Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nagrzewnica Terrano II


piter731

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy walczył ktoś z wymontowaniem i płukaniem nagrzewnicy Terrano II (R20) 2,7 TDI 127 KM ?

 

Problem polega na słabym ogrzewaniu, nie mówię o sile nadmuchu, bo już wiem, że jest słaba. Drugi problem,

pojawił się wyciek płynu  na dywaniku po stronie pasażera i pewnie  jest to związane z nagrzewnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się że jest to na pewno płyn chłodniczy a nie cieknąca woda z podszybia.

Wąchałem, lizałem :-)  i na pewno to nie woda z podszybia.   Stało to się raz i teraz już nie cieknie, ale grzeje słabo. 

 

Szukam  po forum parę postów znalazłem. ALe nadal nie wiem gdzie ta nagrzewnica w ogóle się znajduje. Płyn mam wymieniony,  termostat nowy i działający lepiej bo ma 88 stopni, temp na wskaźniku na połowie, wcześniej była 1/3. A nadal słabo grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... masz tutaj sznurek do serwisówki:

http://nissan4u.com/parts/terrano2/el_r20/2001_7/type_136/body_electrical/

 

dział: Heater, blower unit & cooling unit

Na rysunku 1 masz moduł wentylatora.

Na rysunku 2 masz moduł klimatyzacji.

Na rysunku 3 masz moduł ogrzewania.

Za centralnym panelem masz moduł ogrzewania, połączony z modułem klimatyzacji /za schowkiem po jego lewej stronie/, który połączony jest z modułem wentylatora / za schowkiem po jego prawej stronie/.

 

Jeżeli słabo dmucha to sprawdź połączenie modułu wentylatora z modułem klimatyzacji. Włącz wentylator na 3 bieg i obmacaj ręką miejsce połączenia czy przedmuchów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz caly kokpit rozebrac zeby do nagrzewnicy sie dostac a masz kliimatronik czy zwykly na pokretla ? Bedziesz chcial to ci foto wysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz caly kokpit rozebrac zeby do nagrzewnicy sie dostac a masz kliimatronik czy zwykly na pokretla ? Bedziesz chcial to ci foto wysle

Zwykła klima nawet na suwaki nie pokrętła :-) Będę bardzo wdzięczny za fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz foto nagrzewnicy to jeststrona od sciany grodIowej takze zeby wyjac sama nagrzewnice to musisz zdjac cala deske, belke trzymajaca deske, cala obudowe nagrzewnicy. Sporo roboty....

post-44371-0-70758500-1458233210_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy macie jakiś patent na wymianę linki bez demontażu nagrzewnicy? Ewentualnie jak to dziadostwo wykręcić :) Z góry dzięki kokpit cały już rozebrany. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...