Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STACJA MULTIMEDIALNA dla QQ


quna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Vordona ktoś montował w Kaśce ale mu padł szybko.Jak przestudiowałeś wszystkie posty z tematu stacji Multimedialnych w QQ to pewnie czytałeś. Może coś z używek GMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po raz pierwszy Szanowne Grono użytkowników QQ.

Mam pytanie co do navi.  W QQ (model 2013) mojej żony jest oryginalna navi z kamerami 360*.

Ponieważ ekran tego urządzenia jest bardzo mały chciałem założyć stację 2DIN z poprzedniego samochodu.

Konkretnie GMS-6315 smart.

Pytanie:

czy po podłączeniu w/w radia będą działały kamery, a jeśli nie to co zrobić by działały ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi


Nikt nic nie poradzi ? :question1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery w Qq są (z tego co mi wiadomo na 6v).Radia nie orginalne nie obsługują kilku kamer chyba że jakiś moduł do obsługi.Dochodzi przełącznik kamer,Mając NC i kamery ja bym odpuścił.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź choć zbytnio mnie nie pocieszyła <_<

Łączę pozdrowienia

Edytowane przez szymbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw - wczoraj w tvnturbo widziałem taki bajer wyglądający jak router podpinany przez chinche do radia (audio L+P i obraz), który klonuje na ekranie radia ekran telefonu (telefon łączy się z tym urządzeniem przez wifi).

 

Koszt ok 400pln, ale masz nawet możliwość sterowania przez ekran radia telefonem. Czy NC ma takie wejścia audio i video (coax) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy GMS 6323 Luxury da się podłączyć sterowanie z kierownicy bez dedykowanych złaczy iso

A jak chcesz podłączyć?

btw - wczoraj w tvnturbo widziałem taki bajer wyglądający jak router podpinany przez chinche do radia (audio L+P i obraz), który klonuje na ekranie radia ekran telefonu (telefon łączy się z tym urządzeniem przez wifi).

 

Koszt ok 400pln, ale masz nawet możliwość sterowania przez ekran radia telefonem. Czy NC ma takie wejścia audio i video (coax) ?

4 stówki to dużo pieniędzy ;za mniej można mieć bez sterowania

Coś takiego

post-92571-0-13378100-1511890520_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak chcesz podłączyć?

Chodzi mi o to czy potrzebny jest ten specjalny moduł do sterowania

4 stówki to dużo pieniędzy ;za mniej można mieć bez sterowania

Coś takiego

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gms 6707 i modułu nie mam a sterowanie z kiery śmiga.Z tego co wiem przy innych modelach gms też nie był potrzebny moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GMS w Note i też sterowanie z kiery działało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pochwalę :)

Zamontowałem ostatnio radio na androidzie od chińczyka. Cena 110$ z kablami do podłączenia nissana. FAJNA SPRAWA!!!

Baz problemu działa Torgue i inne aplikacje przewidziane na adnka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten wynalazek:

https://www.aliexpress.com/item/Funrover-2g-32g-2-Din-Android-Car-Dvd-For-Nissan-Qashqai-X-trail-Almera-Pathfinder-Teana/32836933469.html

 

Kupowałem 11.11. więc cena była trochę inna. Teraz chyba promocja się skończyła  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne radio !

To jeszcze w promocji dostałeś "szybką przesyłkę" jak na darmową przesyłkę (ja jeszcze czekam na zakupy z tego dnia) i pewnie UC radia nie oclił - Szczęściarzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fajnych rzeczy w radiu, to np. możliwość korzystania z map online. Radio bez problemu paruje się z telefonem a przy zrobieniu hot spota mamy internet.

post-100960-0-59477200-1512112204_thumb.jpeg

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery w Qq są (z tego co mi wiadomo na 6v).Radia nie orginalne nie obsługują kilku kamer chyba że jakiś moduł do obsługi.Dochodzi przełącznik kamer,Mając NC i kamery ja bym odpuścił.Pozdrawiam

A co powiecie na to ? Udało się podpiąć cam 360*

Co to za stacja.

https://youtu.be/Vv_JpG3nTPc

Edytowane przez szymbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fajnych rzeczy w radiu, to np. możliwość korzystania z map online. Radio bez problemu paruje się z telefonem a przy zrobieniu hot spota mamy internet.

 

horte czy to twoje radio to cos jak to http://allegro.pl/nawigacja-android-7-1-2din-2gb-wifi-tel-sim-zpl-i7050279918.html#imglayer

jesli tak to mam pytanie czy sterowanie z kiery działa czy trzeba dokupić moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

horte czy to twoje radio to cos jak to http://allegro.pl/nawigacja-android-7-1-2din-2gb-wifi-tel-sim-zpl-i7050279918.html#imglayer

jesli tak to mam pytanie czy sterowanie z kiery działa czy trzeba dokupić moduł

Sterowanie z kierownicy działa bez zbędnych modułów.

Muszę jeszcze zobaczyć czy da się seryją kamerę podłączyć. Moźe ma ktoś z Was już jakiś doświadczenie?

To radio z aukcji powyżej, to nie to samo co moje.

Edytowane przez horte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to ? Udało się podpiąć cam 360*

Co to za stacja.

No wow! Kurde to bym sie decydował od razu... tylko gdzie co i i za ile :-)

 

PS. Widać, że miejsce na radio było docinane ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje bez ramki , i jestem bardzo zadowolony. Michałowi raz jeszcze dzieki . :D

Pany kupiłem radio 2 din na Androidzie z alixa.  Jak mam radio wyciągnięte to ramka od  nawiewów i radia wchodzi na radio ale z oporem wręcz trzeba wcisnąć. Natomiast jak montuje w deske to te uszy mocujące radio do deski  które przełożyłem z ori radia 2 din nie zbyt mi pasują za dużo dziurek i nie mogę dopasować potem radia do ramki. Ktoś miał podobne problemy ? jakieś większe  radio mi się trafiło mam identyczne jak to. z cytowenageo postu.

 

coś w ten deseń :

https://pl.aliexpress.com/item/Quad-Core-800-480-2-Din-Android-4-4-Fit-NISSAN-QASHQAI-Tiida-Car-Audio-Stereo/32746866439.html?spm=a2g0s.8937420.0.0.6fdd0030erhZFR

 

Taka sytuacja u mnie;

 

Ktoś robił majstrował z tymi uszami ? 

 

Bez tych  uszu radio wejdzie w ramke  i złoże do kupy wszystko ale wtedy wiadome że jak je wcisnę radio  to wpadnie w dziurę ;] 

 

Specjalnie kupowałem dedykowane do Qashqaia a tu problem.

post-108571-0-16598300-1517165297_thumb.jpg

post-108571-0-88862400-1517166181_thumb.jpg

Edytowane przez slaviozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem takie radio. Użyłem blach ze starego radia. Musisz się pobawić z ustawieniem radia w prawidłowej pozycji.

 

Radio jako tako oragnięte ogólnie ma 102 mm a powino mieć 100. Podpiłowałem ramke i weszło. Uchwyty też trzeba się pobawić bo ori nie pasują zbytnio ale udało się.

 

Kolejny problem który mnie wnerwił to sterowanie kierownicy działają mi tylko 3 przyciski.

-sciszenie

- słuchawka

- i w dół manetka.

 

Głośniej

w górę

czy Information

oraz Source

nie działa

A mam specjlaną wiązke niby do Nissana ;]

 

Póki co tych kabli nie podłączyłem z tej wtyczki :

 

 

- reverse wsteczny zapewne ale tez gdzie to podłączyć do świateł wstecznych ?

- Parking ? czujniki parkowwania ? For parking brake ? czyli do hamulca po co ?

- AMP ???? tego nie mam pojęcia ;] 12v out czyli sygnał do wzmaka lub kamerki.

 

 

Ktoś coś??

[Edit] Doczytałem coś w instrukcji. key2 dla sterowania kierownicy kiedy są 2 pozytywne sygnały ? jak to w QQ jest ?

 

a i została mi 1 kostka tam gdzie jest zapewne Mic 2 białe chyba 3 czarne ? tam czasem czegoś też ważnego nie ma ?

 

[Edit2] rozłączyłem w kostce kabel oznaczony key2 i przyłączyłem go do kabla key2 ale wychodzącego ze złącza wtyczki do USB i o dziwo działa wszystko teraz. Także dla potomnych nie trzeba panikować ale tak plug&play czasem nie jest mimo kostek do Nissana.

post-108571-0-99114000-1517233427_thumb.jpg

Edytowane przez slaviozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kabel do świateł wstecznych, to już gdzieś w tym wątku pisałem, że możesz podpiąć się do kabla idącego w lewym progu lub (czego jeszcze nie pisałem) przeciągnąć kabel od kamery do radia który będzie miał w sobie przewód czerwony, zasilający. Ten przewód podłączysz do światła cofania a z drugiej strony do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...