Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny dźwięk przy skręcanie w prawo w przednim lewym kole


Majcher3310
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas skracania w prawo słychać dźwięk jak by był luźny latający kolpak, lub coś bym obcierało. Kołpak zaciągnięty ale dźwięk jest nadal niestety

Miałem miesiąc temu były wymieniane końcówki drążka,żadnych dźwięków nie było słychać.

Myślałem że to może łożysko ale przy jeździe na wprost tego jakby nie słychać.

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skręcie słychać łożysko i przegub. Sprecyzuj ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzować dźwięk, raczej metaliczny, jakby szorowanie.

Edytowane przez Majcher3310
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej jak kolega wyżej pisał, czyli zacisk i tarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie natomiast jest taki dźwięk :) Też ciekawa sprawa mechanik nie wie co to może być ? Mówi że może maglownica. A jakieś2 miesiące temu wymieniałem łożyska górne Mcphersonów.Głos 001.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzować dźwięk, raczej metaliczny, jakby szorowanie.

 

U mnie podobna sytuacja pojawia się co około rok, ale nie tylko przy skręcaniu. Zwracam na to uwagę jak wjeżdżam do garażu. Trzeba ściągnąć koło, odgiąć delikatnie osłonę za tarczą hamulcową i ją lekko ostukać, żeby wyleciała rdza i tym podobne. Pomaga na jakiś czas :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja pojawia się co około rok, ale nie tylko przy skręcaniu. Zwracam na to uwagę jak wjeżdżam do garażu. Trzeba ściągnąć koło, odgiąć delikatnie osłonę za tarczą hamulcową i ją lekko ostukać, żeby wyleciała rdza i tym podobne. Pomaga na jakiś czas :)

 

Właśnie u mnie taka była przyczyna, podjechałem do warsztatu żeby mi samochód podnieśli tylko, wszedłem pod niego, śrubokręt poodginałem wypadło dużo brudu, i gra muzyka. jak na razie jest spokój. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super :) Jak miałem pierwszy raz taką sytuację, to pierwsza myśl: no ładnie coś odpadło i szura po ziemi. Teraz już wiem, że czas na czyszczenie okolic tarcz hamulcowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcie, co by nowego tematu nie zakładać ponieważ problem podobny, mam pytanie (pierw jednak krótki opis):

U mnie w sobotę (-20 stopni) przy jeździe (w prawo, w lewo, na wprost) słychać było z lewej strony takie terkotanie (dosyć mocne). Słychać było tylko przy zdecydowanym dodawaniu gazu. Jeżeli gazem operowało się delikatnie to nic nie było słychać. Ponieważ wszystko inne było pozamykane podjechałem na stację diagnostyczną, koleś posprawdzał całe zawieszenie ale nic nie znalazł. Nie miałem na tygodniu możliwości podjechać do mechanika dopiero dzisiaj. Dzisiaj (temp +2) i terkotanie drastycznie się zmniejszyło, słychać tylko przy mocnym dodaniu gazu w duzym zakręcie. Mechanik pooglądał i nic nie znalazł. Mówi że dziwny ten odgłos i jeżeli to się nasila w czasie mrozu to żeby wtedy podjechać to będzie łatwiej zdiagnozować. Z tym że znowu przez kilka dni ma być cieplej a w przyszłym tygodniu znowu będę mało czasowy.

No więc pytanie: czy problemy z przegubem mogą się nasilać jak jest duży mróz? Czy to jednak będzie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, co by nowego tematu nie zakładać ponieważ problem podobny, mam pytanie (pierw jednak krótki opis):

U mnie w sobotę (-20 stopni) przy jeździe (w prawo, w lewo, na wprost) słychać było z lewej strony takie terkotanie (dosyć mocne). Słychać było tylko przy zdecydowanym dodawaniu gazu. Jeżeli gazem operowało się delikatnie to nic nie było słychać. Ponieważ wszystko inne było pozamykane podjechałem na stację diagnostyczną, koleś posprawdzał całe zawieszenie ale nic nie znalazł. Nie miałem na tygodniu możliwości podjechać do mechanika dopiero dzisiaj. Dzisiaj (temp +2) i terkotanie drastycznie się zmniejszyło, słychać tylko przy mocnym dodaniu gazu w duzym zakręcie. Mechanik pooglądał i nic nie znalazł. Mówi że dziwny ten odgłos i jeżeli to się nasila w czasie mrozu to żeby wtedy podjechać to będzie łatwiej zdiagnozować. Z tym że znowu przez kilka dni ma być cieplej a w przyszłym tygodniu znowu będę mało czasowy.

No więc pytanie: czy problemy z przegubem mogą się nasilać jak jest duży mróz? Czy to jednak będzie coś innego?

Cześć Kolego. Trochę czasu już minęło od dodania twojego posta więc pewnie już wiesz co było przyczyną tego hałasu. Mam podobne objawy. Jak samochód jest zimny to przy dodawaniu gazu i skręcaniu z lewej strony słyszę terkotanie. Jak przejadę z 10km i samochód się rozgrzeje to terkotanie ustaje i u mechanika mimo licznych prób nie było tego słychać. Nie ma różnicy czy skręcam w lewo czy w prawo. W tej chwili na dworze jak wiadomo jest -10 stopni i więcej. Może ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas mrozów metal zmniejsza swoją objętość, więc teoretycznie jest to możliwe, że przeguby zaczynają terkotać. Zwiększa się luz między kulkami i elementami przegubu. Bo mówiąc "terkotanie" przy skręcie, stawiam właśnie na przeguby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u jednego z mechaników i jedna z jego teorii mówi że może być to mechanizm różnicowy w skrzyni. Miał ktoś z nim problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek - jak był mróz, przez kilka kilometrów, przy skręcie w prawo, słychać było terkotanie w lewym kole. Po rozgrzaniu terkotanie ustawało. Latem wymieniałem łożysko i podczas wymiany nie można było wyjąć półosi napędowej z przegubu. Dodatkowo okazało się że przegub nadaje się do wymiany. Po wymianie łożyska i przegubu jest cisza - podczas tegorocznych mrozów nić nie terkocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można założyć że przyczyną najprawdopodobniej jest przegub zewnętrzny. Dzięki wielkie za odpowiedz.

albo zbierający się śnieg lub lód między nadkolem a kołem :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też pojawił się dziwny dźwięk przy skręcanie w prawo. Oczywiście przy tych minusowych temperaturach ale u mnie jeszcze terakocie na prostej drodze jak jest auto nie rozgrzane przy energicznym dodaniu gazu. Po przejechaniu kilku kilometrów dziwny dźwięk ustaje i jest wszystko ok. Myślę że może to być łożysko w kole a wy co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się mrozy i u mnie tego dźwięku już nie słychać. Czy ktoś z Was usunął tą usterkę jak były jeszcze mrozy i czy to było łożysko czy przegub czy może jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam - temat terkotania w kole przy skrecie powiela sie w wielu przypadkach - czy ma ktos odpowiedz w tej sprawie ?? czy to przegub ?

(mam takie samo zjawisko i nieiwem jakie mam wymienic czesci) obecnie jest plusowa temp. i terkotanie ustalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - temat terkotania w kole przy skrecie powiela sie w wielu przypadkach - czy ma ktos odpowiedz w tej sprawie ?? czy to przegub ?

(mam takie samo zjawisko i nieiwem jakie mam wymienic czesci) obecnie jest plusowa temp. i terkotanie ustalo

No i nic nie wymieniaj. To częste zjawisko, ze w mrozach terkocze przegub, który jest całkiem sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...