Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zacisk hamulca tylnego. Jakiego producenta wybrać?


kmeg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W mojej almerze (270 tys, 13 lat) tylne hamulce odmawiają posłuszeństwa i zaczął wyciekać z nich płyn hamulcowy co powoduje, że w zasadzie hamulce nie działają. Wg ASO zestaw naprawczy już nic nie pomoże i radzą wymienić całe zaciski ew próbować je sobie regenerować samodzielnie jak się bardzo uprę. Szukam zamienników ale na rynku jest tego sporo w cenach różnych (300-600 zł, tych super tanich chińczyków (po 150 zl) nie biorę pod uwagę). Nie mam pojęcia od jakiego pułapu cenowego i  producenta kupować (samochód ma swoje lata i raczej kolejnych 13 lat nie przeżyje). Różnica między jakims Texarem czy innym NK czy innym Delco a FTE/ABS wynosi jakieś 200 zł. Ktoś może mi zasugerować markę, która ma dobry stosunek jakości do ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wg ASO zestaw naprawczy już nic nie pomoże 

a jak to stwierdzili?? tak z ciekawości się pytam :D 

kup zestaw naprawczy kosztuje grosze wymień i zobacz czy nadal będzie to samo i wtedy myśl o nowych zaciskach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to stwierdzili?? tak z ciekawości się pytam :D

kup zestaw naprawczy kosztuje grosze wymień i zobacz czy nadal będzie to samo i wtedy myśl o nowych zaciskach 

 

Kupiłem (bezcylinderkowy) ale stwierdzili, że nic tego nie będzie i podczas wykręcania cylinderka tylko wszystko się rozleci i ew auto wyląduje na lawecie. Zaciski mocno pokorodowany i nie wygląda najlepiej.

 

ps. co ciekawe z przednimi nie marudzili i zestaw naprawczy był dla nich ok.

Edytowane przez kmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co jest pokorodowane?? cylinderek?? ostatnio regenerowałem w N15 i działa a nie można było ruszyć cylinderka tak był zapieczony,  tylko trzeba wyjąć zacisk na stół i wszytko dokładnie wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co jest pokorodowane?? cylinderek?? ostatnio regenerowałem w N15 i działa a nie można było ruszyć cylinderka tak był zapieczony,  tylko trzeba wyjąć zacisk na stół i wszytko dokładnie wyczyścić

 

Wg nich środek i cylinderek jest już nienaprawialny ich metodami. Nie wiem jak to stwierdzili bez rozbierania całości ale rozmawiałem z mechanikiem i odradzał rozbieranie całości bez posiadania awaryjnego zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem :D chyba lubię wyzwania i jakoś zregenerowałem bez drugiego zacisku na półce, 

jak można stwierdzić, czy gładź jest zardzewiała jak jej się nie widzi, najłatwiej wymienić na inny bo aby to zregenerować trzeba się troszkę namęczyć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem :D chyba lubię wyzwania i jakoś zregenerowałem bez drugiego zacisku na półce, 

jak można stwierdzić, czy gładź jest zardzewiała jak jej się nie widzi, najłatwiej wymienić na inny bo aby to zregenerować trzeba się troszkę namęczyć :D

 

Z przednimi nie było problemu, sami od razu kazali popędzić do sklepu i przynieść zestaw naprawczy (blokowały się). Tylne natomiast ciekną jak szalone i stwierdzili, że zestaw naprawczy może nie dać rady i od razu szukać zamiennika i wrócić z nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przednimi nie było problemu, sami od razu kazali popędzić do sklepu i przynieść zestaw naprawczy (blokowały się). Tylne natomiast ciekną jak szalone i stwierdzili, że zestaw naprawczy może nie dać rady i od razu szukać zamiennika i wrócić z nim...

No przecież nie chce im się robić... z tyłem jest więcej roboty.. to im się nie chce. Sam regenerowałem sobie to przeklinałem jak szewc w trakcie. Na rynku sporo jest regenerowanych oryginałów po ok 150zł, kup, zawieź do wymiany i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie chce im się robić... z tyłem jest więcej roboty.. to im się nie chce. Sam regenerowałem sobie to przeklinałem jak szewc w trakcie. Na rynku sporo jest regenerowanych oryginałów po ok 150zł, kup, zawieź do wymiany i już...

To tłumaczy niechęć do zestawu naprawczego.

Co do regenerowanych to Marki za

150zl (rok gw) czy Słupsk za

259zl (dwa lata gw) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas gwarancji nie ma znaczenia wg. mnie. Jak jest zrobione dobrze to co ma się tam zepsuć? 150 to zdecydowanie bardziej rynkowa cena. Brałbym tańszą, jeśli sama firma wiarygodna. Mielec robi po 160. Do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas gwarancji nie ma znaczenia wg. mnie. Jak jest zrobione dobrze to co ma się tam zepsuć? 150 to zdecydowanie bardziej rynkowa cena. Brałbym tańszą, jeśli sama firma wiarygodna. Mielec robi po 160. Do wyboru do koloru.

 

Zaciski zregenerowane i wymienione. Zaoszczedziłem tą metodą sporo pieniędzy. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...