacznie :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fergul  za niezwykle konstruktywne porady,za tą teraz i za tą:Napisano 31 maj 2015, 18:36

....lub ciągnąć po podłodze pod progami i dywanem , bez wyłamywania palców , gimnastyki i innych ekwilibrystycznych pozycji :)

I pamiętaj żeby podczas schylania rowa nie było widać , bo wrażenia estetyczne znikome  :)

Teraz wiem czemu wymyślono ogrodniczki  :)

ogarnę tylko jakieś radio i jak będzie ciepło to chcę się za to zabrać  :devil:  :beer:  :beer:  :beer:  :beer:

  • rep_up.png
  •  
  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No znalazłeś i co dalej pytasz ? :) 

A no są takie elektroniczne przelotki z wejściami od 2 do 4 kamer automatycznie dzielące ekran wg opcji jak ustawisz i nawet mają zasilanie do kamerki na przód podtrzymane przez  8 -15 sek po wyłączeniu wstecznego biegu .

http://www.aliexpress.com/item/Intelligent-control-car-camera-video-switch-car-video-automatic-switch-connect-front-or-side-left-right/1902128616.html?spm=2114.01020208.8.63.a1UdeL

Pierwsza z brzegu , nie wiem czy akurat ta ma takie opcje jak opisałem , sorry ale nie mam ostatnio czasu :( nawet na życie !


Fergul możesz podać link do tego tematu bo nie mogę tego znaleźć?

Sam nie wiem gdzie tego szukać , na poprzedniej stronie kolega z ostatniego postu znalazł , to może jego spytaj/ poproś o namiary  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znalazłeś i co dalej pytasz ? :)

A no są takie elektroniczne przelotki z wejściami od 2 do 4 kamer automatycznie dzielące ekran wg opcji jak ustawisz i nawet mają zasilanie do kamerki na przód podtrzymane przez 8 -15 sek po wyłączeniu wstecznego biegu .

http://www.aliexpress.com/item/Intelligent-control-car-camera-video-switch-car-video-automatic-switch-connect-front-or-side-left-right/1902128616.html?spm=2114.01020208.8.63.a1UdeL

Pierwsza z brzegu , nie wiem czy akurat ta ma takie opcje jak opisałem , sorry ale nie mam ostatnio czasu :( nawet na życie !

 

Sam nie wiem gdzie tego szukać , na poprzedniej stronie kolega z ostatniego postu znalazł , to może jego spytaj/ poproś o namiary ?

Przeraża mnie tylko te dojscie do monitora, hm w lato Muszę podejść do tematu i wtedy wybiore czy czujniki czy kamera. Znalazlem u chinczyka fajne niewypukle czujniki :

Car Parking Sensors Parktronics 4 Black/silver/white 13mm Adjustable Flat Sensors Reverse Backup Radar Sound Buzzer Alarm 008

http://s.aliexpress.com/IFfaANF7

(from AliExpress Android)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jakiś tydzień temu kamerkę na przód, montowaną w logo :nissan2:

Teraz przydało by się właśnie jakieś magiczne urządzenie, które przełączy kamerę podłączoną do tego samego wyjścia co kamera cofania, albo pozostaje mi podłączenie się pod uniwersalny kanał AUX (mam radio dedykowane) i przy utrudnionym parkowaniu grzebanie w menu radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...