Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moduł do automatycznego składania lusterek i kluczyk scyzoryk


dstasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To po co bierzesz się za coś, o czym nie masz zielonego pojęcia?

Na schemacie jest wszystko opisane, trzeba sprawdzić, czy w momencie zamykania i otwierania pojawia się +12VDC na przewodach sterujących.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wg. instrukcji obrazkowej Robert.Byd...

Czyli jeden do masy, drugi do kabelka w którym pojawia się sygnał w momencie zamykania ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To po co bierzesz się za coś, o czym nie masz zielonego pojęcia?

Na schemacie jest wszystko opisane, trzeba sprawdzić, czy w momencie zamykania i otwierania pojawia się +12VDC na przewodach sterujących.

 

Pozdrawiam.

Zawsze jest ten pierwszy raz.Brawo za odwagę :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Wiem że temat trochę stary ale musi być to pierwszy raz :)

Nastąpiła chwila kiedy zdecydowałem się na zakup modułu składania lusterek. Wszystko zamówione na Alli . Wersja 08-13 j10. Wszystko podłączone wg powyższych instrukcji które są prosto i jasno napisane. Po podłączeniu wszystkich wtyczek i kabli  (środkowa kostka po stronie kierowcy, czerwony 12++różowy, szary+zielony) na krótko wszystko śmiga ok.  Wszystko polutowałem i tu jednak doznałem zdumienia . W czasie jazdy przy włączonym kierunku w prawo lusterka sie składają.

Po sprawdzeniu tej środkowej kostki-wyjścia okazuje się ze wspominany przewód szary odpowiada za kierunkowskazy tylne lewe (zarówka wpięta i miga jak kierunki), kolejny przewód to kierunkowskazy tylne lewe, czerwony przewód to światło w bagażniku, pomarańczowy to podgrzewanie szyby,;pozostałe to przeciwmgielne itd.

Teraz nasuwa się pytanie czy ta owa kostka w modelu j10 po lifcie jest identyczna jak przed.

Przeglądam serwisówkę i chyba najlepiej sygnał zamykania należy pobrać BCM (impuls z pilota na zamykanie). Chyba że ktoś już przerabiał coś podobnego a sądząc po postach przypadki już takie były i jestem ciekaw jak to rozwiązano. 

Analizowałem schemat i chyba impuls z drzwi (centralny) będzie problemem w sytuacji kiedy będę chciał zamknąć samochód od środka

Proszę o jakieś sugestie i poradę.

 

Edytowane przez Bobkrzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MisilYE napisał:

 

Ja brałem sygnał z centralnego zamka ,musisz poszukać z miernikiem.poszukam fot. którymi się posiłkowałem.

20180412_085614.jpg

20180409_173100.jpg

Dzieki.

Jednak patrzac na fotki widac ze to strona prawa od pasazera a nie lewa kierowcy.(chyba ze to słupek srodkowy) I tu jest może haczyk.

Sprawdze wolnej chwili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze automatyczna blokade zamkow po ruszenu autem,czy lusterka sa ok

Dzieki

Edytowane przez Bobkrzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie do stacyjki w tym module powoduję blokadę przekaźnika od składania lusterek , więc nie będą się składać. Ten schemat z forum ma błąd z podłączeniem sygnału składania .To jest przewód kierunkowskazu , jak zamykasz samochód to migają kierunki więc idzie sygnał na moduł i składają się lusterka , ale jak włączysz awaryjne , to też składają się lusterka. Ja sygnał zamka brałem ze środkowego słupka , dobry i szybki dostęp do wtyczki która idzie do tylnych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Nel18 napisał:

Podłączenie do stacyjki w tym module powoduję blokadę przekaźnika od składania lusterek , więc nie będą się składać. Ten schemat z forum ma błąd z podłączeniem sygnału składania .To jest przewód kierunkowskazu , jak zamykasz samochód to migają kierunki więc idzie sygnał na moduł i składają się lusterka , ale jak włączysz awaryjne , to też składają się lusterka. Ja sygnał zamka brałem ze środkowego słupka , dobry i szybki dostęp do wtyczki która idzie do tylnych drzwi.

Przegladalem schematy i faktycznie slupek srodkowy to najlepsze wyjscie(ewentualnie strona pasazera przy nogach)

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniłem wszystkie uwagi odnośnie montażu zawarte w tym temacie. I tak:

Napięcie +12v pobrałem z bezpieczników-jest wolny pin.Podłączenie zrobiłem przez dodatkowy bezpiecznik. Napięcie na pinie jest cały czas.

DSC_0063.thumb.JPG.816dec9316964f5af0f3d87422e07aac.JPG

.Sygnał zamykania pobrałem ze słupka środkowego po stronie kierowcy. Dojście faktycznie proste . Przewód niebieski kostka B86, 

626.pdf

DSC_0062.thumb.JPG.07cfe64ac8b6573e89bbf3fe38fc0671.JPG

Wszystko działa jak należy. Zamykamy auto z pilota "(lusterka składają się). Otwieram z pilota -lusterka złożone -dopiero po wsadzeniu kluczyka -rozkładają się.

Jednak jest jedno ale . Nie podłączyłem jeszcze szarego przewodu  od modułu oznaczony jako (unlock).a lusterka się rozkładają po przekręceniu kluczyka. Chyba tak nie powinno być. 

Myślę że sam moduł https://pl.aliexpress.com/store/product/Free-Fast-shipping-Mirror-folding-kit-for-NISSAN-specialized-Qashqai-08-13-original-car-side-mirror/124521_32242669667.html 

posiada jakiś błąd.Chciałem ten szary (unlock) podłączyć np. pod radio . 

Na razie zostawię tak jak jest.

W następny weekend będę walczył dalej

 

Edytowane przez Bobkrzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MisilYE napisał:

A jak chciałbyś żeby było?

Przelacznik lusterek na srodku i działa jak teraz (modul ) .przelacznik lusterek na pozycje zamkniete wg mnie po otwarciu auta i przekreceniu kluczyka lusterka powinny byc nadal zamkniete a tu modul je otwiera.

Podobnie jak przelacze na pozycje otwarte po zamknieciu auta lusterka sie skladaja 

Tak powinno być?

Edytowane przez Bobkrzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje Panowie :) temat ogarnięty, u mnie tak jak i u innych moduł działa nie zależnie od ustawienia przełącznika manualnego co może irytować ale da się z tym żyć. Dla potomnych jak ktoś chce to przy okazji rozbierania może sobie podpiąć sygnał otwierania czyli przewód szary do pomarańczowego w kostce na środkowym słupku, wtedy wystarczy jak chcemy albo podłączyć kostkę do modułu i będzie otwieranie i składanie po pilocie albo nie podłączać. Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez mKrYnIo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

56 minut temu, wojtek_rze napisał:

Ja mam oryginalny moduł od nissana i działa tylko wtedy kiedy przełącznik lusterek jest w pozycji środkowej. 

I tak powinno być. Musi być możliwość pozostawienia lusterek na stałe zamkniętych lub otwartych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam oryginalny moduł nissan z 2010 r, i w pozycji środkowej nic się nie dzieje, górna pozycj otwiera dolna zamyka i tyle, a gzie ten automat po ustawieniu w środkowej pozycji. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 14.10.2018 o 16:39, Bobkrzys napisał:

Uwzględniłem wszystkie uwagi odnośnie montażu zawarte w tym temacie. I tak:

Napięcie +12v pobrałem z bezpieczników-jest wolny pin.Podłączenie zrobiłem przez dodatkowy bezpiecznik. Napięcie na pinie jest cały czas.

DSC_0063.thumb.JPG.816dec9316964f5af0f3d87422e07aac.JPG

.Sygnał zamykania pobrałem ze słupka środkowego po stronie kierowcy. Dojście faktycznie proste . Przewód niebieski kostka B86, 

626.pdf

DSC_0062.thumb.JPG.07cfe64ac8b6573e89bbf3fe38fc0671.JPG

 

Zrobiłem tak samo. Dla potomności dodam że kolega ma na myśli przewód jasno niebieski (błękitny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wielu z Was z pewnością już zapomniało o instalacji sterownika do automatycznego składania lusterek. Odświeżę temat.

Ja podobnie jak kilku innych użytkowników mojego QQ J10 z 2012 roku wyposażyłem w oryginalny zestaw sygnowany marką Nissan - nr KE963-BR001.

KE963-BR001.png.2fa090dfdfcd1ec99cb3e5e7e7c11df2.png

Cały zestaw Plug&Play. Zestaw może i droższy ale instalacja nie wymaga żadnego cięcia ani lutowania.

Czas montażu ok. 30 min. Po podłączeniu banan - mała rzecz a cieszy.

Mogę dodatkowo potwierdzić dla przyszłych instalatorów z których miejsc można pobrać poszczególne sygnały, które namierzyłem przy okazji montażu sterownika otwierania klapy bagażnika - z tego co zauważyłem niektórzy mieli problemy ze znalezieniem odpowiednich przewodów w przypadku innych sterowników.

171335949_Podnekkierowcy4.thumb.jpg.3b54c2996f1cbdbe50a766ee5ebf40b2.jpg

Główna kość lewa strona obok podnóżka kierowcy - żółty +12V stały

1494044093_Podnekkierowcy2.thumb.jpg.2649e4834761a9e74c935378b24684ef.jpg

Środkowa kość lewa strona obok podnóżka kierowcy - pomarańczowy - impuls podczas otwierania centralnego zamka.

Nie wykonałem zdjęć, ale impuls podczas zamykania centralnego zamka można pobrać np. z lewego środkowego słupka lub z kości z prawej strony przy podnóżku pasażera -  przewód jasno-niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...