Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rdza na tylnych piastach.


equinoxe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne że tylne piasty w Pulsarze są całe pokryte rdzawym nalotem?

Dziwne to jest - jakby przednie nie czegoś takiego lub w dużo mniejszym stopniu a z tyłu aż paskudnie to wygląda.

post-96244-0-82758200-1457240004_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne ,dlatego warto pomalować we własnym zakresie czymś odpowiednim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam o samo w Qashqaiu i jak pisze manix to zamierzam to w wolnej chwili jakoś poczyścić i pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ,ale tu chodzi bardziej o walory estetyczne ,a nie  użytkowe. Ja przy zmianie kół ,traktowałem "toto" cynkiem jasnym w sprayu - wurth*a . Szybko i wygodnie ,oczywiście są bardziej odpowiednie środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji rada związana z tym tematem dla tych, którzy samodzielnie zmieniają koła.

Oczywiście zakładam, że wszyscy o tym wiedzą, ale gdyby jednak ktoś zapomniał ;), to przypominam, że przed założeniem nowych felg wskazane jest wyczyścić (np.szczotką drucianą) piastę w miejscu jej styku z felgą, gdyż ten rdzawy nalot potrafi także tam zagościć. Szczególnie ważne jest to w przypadku zakładania innych felg, które mogą przylegać do piasty nieco inaczej niż wcześniejsze felgi. Nie oczyszczenie piasty może skutkować tym, że felga po dokręceniu będzie przylegać nierówno do piasty (z powodu nagromadzonej na piaście rdzy), a przez to na przykład powodować "bicie" koła przy wyższej prędkości.

To tyle mojego mądrowania. Miłego dnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada tylko który kapciasz tak robi ,ja takiego nie znam liczy się tylko kasa  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w ramach sportu przekładam sobie koła sam. Przy okazji obejrzę elementy zawieszenia i układu hamulcowego, pochucham, podmucham i poczaruję i mini przegląd wykonany, a parę dyszek na przepicie w kieszeni zostaje.  :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest szara z cienkim lakierem i zero rdzy ,a samochód garażowany i z 2012r!

Stider a myjesz czasem tą belkę na myjni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po solance  ulic i tras  :D  ta solanka najbardziej niszczy właśnie takie elementy pod podwoziem  :unsure:

Widzisz nie wymyłeś na myjni to solanka obiad sobie zrobiła z twojej belki  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stider mycie nadwozia jak i podwozia to bardzo ważna rzecz, aby solanka nie robiła sobie obiadu z naszego samochodu :(

Stider na Robo masz mycie podwozia z pianką  :P

Mycie-podwozia-pian%C4%85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy z tymi tematami na poważnie? Takie elementy zwłaszcza w japońcach nawet po mniejszych przebiegach mają prawa tak wyglądać. Potem laiki czytają takie tematy i przy kupnie auta o przebiegu 150.000km chwytają się za głowę jak zobaczą korozję główki od zapałki bo oderwani są od rzeczywistości. i w życiu klucza grzechotki albo młotka nie trzymali ;-)

Edytowane przez Sajmon_LP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma prawa na bezprawie rdzy  :D

W tamtą sobotę jak co wiosnę oczyszczałem tłumik końcowy z nalotów powierzchownej rdzy znowu wygląda jak z fabryki  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuuuu Panie to oni jaką maniane odwalili że Górna !! zerdzewiała :| 

A jak dolna i reszta belek w komorze silnika ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię nie pitole ja to każdy zakamarek komory czy podwozia przejrzę :rolleyes2:

Aby tą rudą małpę znaleźć o u mnie stołówka zamknięta na konsumpcję blach :P  

 

Byłem dziś u Zaborowskiego na wymianę płynu hamulcowego + prezent dla Tidowca :P

Było wesoło fest nawet kolega się znalazł z zamkniętego  Pacifica  :D

Zrobiłem foty to ta belka szara ci zardzewiała ??

post-72509-0-11602400-1460487116_thumb.jpg

post-72509-0-78244800-1460487126_thumb.jpg

post-72509-0-84237900-1460487269_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Nie wiem czy temat ten pojawił się. Przeglądnąłem forum ale nie znalazłem niczego w podobnym temacie dlatego wrzucam go na tym wątku.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

post-102846-0-95257900-1492604205_thumb.jpg

post-102846-0-00363000-1492604214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...