Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zacięta zmieniarka Xtrail T31


zaniak1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

To mój pierwszy post i za razem pierwsza wizyta na forum Nissan. 

A więc do rzeczy.

 

Mam problem z radiem/zmieniarką w swoim xtrailu zacięła się i nie mogę wyjąć zmienić płyty. Jest tylko dźwięk zmiany płyty. Czy ktoś spotkał się z tą przypadłością? W razie błędów potrzebnych dodatkowych informacji proszę o podpowiedzi. 

 

Czekam na odpowiedź ponieważ niedługo czeka mnie spora trasa i jednak CD by się przydało. Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to popularna usterka w tym sprzęcie. Można zdjąć tylną ściankę i powinien być dostęp do mechanizmu. Jednak dobrze zrobi to tylko fachowiec rtv. JEst tam masa zapadek i one ze sobą współpracują. Nie dasz rady sam chyba, że się fuksnie. Przyczyną jest załadowanie sprzętu wypalonymi płytami z marketu i one nie trzymają wymiarów. Szczególnie chodzi o załadowanie latem i używanie potem zimą. Tak było u mnie.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem dokładnie to samo, ale mi żadna płyta nie chciała wyjść, słychać było jak mechanizm by chciał a nie mógł, 4 fachowców nie chciało się podjąć naprawy a to tylko było 30 minut roboty. Musisz wyjąć radio, odkręcić tylko tylną obudowę i zobaczysz w takiej blasze wyfrezowane schodki- to taki mechanizm zmieniarki, spróbuj to przesunąć delikatnie, psiknij troszkę białego smaru i będzie ok, wyrazie czego dzwoń

Edytowane przez tanan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego psikanie to nie pomoże a zaszkodzi. Tam są suche smary do elektroniki. Nie wolno niczym psikać. A poruszać delikatnie można.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz jednak z innej beczki przed samym wyciągnięciem radia zorientowałem się że nie mam kodu do własnie niego. Czy idzie po numerze radia poprzez jakiś kalkulator uzyskać kod ? Dzięki za odp lub jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO chcą za to 100-200 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed samym wyciągnięciem radia zorientowałem się że nie mam kodu do własnie niego

jesli radio bylo od nowosci w aucie to po odlaczeniu klemy i ponownym podlaczeniu, PIN do radia bedzie neizbedny?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo wyrywałem swojego dwa razy i nie było problemu. Radio ma być powiązane z NATS i macierzyste nie powinno wołać kodu???

Chyba że razem z modelem auta coś się zmieniło, lub radio ktoś ma nieoryginalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Bo ja z kolei, 2X swoje wyjmowałem w ASO, żeby ustalić kod (sprzedający nie przekazał mi).

Za każdym razem wołał o kod. A to, że jest to radio z tego pojazdu wiem, bo ASO nie podejmuje się ustalania kodu dla odbiorników nieoryginalnych. 

Ponoć łaczą sie z serwerami serwisowymi Nissana i na podstawie nr VIN zadają pytanie.

A jak przyszedłem raz z samym odbiornikiem, żądali ode mnie dowodów, że jestem właścicielem pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem, zmieniło się razem z modelem. Trzeba będzie to gdzieś odnotować. Może ktoś jeszcze się wypowie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzmotu, w xsie t30 też był kod. U mnie w 1din cd też jest..

 

w kilku wątkach pisali o t30, że wołało kod

 

na grafice jest t31 i chce kod

post-58920-0-62823300-1457900843_thumb.jpg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytowałem, możliwe, że są dwa typy w zależności od alarmu, Pumiak płacił 100 za zdjęcie kodu. Wychodzi, że 2 din przeliftowe nie miały kodu a poliftowe miały. Ale nie sprawdzałem hipotezy.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Clariony z T30 nie wołają o kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fordzie wystarczyło zdjąć klemę z aku i radio zaraz trzeba było odkodować. Radio z nyski miałem na kolanach przy wymianie wzmacniacza http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99745-naprawa-anteny-radiowej-nissan-x-trail-t30/?do=findComment&comment=1008820 , a i aku zmieniałem w zeszłym roku. Nie wiem, nie upieram się, bo może mają radia dokładane lub z innych modeli nissana a w t31 to już może inna historia. Co do mojego jestem pewien. Nie mam w książce od nyski żadnego kodu do radia tak jak to było we fordzie ;)

A mój X jest po lifcie i radio jest fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma być powiązane z NATS i macierzyste nie powinno wołać kodu???

 

ucze sie tego auta i prosze wytlumacz mi jaki jest zwiazek radia z NATS'em

myslalem ze NATS to immobilizer etc a radio ew. moze byc skomunikowane z modulem komputera pokladowego

 

na grafice jest t31 i chce kod

tylko pytanie czy to radio od nowosci siedzialo w tym aucie?

mam watpliwosci czy na grafice jest T31, konsola w T31 wyglada nieco inaczej

 

W Fordzie wystarczyło zdjąć klemę z aku i radio zaraz trzeba było odkodować..... Nie mam w książce od nyski żadnego kodu do radia tak jak to było we fordzie ;)

A mój X jest po lifcie i radio jest fabryczne.

w Fordzie Escorcie MR95 odpiecie klemy obligowalo do wpisania PINu do radia, Touran MR2005 na szynie CAN nie potrzebowal wpisania PINu po odlaczeniu klemy choc do auta byla zalaczona karta z tym PINem, teraz X-Trail MR2011 nie ma zadnego PINu i wg zapewnien sprzedajacego (ASO) dopoki siedzi w tym samym aucie nie ma koniecznosci wpisywania PINu

musze zadzwonic do ASO, ciekawe co powiedza

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucze sie tego auta i prosze wytlumacz mi jaki jest zwiazek radia z NATS'em

myslalem ze NATS to immobilizer etc a radio ew. moze byc skomunikowane z modulem komputera pokladowego

 

Tu faktycznie źle się wyraziłem. Coś gdzieś ktoś pisał i tak mi utkwiło. Radio będzie przypisane do ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...