Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara D40 z 2007 - Ksenony


maciles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie - kupiłem używaną Navare z 2007 roku i moje pytanie jest odnośnie świateł? Czy w 2007 roku była taka opcja żeby fabrycznie montowane były lampy ksenonowe (bez soczewek) czy jest to efekt tuningu poprzedniego właściciela? Nie chce narobić sobie problemów np. brakiem homologacji etc stąd proszę o pokierowanie mnie w temacie? Ew. jak sprawdzić czy zamontowane oświetlenie xenonowe jest "legalne" po jakich symbolach dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pewien nie jestem, ale to chyba nie ma większego znaczenia. Ważne, aby nowe oświetlenie spełniało unijną regulację E (E1, E2, E3 - każdy kraj Unii ma swoje oznaczenie, ale każde z nich jest respektowane w UE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie... jeżeli Lampa ma oznaczenia E(cos tam), przetwornica do Xenonow tez nie bedzie ze ma E(cos tam) to czy nadal wolno włożyć żarówkę ksenonowa do lampy na której jak byk jest zapis HC/R a nie DC/R ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenony bez soczewek były montowane i w Patku i w Navce. Jak poznać czy to oryginał? Bardzo proste po pierwsze w zderzakach są spryskiwacze albo wysuwane albo na stałe. Po drugie w kabinie kierowcy nie znajdziesz regulacji wysokości świateł ponieważ oryginalne ksenony posiadają system auto poziomowania. Po za tym oryginalna przetwornica jest złożona z dwóch elementów pierwszy zakładany na żarówkę i drugi zamontowany w dolnej części lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A u mnie są spryskiwacze (w reflektorach żarówki H4) - a w kabinie regulacja poziomu jest. Co to za kombinacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wymontował żarniki, trzeba wyciągnąć lampy i zobaczyć czy pod nimi są przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie są spryskiwacze (w reflektorach żarówki H4) - a w kabinie regulacja poziomu jest. Co to za kombinacja ?

 

Co w tym dziwnego? Przecież żarówki H4 + spryskiwacze w zderzakach + regulacja poziomu w kabinie to fabryczne rozwiązanie. Też tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...