Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż czujników parkowania


robi173
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać,ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum.Od dwóch dni jestem posiadaczem QQ rok 2014 wersja acenta, wcześniej MB B-klasa.Auto głównie dla żony i tu jest problem ponieważ przez tylną szybę niewiele widać,a w dodatku jest przyciemniona.Muszę domontować czujniki parkowania tył, z uwagi na gwarancję muszę zrobić to w serwisie nissana i teraz pytanie, czy ktoś już dokładał czujniki do tej wersji, jest to w ogóle możliwe?Jeśli tak to wizualizacja będzie się pokazywać na wyświetlaczu między zegarami,czy dokładają jakiś wyświetlacz na deskę?Jaki jest orientacyjny koszt montażu tego systemu? Oczywiście wszystkiego się dowiem dzwoniąc do serwisu,ale teraz święta, a chciałbym wiedzieć wcześniej-pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać,ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum.Od dwóch dni jestem posiadaczem QQ rok 2014 wersja acenta, wcześniej MB B-klasa.Auto głównie dla żony i tu jest problem ponieważ przez tylną szybę niewiele widać,a w dodatku jest przyciemniona.Muszę domontować czujniki parkowania tył, z uwagi na gwarancję muszę zrobić to w serwisie nissana i teraz pytanie, czy ktoś już dokładał czujniki do tej wersji, jest to w ogóle możliwe?Jeśli tak to wizualizacja będzie się pokazywać na wyświetlaczu między zegarami,czy dokładają jakiś wyświetlacz na deskę?Jaki jest orientacyjny koszt montażu tego systemu? Oczywiście wszystkiego się dowiem dzwoniąc do serwisu,ale teraz święta, a chciałbym wiedzieć wcześniej-pozdrawiam.

Witaj, jak swojego czasu zgłębiałem temat czujników w ASO, to dowiedziałem się że czujniki które można zamontować w serwisie nie będą sprzężone z wyświetlaczem w w aucie, tylko będzie dołożony dodatkowy wyświetlacz tak jak w przypadku kupienia czujników parkowania na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak swojego czasu zgłębiałem temat czujników w ASO, to dowiedziałem się że czujniki które można zamontować w serwisie nie będą sprzężone z wyświetlaczem w w aucie, tylko będzie dołożony dodatkowy wyświetlacz tak jak w przypadku kupienia czujników parkowania na allegro.

Dokładnie jest tak jak mówisz.Do mojej Acenty dokładali czujniki przód i tył i mam zamontowany w rogu, przy słupku dodatkowy wyświetlacz,coś takiego

http://autosystemy.eu/czujniki-parkowania-sensorowy-wyswietlaczem-p-1141.html

ceny w serwisie nie znam,dostałem je gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że nie można tego zintegrować z wyświetlaczem -szkoda, chociaż z drugiej strony czytając o problemach jakie są z tymi fabrycznymi czujnikami to może i lepiej-dzięki za szybką odpowiedź :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a mi wpadła teraz pewna koncepcja... otóż panel środkowy wymienić na dedykowany, do którego z kolei byś mógł czujniki zintegrować. Jeśli się mylę to mnie poprawcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz po panelu. Jeśli tylko kamer + inne podstawowe funkcje audio itp. to nie powinno być aż tak strasznie... ja osobiście brałbym coś na androidzie, wtedy masz naprawdę mega możliwości :) ale tu będzie cena wyższa. Jednak poczytaj jakie są możliwości takiego sprzętu, a z czego Ty byś jeszcze ewentualnie skorzystał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej. Odpowiedzcie proszę, bo już zgłupiałem. Czy czujniki przód i tył dokupione do wersji Acenta w ramach tzw. Pakietu Bezpieczeństwa, czyli z paroma innymi jeszcze udogodnieniami, są tylko akustyczne?? Bez wizualizacji na ekranie TFT? Wiem że Acenta ma mały wyświetlacz radia, ale chyba na tym TFT jest wizualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest wizualizacja na wyświetlaczu pola zmieniają się z zielonego na żółte po czerwone i działa ok

Edytowane przez kajakiujscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kajakiujscie. Ulga, bo już myślałem ze w tym pakiecie do Acenty wszystkie systemy jakoś "zubożone".

Pozdrawiam :wave:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...