Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyprawy - przeróbki i wycieczki [wątek wydzielony]


nissterr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie trochę niedoceniany i pomijany kraj w wyjazdach.

Ponadto bardzo otwarci, sympatyczni i pomocni ludzie - łącznie ze służbami.

Naprawdę warto tam pojechać.

 

Trochę starych fotek z Albanii

DSC03478.jpg

DSC04332.jpg

DSC05125.jpg

DSC05206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę niedoceniany i pomijany kraj w wyjazdach.

Ponadto bardzo otwarci, sympatyczni i pomocni ludzie - łącznie ze służbami.

Naprawdę warto tam pojechać.

 

Trochę starych fotek z Albanii

 

 

W zeszłym roku byłem w dokładnie tych samych miejscach w Albanii. Piękny kraj, muszę tam jeszcze wrócić.

Edytowane przez zielor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem w dokładnie tych samych miejscach w Albanii. Piękny kraj, muszę tam jeszcze wrócić.

Wyasfaltowali już wszystko?

4 lata temu już na drodze do Parku Theth  mijaliśmy maszyny budowlane ;/...

 

Wrzuć trochę fotek - aby było urozmaicenie ;)

 

Zachęcam ;)

 

Bułgaria

DSC01272.jpg

 

Norwegia

DSC08460.jpg

 

Grecja

DSC01722.jpg

DSC01741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nisster, na ateku robisz te wycieczki? Styka? No wiem że styka na tyle gdzie zechcesz wjechać ale pytam obiektywnie  w sensie turystyki rodzinnej. Bo koło domu to AT trochę nuda....w sumie na MT nuda bo nie ma wtopy i ciężko znaleźć wymagający teren.

Edytowane przez Dżem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ostatniej wyprawy jeździłem już na prawie łysych GGAT2.

W Albanii były nowe, świeżo założone i dawały radę (mocno pocięło kostki), na następnych było bardziej lajtowo, jako że sami jechaliśmy - to nie pchaliśmy się w hardcore ;)

Od ostatniej wyprawy mam GY Duratrac (AT/MT ;)) i na wyjeździe bez różnicy, za to na duży plus -  zima i imprezy terenowe ;)

 

Tu już Duratraki w Irlandii

DSC04038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyzwoite są i nieźle robią jak się przekonałem w błocie tylko podobno miękkie i delikatne boki mają. Miałem je kupować ale nie spasowały rozmiarowo na 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miom zdaniem Wrangler Duratrac, to najlepsza opona do turystyki off roadowej, jeśli szukacie skrzyżowania opony AT i MT to ta jest najbliższa tej charakterystyce

ma tylko trzy wady

-jest to jedna z droższych opon

-tak jak napisał Dżem wykonana z dość miękkiej mieszanki, w związku z tym dosyć szybko się zużywa, zwłaszcza jeżeli ktoś dużo jeździ po asfalcie, ale przez to nie jest tak hałaśliwa, jak typowe MT-ki

-no i trzecia kwestia, chyba niedługo zniknie z rynku (takie mnie doszły słuchy, nie do końca chce mi się wierzyć, że tak się stanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

- nie wiem ile to waży, ale pomysły niezłe :)

 

jeszcze jest takie coś - smartcamp.pl

 

 

P.S.

 

TSA... moje rodzinne strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyasfaltowali już wszystko?

4 lata temu już na drodze do Parku Theth  mijaliśmy maszyny budowlane ;/...

 

Jak ja byłem, to problemy z asfaltem zaczęły się dopiero koło Gjirokastry. Całe wybrzeże Albanii lecieliśmy, w miejscach które wrzuciłeś tez byliśmy i wszędzie nowiutki asfalt.

 

Zdjęć nie będę wrzucać, bo nie miałem jeszcze Terrano ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no starałem się i jak zwykle bez kompromisów,

 

opis wrzucę jakoś później ale jest kuchenka, grzejnik z rozprowadzeniem, lodówka, łóżko 150x200, drugie jedno osobowe na dole po złożeniu, z zewnątrz blacha alu 1mm, narożniki z ryfla, w środku drewno na połysk , i takie tam .....

 

nowa zupełnie pusta "budka" EBA camp z laminatu kosztuje i nas 70k ... ile mi dacie za tą :)

 

nie wiem jeszcze ze 400 .. może mniej ale wątpię, natomiast nie usiadło mi zawieszenie jakoś mocno wiec nie jest źle co prawda i tak mogę podpompowac je do góry

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes hugh p rzech uj :). Widze tu ogrom pracy i duzo czasu spedzonego przy tym

Edytowane przez NOmaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Hubert czapki z głów,

najbardziej mnie fascynuje "kultura techniczna" bo nie są to rozwiązania rodem z warsztatu "Pana Czesia" oczywiście nie obrażając Pana Czesia,

dla mnie są to rozwiązania, które chciałbym mieć u siebie, przemyślane i funkcjonalne, nie zajmujące dużo miejsca, ale dające dużo komfortu

generalnie szacun

Granda de robota jak to mawiają hiszpańczycy ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przydasie wyprawowe cd:

Żona chciała dodatkowy stolik wyższy na drugą kuchenkę. Jedynie w Decathlonie znaleźliśmy odpowiedni, ale po złożeniu zajmował sporo miejsca i dużo ważył.

Postanowiliśmy zrobić sami.

Składniki: deska drewniana do krojenia, 4 kije teleskopowe od mopa, 4 gniazda nóżek meblowych, 4 obejmy z nakrętką, 1 długi pręt gwintowany.

Po złożeniu zajmuje ponad 2 razy mniej miejsca i jest 2 x lżejszy od tego z decathlonu i wyszło ponad 2x taniej ;)

IMG_20160619_WA0000.jpg

IMG_20160619_WA0001.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

fajny pomysł

 

u mnie wielkie testowanie w połowie lipca na mazury, małe testowania już były wypadły pomyślnie i nie możemy się doczekać wyjazdu.

a teraz jestem na etapie doczepiania łopaty, lifta, baniaczka i takich tam :)

 

post-27068-0-24651600-1467755881_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja przygoda z offroadem niedawno się zaczęła (terrano mam od kwietnia a wcześniej fronterre a sport przez rok) ale właśnie dla takich celów kupiłem tyrana. Długo się zastanawiałem czy da się zrobić i czy ktoś w ogóle robi takie zabudowy w jak w patrolach do Terrano wczoraj znalazłem ten wątek na forum i od razu podjąłem decyzję projektowanie zabudowy dzisiaj jadę zamówić sklejkę na wymiar. Jak skończę projekt to wrzucę fotki jeśli będzie ktoś zainteresowany.Oczywiście ogromny szacun dla Huberta za Kawał dobrej roboty oraz dla nisstera za km i pokazanie wszystkim że teranem można podróżować. Tym czasem z córą na ognisko nad rzeką jedziemy tak. 

post-99033-0-48631100-1468083210_thumb.jpg

Edytowane przez djdomin35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa roleta / markiza, po ostatnim wyjeździe też myślałem o rolecie tylko muszę pierw bagażnik dachowy zrobić bo teraz to relingi z poprzeczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja przygoda z offroadem niedawno się zaczęła (terrano mam od kwietnia a wcześniej fronterre a sport przez rok) ale właśnie dla takich celów kupiłem tyrana. Długo się zastanawiałem czy da się zrobić i czy ktoś w ogóle robi takie zabudowy w jak w patrolach do Terrano wczoraj znalazłem ten wątek na forum i od razu podjąłem decyzję projektowanie zabudowy dzisiaj jadę zamówić sklejkę na wymiar. Jak skończę projekt to wrzucę fotki jeśli będzie ktoś zainteresowany.Oczywiście ogromny szacun dla Huberta za Kawał dobrej roboty oraz dla nisstera za km i pokazanie wszystkim że teranem można podróżować. Tym czasem z córą na ognisko nad rzeką jedziemy tak.

Takie zabudowy to się w twojej Bochni robią, nie trzeba daleko szukać, :-)

post-83237-0-30774200-1468304293_thumb.jpg

Edytowane przez JarekkkW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zabudowy to się w twojej Bochni robią, nie trzeba daleko szukać, :-)

Wiem wiem znam tą zabudowe tylko to do patrola. Ja miałem wątpliwości czy terrano jest na tyle duże żeby mieć minimum komfortu. I jeszcze coś zrobiona samemu bardziej mnie cieszy :-p

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zabudowy do terrano,bo jeszcze nikt nie wyraził chęci jej posiadania. Cały czas tylko patrole i patrole. A przemieniać trochę wymiary w maszynce przy struganiu to zaden problem

post-83237-0-87382700-1468321953_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...