Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyprawy - przeróbki i wycieczki [wątek wydzielony]


nissterr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kapitalnie :)

 

Jeździsz wg ustalonej marszruty i takie miejsca do spania ogarniasz przy wyznaczonej tarasie, czy na żywioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noclegi generalnie na żywioł ;)

Miałem tylko zaplanowany nocleg nad jeziorem pod Mińskiem bo pasowało mi rano zwiedzanie miasta.

Na miejscu okazało się że to ulubiona miejscówa rybaków i musieliśmy trochę się oddalić by mieć spokój.

W większości przypadków jedziemy i jak już mamy ochotę na nocleg lub w pobliżu widać fajne zbiorniki wodne zjeżdżamy w bok: do wsi;  w las, etc.

Na tablecie w apce Locus wszystko ładnie widać.

Mapy biorę stąd: http://www.openandromaps.org/en/downloads

 

Marszrutę wcześniej miałem przygotowaną i wgrana właśnie do Locusa i jazda po niej (oczywiście na miejscu zawsze są modyfikacje).

Marszrutę do gpx robię w: http://www.gpsies.com

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie wróciliśmy z naszej kolejnej wyprawy tym razem 4690 km przez Serbię Czarnogóra Albania Bosnie i Hercegowina Chorwacja i Węgry

Było świetnie zwłaszcza na odcinku offroad Albania Czarnogóra post-99033-1501533404,9514_thumb.jpgpost-99033-1501533457,4224_thumb.jpgpost-99033-1501533467,2887_thumb.jpgpost-99033-1501533481,0733_thumb.jpgpost-99033-1501533493,4586_thumb.jpgpost-99033-1501533513,4004_thumb.jpgpost-99033-1501533528,4974_thumb.jpgpost-99033-1501533542,77_thumb.jpgpost-99033-1501533557,3164_thumb.jpgpost-99033-1501533573,5461_thumb.jpgpost-99033-1501533585,3164_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne widoki - cudowna sprawa odkrywanie takich miejsc 

My w tym roku zaliczyliśmy Rumunię - ale za rok kto wie

  :jeep:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie zostało wymuszone przez jakiegoś życzliwego zlosliwca który wstawił dwiepionowe rury koloru zielonego w wysokiej trawie na drodze niestety ich nie zauważyłem i pokazałem zderzak na tej szerokości której brakuje dodatkowo w paru innych miejscach ale dało się podawać a tego czego niema po prostu ciach, od spodu przykrecony jest do płyty wyciągarki i jakoś się trzyma kiedyś muszę się zabrać za złapanie stalowego ale narazie brak czasu i floty :)

 

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego Simonc2... Moje doświadczenia z organizacji przeróżnych wyjazdów po kraju jak i po europie mówią mi, że zgadać się z ludźmi na "wyjazd turystyczny" jest równoznaczny z wygraną w totka-każdy ma inne pojęcie turystyki i musisz być przygotowany psychicznie na to, że jak ktoś tupnie nogą to Ty musisz się z tym liczyć nawet w przypadku błahych dla Ciebie powodów.

 

Jeśli chodzi o Terrano nie offroadowe, a czysto turystyczne(czyli moje), to zrobiłem 2 tygodniowy wyjazd po polsce bez boxa na dachu i wszystko weszło do auta + spaliśmy w nim przerzucając przed snem parę gratów na przednie siedzenie. 

Aktualnie w poniedziałek ruszamy na dwa tygodnie objazdówki po kraju i nie bawimy się w namioty-śpimy w furze. 

Materac 140x200, kanapa z tyłu położona podobnie jak środkowy rząd, szczelina między nimi wypełniona dwoma pledami i wyro gotowe. Każda szczelina, wolna przestrzeń wykorzystana w przemyślany sposób pod kątem dostępności do niej i priorytetów.
 

Także podsumowując... Zacznij od wypraw turystycznych z drugą połówką, czy kim tam chcesz, bo to często bywa wystarczającym wyzwaniem :D

Ale że ja się nie pochwaliłem zdjęciami z zeszłego roku...? Ja nie wiem...

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kochani nadszedł ten smutny czas i po 12 latach rozstałem się z moim ukochanym osiołkiem ;(

Pocieszające jest to, iż nowy właściciel jest z kręgu terenowo-wyprawowego i zamierza go dopieścić, ponaprawiać co trzeba i dalej użytkować zgodnie z przeznaczeniem :)

W związku z tym faktem raczej nie będę zaglądał regularnie na forum - zatem oficjalnie serdecznie się z Wami wszystkimi żegnam cyfrowo.

W realu na pewno zobaczymy się gdzieś na szlaku...

 

PS wycieczek bliższych i dalszych nie odpuszczam, a wręcz zintensyfikuje ze względu na bardziej dedykowane temu auto (H1 Starex 4x4)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...