Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej do skrzyni biegów


TommekG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę bo chcę wymienić olej w skrzyni biegów wyczytałem że dla Silnika 2.0 benzyna 4WD  powinno zalać się olej 75W80 lub 75W85 podobno wchodzi według instrukcji 2.0 l . Wymieniał już ktoś olej ? Powiem też czemu chce go wymienić bo dziś bez przypadek odkręciłem nie ten korek :( cuda się zdarzają i mam dylemat czy zalać te sam znowu olej czy wymienić na nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co stoi na przeszkodzie wymienić na nowy??? Na pewno tym nie zaszkodzisz skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dolewa się nowego do starego, lepiej wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień ,  ja się przymierzam do zalania oleju z Militeckiem .

tak wchodzi 2 litry .

Jacko czy Ty zalewałeś Milicjanta do skrzyni , niby chodzi gładko i bez problemów , ale czemu by nie spróbować ? 

są ku temu jakieś przeciw wskazania ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek dolewał, ale Eduardo jest ekspertem w tych sprawach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że Eduardo to ja wiem , ale chciałem jeszcze ewentualnego potwierdzenia od naszego forumowego GURU w sprawach ulepszania fabryki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Fergul Jacko wiele razy pisał że dolał i  zadowolony  :D

A ja ci napiszę od siebie że wlewałem do każdej mej skrzyni 180ml Militec-1 od 1992r !! i żadna się nie rozpadła  :P

W Tiida i jej super francuskiej skrzyni najbardziej pomógł, bo nie dość że zalali jakimś gównem Meksykany, to skrzynia i synchronizatory pracowały tragicznie!!

Po wylaniu badziewia i wlaniu oleju dedykowanego do tej skrzyni olej Elf i wlaniu 180ml Militec-1

Bajka skrzynka pracuje jak złoto razem z synchronizatorami co teraz łaski nie robią!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień ,  ja się przymierzam do zalania oleju z Militeckiem .

tak wchodzi 2 litry .

Jacko czy Ty zalewałeś Milicjanta do skrzyni , niby chodzi gładko i bez problemów , ale czemu by nie spróbować ? 

są ku temu jakieś przeciw wskazania ?  

Nie ma żadnych przeciwwskazań ,tylko ilość oleju należy pomniejszyć o ilość wlanego milicjanta.Milicjanta mam też zalanego do Qada ,gdzie jest mokre sprzęgło i chodzi jak złoto,a lekko nie ma bo czasami trzeba ciągnąć po wertepach kłodę drzewa :D i więcej jak 2 biegnie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) czyli nie lać całego 250ml ?? 

Puszka ma 250 ml a Eduardo pisze o 180ml , to co ja mam jakis inny Militec ? 

 

 ,tylko ilość oleju należy pomniejszyć o ilość wlanego milicjanta

ee no najpierw wleje Militeca , a dopełnie olejem do skrzyni , więc powyzej korka wlewowego nie wejdzie :) 

 

W tym samym momencie wymieniać bedę w silniku olej i też milicjanta :) zapodam , zobaczymy czy japończyk zniesie taki misz masz , mysl techniczna z kraju kwitnącej wiśni , ożeniona z francuskim designem , a swiadkiem będzie hamerykański militec :) kosmopolita bedzie z tego Qq :) 


 do Qada ,gdzie jest mokre sprzęgło i chodzi jak złoto,a lekko nie ma bo czasami trzeba ciągnąć po wertepach kłodę drzewa :D i więcej jak 2 biegnie podejdzie.

...ale sie dzis najeździłem quadem aż mnie siedzenie boli !!! w takie błota i wertepy wjechaliśmy że juz miałem obawy że z 4x4 nie wyjdzie , ąz strach było z niego zejść żeby się po kolana w błocie nie zapaść .

Nie wiem kiedy i gdzie zgubiłem pilota od wyciągarki :( dopiero po umyciu zobaczyłem że klapka od schowka jest otwarta , trzeba się będzie przejechać po tym samym śladzie może przewód wystaje nad powierzchnie , ale tym razem wezmę 4- kopytne , trawozerne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) czyli nie lać całego 250ml ?? 

Puszka ma 250 ml a Eduardo pisze o 180ml , to co ja mam jakis inny Militec ? 

 

ee no najpierw wleje Militeca , a dopełnie olejem do skrzyni , więc powyzej korka wlewowego nie wejdzie :)

 

W tym samym momencie wymieniać bedę w silniku olej i też milicjanta :) zapodam , zobaczymy czy japończyk zniesie taki misz masz , mysl techniczna z kraju kwitnącej wiśni , ożeniona z francuskim designem , a swiadkiem będzie hamerykański militec :) kosmopolita bedzie z tego Qq :)

 

...ale sie dzis najeździłem quadem aż mnie siedzenie boli !!! w takie błota i wertepy wjechaliśmy że juz miałem obawy że z 4x4 nie wyjdzie , ąz strach było z niego zejść żeby się po kolana w błocie nie zapaść .

Nie wiem kiedy i gdzie zgubiłem pilota od wyciągarki :( dopiero po umyciu zobaczyłem że klapka od schowka jest otwarta , trzeba się będzie przejechać po tym samym śladzie może przewód wystaje nad powierzchnie , ale tym razem wezmę 4- kopytne , trawozerne :)

Osła??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 180ml wlewasz do skrzyni a 250ml idzie do silnika  :D

Słuchaj , mam dwie puszki po 250ml każda , jedna do silnika , druga do skrzyni , jak wleję do skrzyni 180 ml to zostanie w puszce 70ml , to na tej resztce mam sobie naleśników nasmażyć ? :) 

A teraz poważnie , czemu 180ml a nie całe 250ml ? 

Osła??? :D

Kunia , nie osła , kunia widziałes ? Troche do zebry podobny ino bez pasków :)

Na kuniu wygodniej , nie wibruje tak jak quad i prostaty nie podrażnia , choc harleyowcy są innego zdania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja taką dawkę przetestowałem na moich skrzyniach i aktualnej i 180ml jest idealna :D

Normalnie lejesz do skrzyń 60ml na 1l - 120ml 

A do silnika 50ml na 1l 

W 1995r były większe dawki ml do skrzyń i silników teraz są mniejsze ,ja wlewam większe  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za Twoją radą wleję 180ml , zobaczymy efekty czy jakieś będą , resztę do silnika peugeota , bo ma apetyt na olej .

Może nie wywali na kompie info " Depolution System Foulty " ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie do Nissana wlej 180ml do skrzyni i 250 ml do silnika  :spoko:

70ml wlane do silnika Peugeota nic nie da za mała dawka!!

A ja temu silnikowi zrobił bym solidną płukankę 500ml na 30min bo może ma pierścienie zapieczone ,albo wytarte  :bezradny:

Płukanka prawdę by ujawniła :D  

Militec-1 nie naprawia silników nie zagęszcza oleju on ma jedno zadanie złapać tego Goryla od tarcia  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik w pugu tak ma :) czytałem trochę o tym .

Chodzi pięknie , i ma tylko jeden dedykowany olej 5W30 oczywiście na żabim tranie :) 

Miał zrobioną płukankę i po zlaniu olej miał czyściutki słomkowy kolor !!! więc albo filtr tak skutecznie wyłapuje , albo silnik w nienagannej kondycji ?

tydzień po płukance miał robiony przeglad z analizą spalin i norma dla tego silnika to 0.30mg czegos tam , a silnik wypluł 0.05mg czegoś tam :) 

komunikat pojawił sie tylko raz po tym jak córka miała nauke jazdy na swoim aucie , z resztą wszystkie lekcje miała na swoim aucie , instruktor uczył ją takiej beznadziejnej techniki jazdy że juz przy 40km/h miała wrzucona 4kę .

A dojeżdżając do ronda to z 4 na 3 i później na 2ke , no aż zal serce sciska od takiego wachlowania skrzynia !!! i hamowania silnikiem !!! 

Zda tylko egzamin i pojeżdżę z nia trochę żeby skorygować te głupie zasady puki nie weszły jej jeszcze w nawyk !

Dzisiaj zrobilismy kurs do innego miasta (75km), no powiem że jestem pod ogromnym wrażeniem i słowa uwagi nie miałem jak prowadziła Qq :) 

 

 

cytat

70ml wlane do silnika Peugeota nic nie da za mała dawka!!

 

Militec-1 nie naprawia silników nie zagęszcza oleju on ma jedno zadanie złapać tego Goryla od tarcia  :P

Od eliminowania tarcia jest olej :) a i te 70ml to tez nie w kij dmuchał , troche chyba wzbogaci olej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,4 L ............chyba o ile dobrze pamiętam .

Ale robimy straszne OFF Topic ! 

Dosyć już o pugu :)  ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odkopuje temat, po co zakładać nowy.

Silnik 1.6 benz. Jaki olej do skrzyni najlepiej?? Wchodzi tylko 2l? (Tak wyczytałem wyżej)

Dodać 180ml tego militeca? To nie jakiś poc na wode??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem i jeździ jak jeżdził , chyba nigdy nie miałem problemów ze skrzynią , więc jeśli nie pomógł to na pewno nie zepsuł !

Pamiętam że na początku gdy wsiadłem do Qq to miałem wrażenie że skrzynia haczy WRAŻENIE !

Ale zaraz wymieniłem olej , teraz jak wsiadam do innych aut to mam wrażenie że jednak w Qq chodzi płynniej .

Człowiek sie przyzwyczaja i później trudno doszukiwać się porównań ze stanu poprzedniego , trzeba by dziennik prowadzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też zamowie motula do skrzyni jak i silnika. Leje motula 5W30 do silnika mojego accorda i ładnie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Skrzynia biegów w Nissanie jest bardzo specyficzna.

Olej Motul jest przyjemny po zagrzaniu, biegi wchodzą bardzo gładko, natomiast  olej Rvenol MTF2 lub MTF1 również potrzebują temperatury. Elf NFX 75W potwierdza komfort włączania biegów po osiągnięciu temperatury, Fuchs 75W lub 75W80 tak samo. Oleje Mannol 75W85,75W80, również sprawiają komfort włączania biegów po osiągnieciu temperatury.

Dalej  szukam oleju do skrzyni biegów Nissana, który nie byłby wrażliwy na niskie temperatury.

Dodatki, typu Militec, Ceramizer pomagają tylko na ciepłym oleju w skrzyni biegów. Na zimnym oleju niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...