Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Wymiana zarówek w soczewkach na S2 LED Cree


gibek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów chciałem zapytać o zdanie na temat wymiany zarówek w soczewkach optycznych czyli swiatlach mijania.Znalazlem fajne zarowki ktore chcial bym zamotowac w swojej kolumbrynie j11.Czy takie rozwiazanie wedlug szanowych forumowiczow sie sprawdzi.O to produkt .

 

 

 

Żarówki H7 led jak ksenony - Zestaw LED H7 HID Ksenon.

 

 

S2 LED CREEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać działa,ale nie ma to żadnej homologacji. Używasz na własne ryzyko.

I nie wiem czy bym wydał 300zł za dwie chińskie żarówki, kup sobie porządne osramy nightbreakery i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestawik, mam tu na myśli osłony gumowe i alternatywne mocowanie a także adaptery połączeniowe. I zapewne sprawdzi się w użytkowaniu, kwestia tylko by ktoś podczas kontroli nie zakwestionował iż nie mają one homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać działa,ale nie ma to żadnej homologacji. Używasz na własne ryzyko.

I nie wiem czy bym wydał 300zł za dwie chińskie żarówki, kup sobie porządne osramy nightbreakery i tyle.

 

Night brekery wieca na bialo ?

Znalazlem jeszcze alternatywe?

 

 

 

http://www.philips.com.sg/c-p/12834UNIX2/x-treme-ultinon-led-car-lamp

Edytowane przez gibek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Night brekery wieca na bialo ?

Znalazlem jeszcze alternatywe?

 

 

 

http://www.philips.com.sg/c-p/12834UNIX2/x-treme-ultinon-led-car-lamp

Na całkiem biało nie świecą,tak Ci żaden halogen nie będzie świecił.

 

A ten philips to jest H8 - przeciwmgłowa żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolega Strider, punkcik za to,  słusznie zauważył że, poza problemami w czasie kontroli, mogą być kłopoty z ubezpieczycielem w przypadku jakiegoś zdarzenia drogowego. O ile o ewentualnej kontroli na drodze się jeszcze w takich przypadkach  pamięta to o ubezpieczycielu z reguły zapomina się całkowicie a tu przez głupią żarówkę można, choć nie zawsze,  wiele stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to akurat było już wielokrotnie wałkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zaroweczki. Swieca znacznie lepiej niz jakiekolwiek halogenowe. Daja biale swiatlo i fajnie oswietlaja pobocze. Co najwazniejsze nie oslepiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano było, ale widać trzeba to powtarzać. ;)

Trzeba powtarzać bo jak widać po wpisach jedni się zastanawiają a inni stosują bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie oślepiają,stwierdzone wręcz organoleptycznie,po jeździe za innym samochodem(długiej,nocnej jeździe ok 240km)

Kierowca przede mną stwierdził wręcz,że nic a nic go z tyłu światła mojego samochodu nie irytowały.Wręcz powiedział światła jak światła,dobrze ustawione,nie zwracały na siebie uwagi.

Co do rewelacji z forum "światełka",uwagi wielu ,a raczej wszystkich tam wypowiadających się o tych żarówkach można wsadzić do jednego wora.Nie miał,nie widział,ale już wie,oślepiają,wypalą soczewki,temperatura diody wypali ją i uszkodzi odbłyśnik,ogólnie wręcz samo zło!

A ja i Pieer możemy powiedzieć,mamy je! Sama żarówka nie grzeje się(bo kto miał choć raz do czynienia z diodami wie,że ich temperatura pracy jest wielokrotnie niższa niż zwykłych żarówek,albo wyładowczych),nie oślepiają,bo nie mają poświaty nad odcięciem linii światło-cień,świecą białym,czystym światłem.Radiator,owszem grzeje się ale to już pisałem o tym i będę dalej obserwował.Co do homologacji to owszem,przyznaję kolegom rację bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.... według mnie ludzie na tym forum to są fanatycy w dobrym tego słowa znaczeniu i akurat na diodach i oświetleniu zjedli zęby.

 

Jeśli chodzi o grzanie się LEDów Cree to bym polemizował - moje doświadczenia są jedynie z kilku latarek i jest to jedynie amatorska obserwacja, ale te diody potrafią się cholernie grzać. Jak idziesz nocą w zimie z taką latarką to masz porządne ogrzewanie dłoni w gratisie...

Twoje doświadczenie z led (jeśli ogranicza się do latarki ) jest ....no kiepskie niestety.

A co do grzania. Tak się grzeją, że zimą trzeba dobrze klosz oskrobać z lodu bo nawet nie są w stanie go rozpuścić. Więc o jakim grzaniu mówimy? O ogolnym (tak ciepłe) czy w porównaniu do H11?

Myślisz że H11 w ręce być utrzymal?

Ale fakt jest jeden. Zarówka żarówce nie jest równa tak jak i H11 marketowa a np osram. Tak samo jest z tymi ledami. Jedna jest lepiej zrobiona i ma geometrję lepszą a co za tym idzie lepiej świeci a druga gorszą.

Akurat te z 1 posta są fajne bo :

1.Chłodzenie pasywne

2. Brak przetwornicy.

Skoro Jacko przetestował organoleptycznie znaczy że są dobre i nie oślepjają - bo niby dlaczego każdy z założenia mówi że mają oślepiać?! Tego jakoś zrozumieć nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zaroweczki. Swieca znacznie lepiej niz jakiekolwiek halogenowe. Daja biale swiatlo i fajnie oswietlaja pobocze. Co najwazniejsze nie oslepiaja.

 

Uzywasz tych zarowek w j11 w soczewkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.... według mnie ludzie na tym forum to są fanatycy w dobrym tego słowa znaczeniu i akurat na diodach i oświetleniu zjedli zęby.

 

Jeśli chodzi o grzanie się LEDów Cree to bym polemizował - moje doświadczenia są jedynie z kilku latarek i jest to jedynie amatorska obserwacja, ale te diody potrafią się cholernie grzać. Jak idziesz nocą w zimie z taką latarką to masz porządne ogrzewanie dłoni w gratisie...

Latarka w dłoni,diody w samochodzie...nie no panowie.Rozmijamy się z rzeczywistością.My mówimy jak jest,a Wy częstujecie nas latarkami,albo kimś kto na diodach zjadł zęby,z forum "swiatełko"Strid,jak mogę brać poważnie gościa z tego forum,który wpiera swoim interlokutorom,że diody się tak grzeją,że wypalą soczewkę?Nie demonizujmy tego tematu.Tak na prawdę nikt nie zgłosił jeszcze,że diody mu się spaliły,że uszkodziły reflektor.Ja podałem Wam sumiennie i sumiennie będę dalej podawał wszystkie zauważone niedoskonałosci tych lamp.Dlatego proszę nie podpierajmy się wypowiedziami kogoś, kto jedynie widział te lampy na zdjęciu w aukcji!!! Macie nas dwóch z Pieerem ,którzy uzywają ich i mozecie brać nasze słowa za pewnik!!!Dla tego jeszcze raz proszę nie demonizujmy w tym temacie ,ani nie podsycajmy tego sporu

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarka w dłoni,diody w samochodzie...nie no panowie.Rozmijamy się z rzeczywistością.My mówimy jak jest,a Wy częstujecie nas latarkami,albo kimś kto na diodach zjadł zęby,z forum "swiatełko"Strid,jak mogę brać poważnie gościa z tego forum,który wpiera swoim interlokutorom,że diody się tak grzeją,że wypalą soczewkę?Nie demonizujmy tego tematu.Tak na prawdę nikt nie zgłosił jeszcze,że diody mu się spaliły,że uszkodziły reflektor.Ja podałem Wam sumiennie i sumiennie będę dalej podawał wszystkie zauważone niedoskonałosci tych lamp.Dlatego proszę nie podpierajmy się wypowiedziami kogoś, kto jedynie widział te lampy na zdjęciu w aukcji!!! Macie nas dwóch z Pieerem ,którzy uzywają ich i mozecie brać nasze słowa za pewnik!!!Dla tego jeszcze raz proszę nie demonizujmy w tym temacie ,ani nie podsycajmy tego sporu

:spoko:

No to wsadziłeś patyk w mrowisko Jacko....dobrze że jestes modem bo już widzę te ostre riposty szpeców od latarek led  :icecream:

Ps. A co ty tak często do tej Plejady jeżdzisz ? :) Zajołeś moje ulubione miejsce ostatnio na parkingu (chyba wczoraj) :)

 

A tu widać jak grzeją klosze po 3-4 minutach na niezlym mroziku w górach.

długie to halogenowe osram cool blue intentense 4200K

krótkie to led philips

Na zdjeciu widać że halogen stopił lód a led nie. Dodatkowo można sobie barwę porównać dla tych co myślą, że te zaróweczki świecą na biało.

6b064d30ad049bbf.jpg

Uzywasz tych zarowek w j11 w soczewkach ?

dokładnie to co dałeś w 1 poście ma Jacko. 

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :D Tom ja tam był :D

Po prostu wycieczka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....

W tym miejscu warto potwierdzić - LED`y same w sobie się nie grzeją. Grzeją się przetwornice, które je zasilają. I to one są źródłem niebezpieczeństw, które nie są bezpośrednio związane ze światłem.

....

Grzeje się i żarówka (ledowa) i przetwornica. Ale jeśli już to raczej żarówka bardziej niż przetwornica.

Nie mierzyłem tej temperatury ale myślę że jest to koło 50 stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu nie chodzi o to, że LEDy są złe ogólnie - są nawet bardzo fajne, ale może akurat niekoniecznie te problematyczne z największego chińskiego "allegro". Według mnie jednak najlepszą obecnie kombinacją przedniego oświetlenia są LEDy jako światła dzienne + dobre bixenony.

To fakt, ale moda idzie na LEDy, bo reflektorki mogą być fikuśniejsze.

No ale mają też obiektywną zaletę - LED matrixy świecą większą powierzchnią lampy niż xenony, przez co są mniej podatne na zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega dopuszcza taką koncepcję, że jednak technologia idzie do przodu?

 

Oczywiście, że biorę :). Niemniej zgadzam się z poglądem, że w technice motoryzacyjnej wszystko jest poukładane i dostosowane do siebie. Zatem, jeżeli reflektor i instalacja są dostosowane do danego źródła światła, to niekoniecznie wszystko będzie super jak zastosuje się inne źródło światła. I ten spalony X-Trail o którym wspomniałem jest tego przykładem - co nie oznacza, że te "chińskie" ledówki, które zamontował w nim jego właściciel same w sobie były złe. Po prostu coś nie zagrało jako całość w tym przypadku.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem wczesne chińskie ledy do H7 (obecnie również sprzedawane). Efekt po założeniu choinkowy - słabe światełko, ale za to we wszystkich kierunkach. Totalna porażka wynikająca ze złego umiejscowienia źródła  światła względem reflektora. LED z tematu wątku to kompletnie inna sprawa: światło we właściwym miejscu i rozwiązany problem termiczny. Ja bym się nie zarzekał, że za chwilę np. Phillips ich nie homologuje do H11 mijania, bo są ku temu szanse. I wtedy na legalu będzie można takowych używać. I całkiem możliwe, że konstrukcja się nie zmieni, tylko papierków przybędzie.

Edytowane przez Jurand15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. oto przykład http://www.philipsxtremevisionled.com/

To to ma homologację i można zakładać do lamp halogenowych. tyle, że na razie tylko przeciwmgłowych.

 

dopóki na kloszu lampy masz wybite którekolwiek z tych oznaczeń hc, hr, hcr, hc/r, dc, dr, dc/r nie możesz zgodnie z prawem zamontować żarówki w której źródłem światła jest led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może streść mniej więcej jaka jest konkluzja tego testu? ;)

Proszę bardzo - test w załączniku

post-43427-0-57886800-1460713881_thumb.jpg

post-43427-0-72572500-1460714030_thumb.jpg

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NIe ma co ,trzeba zrobić tak jak ten kitajec.Mówiłem że sie doczekamy, szkoda że posty znikają wszystko jasne ktoś nie ma racji to kasuje.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qSsoxpbCqEk

 

 

Proszę : 

 

http://www.philips.com.sg/c-p/12902LPX2/x-treme-ultinon-led-car-lamps

 

Problem że to nie H11

 

 

P.s

 

Dobrego ma typera co ?

Edytowane przez gibek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma co ,trzeba zrobić tak jak ten kitajec.Mówiłem że sie doczekamy, szkoda że posty znikają wszystko jasne ktoś nie ma racji to kasuje.

 

 

Proszę : 

 

 

Problem że to nie H11

 

 

P.s

 

Dobrego ma typera co ?

Jak dostaną homologację w EU, to spoko produkt. Markowego leda z Philipsa bym zamontował.

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...