Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hałas - w przeniesieniu napędu gdzieś z przodu - X-trail T31 po 2007, 2DCI 150 KM


wojtgor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem już u kolejnego mechanika i ostatni podejrzewa mechanizm różnicowy z przodu, lub pół oś lewą ale nikt nie jest pewien skąd te hałas na pewno przodu. O tuż, jak jadę takie "jundanie" rośnie z prędkością, niema znaczenia czy 4x4 czy tylko jedna oś włączona. Jak zgaszę silnik i wysprzęgle, bieg jałowy to niema też znaczenia dalej "junda", jak auto zwalnia i "jundanie" zwalnia.  Jak stoję silnik pracuje, ale auto się nie toczy hałas nie występuje tylko podczas jak jedzie. Dźwięk najbardziej mi przypomina jak by coś ocierało obracając się. Miał może ktoś coś podobnego z kolegów, ASO to moja ostateczność. Może znacie jakiegoś fachowca od naszych zabawek w południowej Warszawie?

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłoczki się nie podpiekły z przodu na wiosnę? Oponka? Zamień miejscami

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie hamulce... Bo jak hamuję to w takim wypadku hałas powinien znikać a on dalej "junda" aż do zatrzymania się pojazdu - coraz wolniej.

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest albo skrzynia, albo rozdzielacz napędu (wszyscy mówią na to reduktor). Nie są to łożyska kół ani układ hamulcowy ani nic co się z tym wiąże. Ogólnie przerąbane bo do puki nie wygrzebie i nie rozbiorę to nikt nie wie dokładnie które hałasuje, mechanicy słyszą największy hałas  w przy reduktorze i chyba od niego zacznę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Stawiam na piastę a w niej łożysko.

 

taki zębatkowy hałas, jak podniesiesz cały przód to wyczujesz które koło rzęźi.

 

SKF 250pln motosta**** lub gdzie indziej tak do 300pln. Robota za ok 120zł.

 

Uwaga na czujnik ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolego krzyżaki na wale. Szczególnie ten przy skrzyni rozdzielczej. Ja miałem od tego takie dziwne jęczenie, trudne do zlokalizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy wykręconych półosiach i wale auto na hol i będziesz mieć pewność czy to od strony silnika/skrzyni/reduktora. Problem w tym ,że trochę strach jechać bez półosi bo one spinają piastę przednią.  Mało prawdopodobne żeby coś obcierało w reduktorze. Tam jest jedynie wieniec i zębatka zdawcza a wszystko tak spasowane i ciasne w obudowie ,że mi pęknięty ząb  zblokował mechanizm i rozwalił obudowę. 

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy z reduktorem to przekoszone mocowanie prawej półosi i wtedy wałek wchodzący przez reduktor do dyferencjału mógł by gdzieś ocierać ale to by powodowało duże wibracje budy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie mam toczka w toczkę identyczny problem, tylko nie mam pewności czy hałas dochodzi konkretnie z przodu.

W dniu 5.04.2016 o 20:06, wojtgor napisał:

Witam, byłem już u kolejnego mechanika i ostatni podejrzewa mechanizm różnicowy z przodu, lub pół oś lewą ale nikt nie jest pewien skąd te hałas na pewno przodu. O tuż, jak jadę takie "jundanie" rośnie z prędkością, niema znaczenia czy 4x4 czy tylko jedna oś włączona. Jak zgaszę silnik i wysprzęgle, bieg jałowy to niema też znaczenia dalej "junda", jak auto zwalnia i "jundanie" zwalnia.  Jak stoję silnik pracuje, ale auto się nie toczy hałas nie występuje tylko podczas jak jedzie. Dźwięk najbardziej mi przypomina jak by coś ocierało obracając się. Miał może ktoś coś podobnego z kolegów, ASO to moja ostateczność. Może znacie jakiegoś fachowca od naszych zabawek w południowej Warszawie?

 Mechanik twierdzi, że to nie są łożyska, bo ponoć podczas skrętu powinny się uciszyć.

Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem i udało mu się dojść do przyczyny tego hałasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koltoon napisał:

 

 Mechanik twierdzi, że to nie są łożyska, bo ponoć podczas skrętu powinny się uciszyć.

Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem i udało mu się dojść do przyczyny tego hałasu?

Z łożyskami ,szczególnie w kołach jest dokładnie odwrotnie jak twierdzi ten mechanik-hałas nasila się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...