Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak ustawić cały zestaw :)


sebastianadamkiewicz_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) chciałem się poradzić jak dostroić mój zestaw w samochodzie, żeby grało tak jak powinno, z góry dziękuję.

 

Mój zestaw:

Radio: ALPINE CDE-183BT
Wzmacniacz: Lanzar Vibe 431
Subwoofer: Alpine SWR-1222D

Skrzynia: Alpine ( z tylną ścianą z plexi)

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie wzmacniacza i radia jest na tyle indywidualna że nie ma jednego poprawnego schematu bo każdy lubi co innego. Włącz jedynie na suba filtr dolnoprzepustowy ustawiony powiedzmy na 80hz i testuj, kręć po każdej jeździe aż dojdziesz do ideału. Polecę Ci jeszcze montaż zestawu odseparowanego na przód i podpięcie go pod tego Lanzara. Przy oryginalnych głośnikach i subie w bagażniku wydaje mi się że przód nie wyrobi a sensowne używane zestawy zaczynają się od 200zł wiec nie jest to majątek. Dorzucisz do tego wygłuszenie drzwi które zrobisz sam a materiały kupisz za max 150zł i masz audio zrobione zgodnie ze sztuką. Jak to zrobić i podłączyć znajdziesz na forach związanych z car audio a możliwe że nawet ktoś zrobił fotorelacje z wygłuszania p11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie wzmacniacza i radia jest na tyle indywidualna że nie ma jednego poprawnego schematu bo każdy lubi co innego. Włącz jedynie na suba filtr dolnoprzepustowy ustawiony powiedzmy na 80hz i testuj, kręć po każdej jeździe aż dojdziesz do ideału. Polecę Ci jeszcze montaż zestawu odseparowanego na przód i podpięcie go pod tego Lanzara. Przy oryginalnych głośnikach i subie w bagażniku wydaje mi się że przód nie wyrobi a sensowne używane zestawy zaczynają się od 200zł wiec nie jest to majątek. Dorzucisz do tego wygłuszenie drzwi które zrobisz sam a materiały kupisz za max 150zł i masz audio zrobione zgodnie ze sztuką. Jak to zrobić i podłączyć znajdziesz na forach związanych z car audio a możliwe że nawet ktoś zrobił fotorelacje z wygłuszania p11.

No niestety kupiłem komplet głośników za 400zł i nie wyrabiają chyba będę zmuszony przód zmienić na hertz`a, miałem kiedyś w maździe i dawały sobie świetnie radę, no ale dawka za głośnik to tyle co tutaj za dwa, ale rozważę to :) a jeszcze pytanie mam, czy zmieniać tylne głośniki które są w tylnych słupkach? jest sens je uruchamiać ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kupiłeś głośniki? podpiąłeś je pod wzmacniacz ? Ciężko mi sobie wyobrazić że pod wzmacniaczem głośniki nie wyrabiają :P Mam u siebie wzmacniacz 4ro kanałowy dwa kanały na przód i tył w mostku na suba, to szybciej ja odpuszczę niż głośniki zaczną trzeszczeć. Masz wygłuszone drzwi  na pewno dobrze podłączone, wszedzie + do + , a - do - ? Ma to znaczenie. Ustaw włącz jeszcze filtr górno przepustowy na przedni zestaw powiedzmy tak od 60hz w górę. Bez sensu aby przód przenosił niższe zakresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...