Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] odgłosy przy hamowaniu


Gość meekt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

pacjent almera n15 2000r 75km

 

kilka dni temu zauważyłem przy hamowaniu a raczej na ostatnim jego etapie, czyli już końcowe zwalnianie rytmiczne dzwięki, ogłosy. Ciężko mi stwierdzić czy to przód czy tył. Nie jest to stukanie tylko dźwięk jest podobny gdyby w jakimś bębnie coś latało. Występuje to jak narazie tylko przy końcowe fazie hamowania. Przy większych prędkościach gdy hamuję to żadne dzwięki nie występują (oprócz gadającej żony)

 

Kilka miesięcy temu miałem spiek na lewym tylnym zacisku to wysłałem go do regeneracji, wymiana i już wszystko z nim okej.

Wczoraj sprawdziłem po powrocie z pracy,że  prawa przednie tarcza jest w porównaniu do reszty jest gorętsza . Felga nawet się nagrzewa. 

 

Czyżby podobna sytuacja jak było  w lewym tylnym? Może dzisiaj postaram się przejechać kilka km bez zbyt częstego używania hamulca i sprawdzić czy tarcze się nagrzewają, może klocki się zablokował? Jestem amatorem w tych sprawach lecz chciałbym najpierw sam spróbować z tym powalczyć.  Jakieś propozycje? Gdzieś na forum widziałem poradnik do regeneracji zacisku tylko,że to było chyba w n16stce. Robota będzie podobna? Trochę tam roboty było przy tłoczku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co hałasuje to trudno powiedzieć, ale jak się grzeje to najlepiej od tego zacząć. Blokować się może nie tylko sam tłoczek w zacisku (do regeneracji), ale też np prowadnice zacisku, tak czy inaczej i jedno i drugie razem się regeneruje, przód powinien być dużo tańszy od tyłu bo tam nie ma hamulca ręcznego. Od tego bym zaczął. Nie ma co sprawdzać więcej, felga nie ma od czego innego się grzać jeśli nie od hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moze byc ze klocki nie rowno sie scieraja albo tarcza jest krzywa. Sprawdzales juz cos? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...