Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Tutorial] Zdalne otwieranie klapy bagażnika


Michalmiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobra chyba mam pomysła aby to zrobić na Arduino :D na 4 (dla bezpieczeństwa) klikniecie pilota w określonym czasie będzie się podnosić klapa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawa wstępnie potwierdzona, będzie zliczanie kliknięć zamka w drzwiach kierowcy, jak by ktoś wiedział, który to kabel :D było by miło bo nei musiał bym poszukiwać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej i najszybciej , środkowy słupek wyciągasz gumę wiązki tylnych drzwi i już masz kostkę . Niebieski przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popróbujemy :D jak czasu starczy eraz jest akcja składanie lusterek ale sprężyny zamówione czyli bagaznik tez w ofercie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem taki sterownik jak pod powyższym linkiem www.elektroda.pl.

W skrócie opisałem go po tematem siłowników do J10.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klapę bagażnika to i ja mam chęć poczekam na Ciebie ,opiszesz to mi będzie łatwiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, sprężynki zamówiłem, teraz tylko napisać kod do NANO i powinno działać :D tylko ten czas bo priorytet to instalacja LPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje przy starych, jak coś będzie nie tak to wymienię nie ma sensu wcześniej, zastanawiam się czy dodatkowo nei dorobić doświetlania np przez 15s przy zamykaniu :D pilotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem nie sprawdzałem :) jak złożę to sprawdzę :) bo akcja "LPG" rozpoczęta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90złociszy :D a w projekcie to kwestia dopisania może 3 linijek kodu :D czyli zakup nieopłacalny finansowo :D bo i tak będzie moduł tylko wgrywać nowe funkcje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2019 o 16:27, MisilYE napisał:

Jak mrugniesz długimi po wyjęciu kluczyka to nie świeci?

nie działa, mam inny problem AKU było odpięte i po wprowadzeniu cyferek aby odblokować NC1 wszystko OK tylko nie można wyłączyć radia, wciśnięcie POWERA powoduje uruchomienie NAVI nei wiem o co caman 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Wracając do tematu. W pierwszym etapie planuję montaż sprężynek na fabrycznych siłownikach oraz montaż przycisku otwierania klapy na desce rozdzielczej (przycisk od Infinity FX II).
Nie planuję otwierania z pilota, ponieważ mam system Keyless i nie chce mi się pilota wyciągać z kieszeni.
Mam pytanie, czy ktoś bawił się z montażem czujnika otwierania nogą pod tylnym zderzakiem? U mnie myślę o jakiejś "dwukanałowej". Pierwszy sygnał "zwiera" tyki przycisku otwierania centralnego zamka na blendzie klapy bagażnika a drugi sygnał "zwiera" styki przycisku otwierania bagażnika.  

pozdrawiam

Bez tytułu123.jpg

Bez tytułu12.jpg

Bez tytułu1.jpg

IMG_20220521_085815539.jpg

Edytowane przez Dawid303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde powiem ci ryzykowny może być ten montaż fotokomórki,jak dojdą sprężynki do klapy to nie wiem czy zdążysz zabrać nogę zanim dostaniesz po zębach klapa,chyba że będzie to z małym opróżnieniem otwierało 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Mam Qashqai+2 z 2012r. Mam pytanie odnośnie siłowników i sprężynek. Kupiłem siłowniki z Krosna dedykowane do modelu. Kupiłem sprężynki o wysokości 32mm tak jak w temacie ale one nie mieszczą się przy całkowitym opuszczeniu klapy. Sprężyna ściśnięta ma wysokość 15mm i jest to o 5mm za dużo by klapa się zamknęła. Siłownik nie ma tyle wolnego miejsca pomiędzy końcówką a głównym korpusem. Co wy montujecie, że to działa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Czy ktoś jest w stanie zmierzyć suwmiarką, linijką czy czymkolwiek odległość przy prawie domkniętej klapie pomiędzy głównym korpusem amortyzatora a nakręcaną końcówką. Potrzebuje wiedzieć jaka jest u was przestrzeń na zmieszczenie sprężyny, która odbija klapę. Podejrzewam, że w Qashqai +2 jest inaczej niż w waszych zwykłych wersjach i dlatego u was działa a u mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...