Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moduł do automatycznego składania lusterek i kluczyk scyzoryk


dstasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł dotarł wczoraj 28.06, kupiony 04.06, wysłany 10.06, kwota po przeliczeniu z MasterCard 78,37zł.

 

Z wykresu instalacyjnego wychodzi, że można dodatkowo podłączyć przewód szary (4P - The Door Actuator Unlock Signal Input) i wtedy chyba lusterka się rozkładają w momencie otwarcia pojazdu, a nie przekręcenia kluczyka w stacyjce. Czy tak? Czy wtedy +12V trzeba chyba podłączyć do stałego plusa, a nie po stacyjce?

 

post-88157-0-63033300-1467219641_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem. Działa, nie wachluje.

 

Wysłano z Nokia Lumia 930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czyli w końcu jak podłączyłeś? Z otwieraniem po zapłonie, czy po impulsie otwarcia?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączyłem moduł zgodnie z istrukcją i zdjęciami ale działa mi dość dziwnie.

W pozycji środkowej przełącznika - po zamknięciu polotem działa prawidłowo -składają sę lusterka

                                                       - po przekręceniu kluczyka - nie otwierają się

W pozycji górnej przełącznika - po zamknięciu pilotem - składają sie

                                                 - po przekręceniu kluczyka - rozkładają się

Ma ktoś może numer albo oznaczenie kostki do której sie wpina + i sygnał sterowania, żeby zidentyfikowac to w BCM

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po demontażu plastików po lewej stronie są trzy wiązki przewodów z kostkami. Moduł podłącza się do środkowej wiązki do dwóch przewodów. Jeden przewód o ile pamiętam różowy podłączasz do czerwonego przewodu jak masz miernik to jest tam +12 ja dodatkowo podłączyłem przez bezpiecznik 15A. Drugi przewód podłącza się do sterownika centralnego zamka, to jest do przewodu kol. szarego w tej samej kostce. W kostce są dwa szare, a trzeba podłączyć do tego który znajduje się bliżej przewodu czerwonego. Można to sprawdzić miernikiem jak z pilota zamkniesz drzwi to na tym szarym pokaże się chwilowo +12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączenia przewodów jest dokładnie tak jak opisałeś i jak jest opisane we wcześniejszym wątku, zasilanie oraz sygnał na szarym przewodzie jest - OK. Dużą nidogodnością jest to że w trybie, manualnego otwarcia lusterek po zamknięciu pilotem zamykają się również lusterka.

Używanie naprzemian trybu automatycznego i manualnego powoduje dziwne działanie tego modułu - no cóż może to po prostu chińszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U wszystkich działa jak należy ... więc może to monter ;)

 

Wysłano z Nokia Lumia 930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Monterem jestem ja. Problem wynika z tego że podczas podłączenia napięcia do modułu lusterka były złożone, a moduł działa jak przekaźnik bistabilny.

Po  podaniu napięcia w stanie rozłożonym i srodkowym położeni przełącznika jest OK, - ale pozostała kwestia manuala tzn.- przy przełączniku ustawionym na zamknięcie , podczas odpalania - otwierają się lusterka (wyjazd z ciasnego garażu)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok tego rozwiązania. Niemniej jednak w pozycji "neutral" wszystko działa jak należy i o to chodzi. Już zdążyłem zapomnieć o tym przycisku, a samochód i tak mi się nie mieści do garażu więc nie mam takiego problemu.

 

Wysłano z Nokia Lumia 930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak swoją drogą, ciekaw jestem co "siedzi" wewnątrz obudowy modułu składania lusterek. Żeby nie okazało się, że jest tam tylko przekaźnik bistabilny za kilkanaście pln...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było otworzyć. Ja się nie znam na elektronice.

 

Wysłano z Nokia Lumia 930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Trzeba było otworzyć. Ja się nie znam na elektronice.

 

Ja nie mam modułu... ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy w każdym modelu Qashqai J10 ten moduł bedzie działał ???Czy są jakieś wyjątki ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak swoją drogą, ciekaw jestem co "siedzi" wewnątrz obudowy modułu składania lusterek. Żeby nie okazało się, że jest tam tylko przekaźnik bistabilny za kilkanaście pln...

 

Pozdrawiam.

To jest, zdaje się, wpisane w ICAN (czy jak się tam magistrala nazywa), więc musi być jakiś moduł komunikacyjny.

 

Tytaptalkowane na notatniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od dzis sie cieszę modułem a działa tak.

Zamykam drzwi ,pilot i lusterka sie składają , otwieram z pilota wsiadam stacyjkę przekręcam lusterka sie otwierają .przycisk który mamy do on/off lusterek nie reaguje na żadną pozycję jak by go nie było w jakiej pozycji by nie byl moduł robi za kazdym razem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przycisk który mamy do on/off lusterek nie reaguje na żadną pozycję jak by go nie było w jakiej pozycji by nie byl moduł robi za kazdym razem to samo.

 

To chyba coś źle Ci działa... Z tego co zrozumiałem wpisy poprzedników, moduł powinien działać tylko w położeniu neutralnym przełącznika lusterek. Lusterka powinny normalnie się zamykać (gdy przełącznik w pozycji zamknij) i otwierać (gdy przełącznik w pozycji otwórz). W skrajnych pozycjach włącznika lusterka powinny pozostawać w zadanej pozycji (zamkniętej lub otwartej).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie działa mój w pozycji neutralnej sam składa I rozkłada lusterka, składa 10 sek po wyłączeniu zapłonu rozkłada po przekręceniu kluczyka.

można też wymusić zamkniecie lub otwarcie przełączając przełącznik w żądane położenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli chcę zamknąć i otworzyć ręcznie poprzez naciśniecie przełącznika to zamykaja sie lub otwierają, to działa.
chodzi mi o to że gdyż ale.....
ustawiamy przełącznik w pozycji otwarcie - moduł robi to co powinien
 
ustawiamy przełącznik w pozycji neutralnej -moduł robi to co powinien

ustawiamy przełacznik w pozycji zamykanie- moduł robi to co powinien

czyli chodzi mi oto w jakiej pozycji by przełącznik nie był moduł otwiera i zamyka lusterka.
i tu taj pojawia sie pytanie ,co to bedzie zimą gdy przyjdą mrozy i przymarznie lusterko może to grozić spaleniem silniczka lub modułu.
co odłączyć go na zimę??


z tego co czytam u każdego moduł działa inaczej...od taka chińszczyzna składana małymi chińskimi rączkami  :thumbsup:

lusterka otwierają się po przekręceniu w pozycje "zapłon"
a zamykają po wciśnięciu "zamknij" na kluczyku lub na drzwiach

Edytowane przez m@rcin sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmienić moduł na taki który działa?

 

 

działa każdy 

tylko każdy inaczej :)  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

działa każdy 
tylko każdy inaczej :)   :)

 

To chyba nie tak... Każdy działa dobrze, tylko Twój źle.

Musi być możliwość zostawienia lusterek w pozycji zamkniętej lub otwartej, chociażby właśnie w zimę.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe co źle jest zrobione?

moduł taki sam jak na zdjęciach w poprzednich postach,podłączony tak jak koledzy podłączali

gdzie jest błąd ?

 

Ok panowie.

A zróbcie test, ustawcie przełacznik w pozycję otwarte lusterka i ciekawe co u was moduł zrobi?

Edytowane przez m@rcin sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

to ciekawe co źle jest zrobione?

moduł taki sam jak na zdjęciach w poprzednich postach,podłączony tak jak koledzy podłączali

gdzie jest błąd ?

 

Ok panowie.

A zróbcie test, ustawcie przełacznik w pozycję otwarte lusterka i ciekawe co u was moduł zrobi?

Witam

U mnie jest tak samo jak u Ciebie

Jak mam w  pozycji zamknietej to i tak mi otworzy lusterka po zaplonie. Musze je wtedy jeszcze raz zamknac manualnie , wolalbym zeby sie nie otwieraly bo mam waski garaz.

Z kolei jak mam w pozycji otwartej to lustera skladaja sie po zamknieciu pilotem. Widocznie trafilismy na tego samego chinskiego ludzika  , montera modulu .:)

Chyba ze znalazles jakis patent na to ????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...