Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odcinek 2: Od Qashqaia do X-Traila


Crith
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Strider się zgadza ze swoim interlokutorem, świat się kończy... :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu moze nie tyle chodzi o klase a o jakies wewnetrzne przekonanie o wartosci auta. Ja np dawno temu kupilem Rovera 114. I zawsze z jakas tam duma mowilem co to za wynalazek, bo nikt praktycznie nie byl w stanie odgadnac co to za model. A mi sie wydawalo ze Rover to jest cos :). I faktycznie byl bardzo fajnym autkiem. A co do ludzi kupujacych obecnie X'a. A jaki maja obecnie wybor ?. Wszystkie te SUV'y i crossovery sa do siebie bardzo podobne. Kupujac nowe auto i wyjezdzajac z salonu mamy male szanse ze ktos nas od razu rozpozna :). Taki rynek. Ale zauwaz, ze jest tak jak napisales wczesniej. Wlasciele X'ow jednak nie bardzo lubia porownanie do QQ, bo to jednak takie zejscie po drabince o jeden szczebelek w dol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale QQ i X to ta sama drabinka i ten sam szczebel (crossovery), na którym X zajmuje odrobinę więcej miejsca.:)

Europejskie rozumienie segmentu SUV jest zupełnie zwichrowane - tutaj nawet Fiata Pandę nazywa się SUV-em, a tymczasem 99% tzw. SUV-ów to zazwyczaj klasa compact, hatchback, a pojedyńczym można dołożyć "crossover". Według takiego podejścia marketingowców dawna Warszawa też byłaby SUV-em: duży prześwit, wysoka pozycja za kierownicą, agresywna i dynamiczna sylwetka.;)

I tak ludzie nabierają się na to, co słyszą w salonach - a potem płacz.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam na autorskie zapiski z pokładu X-Trail'a.... :(

Gdzie ten dziennik (?) chciałoby się rzec.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik, jak się zarzekłem tworzyć będę... sukcesywnie średnio 2 wpisy na m-c, także @Sky nie marudź ;) Admin-Majster wszystko wie... do pisania podchodzę poważnie, ale jeśli założę temat na kolejny odcinek to chcę go mieć dobrze wykończony, żeby czegoś mi nie zabrakło... obecnie jestem na etapie skrobania 2 odcinków naraz: poszukiwania wad i błędów oraz objaśnienia pojęcia TEKNA w QQ oraz X (czyli kto ma lepiej)... poza tym jest pogoda to i w pasiece dużo się dzieje... tam mam czas jedynie na przemyślenia... wieczorem, jak zdążę, muszę to na klawiaturze jakoś dobrze jeszcze ubrać starać się nie przysnąć ;) na szczęście lubię jak tyle tego wszystkiego jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marudzę... tylko troszkę mi się "rozlazł" temat  :P  i zapomniałam jakie jest meritum tego subforum...

Admin może wie...ale reszta oczekuje szczerych wyznań w "dzienniku pokładowym"... 

Wiem - upierdliwa jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację.

Jednak fajnie poczytać o pierwszych wrażeniach z wypraw nowym X-Trailem... jakieś plusy i minusy...

Autor obiecał nowe odcinki - więc czekamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zabiłeś" temat... :D

Nie da się zabić czegoś co dopiero zaistnieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby.... ;)

Jak pisałam wcześniej - czekam na nowe odcinki... a chyba nie masz nic przeciwko luźnej konwersacji w temacie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

Podstawowa różnica

X-Trail :      Made in Japan

Qashqai:    Made in United Kingdom

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podstawowa różnica

X-Trail :      Made in Japan

Qashqai:    Made in United Kingdom

 

 

Pozdrawiam

 

I tu się mylisz kolego.

Tylko T30 był robiony w jednej fabryce w Japonii.

T31 złamał ten monopol i oprócz Japonii był montowany w Rosji w Sank Petersburgu

https://newsroom.nissan-europe.com/eu/en-gb/media/pressreleases/2475/nissan-x-trail-to-be-built-at-saint-petersburg

 

T32 (Roque) jest już chyba montowany po całym świecie (Japonia, Rosja, Malezja, Chiny i parę innych krajów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można chyba sprawdzić po numerze VIN, ja mam z Japonii (takie informacje pokazuje internet) ale może inne kraje ściągają z innych fabryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można chyba sprawdzić po numerze VIN, ja mam z Japonii (takie informacje pokazuje internet) ale może inne kraje ściągają z innych fabryk

 

To nie takie oczywiste i w dużej mierze zależy od polityki producenta. Akurat w przypadku Nissana pierwsze trzy znaki mogą pokazywać kod montowni lub kod producenta (Nissan Japonia).

A kod producenta ma się nijak do kodu montowni. Pytanie z jakim kodem wychodzą przykładowe samochody montowane w Saint Petersburgu. Śmiem przypuszczać, że na początku mają JN1.

 

Dopiero 11 znak podaje montownie, ale to dotyczy amerykańskiego kodu VIN (przykład poniżej)

 
VIN Position 11 = Assembly Plant
C Smyrna, Tennessee – USA 
H-M Tochigi, Japan
K Mexico 
T Oppama, Japan 
U Zama, Japan 
W Kyushyu, Japan 
X Hiratsuka, Japan 
Z Kyoto, Japan 
4 Nagoya, Japan 
5 Murayama, Japan 
9 Gunha, Japan 
9 Fujijyu, Japan

 

Móje dwa T30 na 11 polu mają znak 0 (zero) którego brak jest na w/w liście ale z innych źródeł wiem że były montowane tylko w Japonii

 

 

Inni tez tak robią:

Przykładowo Opel pierwsze trzy znaki ma jako WOL (West Germany) co oznacza, że producentem jest Adam Opel AG z Niemiec, a dopiero na 11 znaku podaje kod montowni (G-Gliwice, P - Warszawa Żerań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego numeru VIN wynika, ze produkcja (montaz) odbyl sie w Japonii - sprawdzalem na roznych "dekoderach" VIN i wychodzi tak samo.

Jest duze prawdopodobienstwo, ze wszystkie X-Trail z tego samego okresu (2016-2017) zostaly "poskladane" w Japonii.

Plyna z Japonii do GB a pozniej sa "rozdzielane" na Europe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz kolego.

Tylko T30 był robiony w jednej fabryce w Japonii.

T31 złamał ten monopol i oprócz Japonii był montowany w Rosji w Sank Petersburgu

https://newsroom.nissan-europe.com/eu/en-gb/media/pressreleases/2475/nissan-x-trail-to-be-built-at-saint-petersburg

 

T32 (Roque) jest już chyba montowany po całym świecie (Japonia, Rosja, Malezja, Chiny i parę innych krajów)

Cześć

Nie mylę się

można to sprawdzić po Vin-ie

 

Wszystkie na EU są produkowane w Japonii

Zobacz ile wynosi czas oczekiwania na zamówienie.

 

 

Pozdrawiam

To nie takie oczywiste i w dużej mierze zależy od polityki producenta. Akurat w przypadku Nissana pierwsze trzy znaki mogą pokazywać kod montowni lub kod producenta (Nissan Japonia).

A kod producenta ma się nijak do kodu montowni. Pytanie z jakim kodem wychodzą przykładowe samochody montowane w Saint Petersburgu. Śmiem przypuszczać, że na początku mają JN1.

 

Dopiero 11 znak podaje montownie, ale to dotyczy amerykańskiego kodu VIN (przykład poniżej)

 
VIN Position 11 = Assembly Plant
C Smyrna, Tennessee – USA 
H-M Tochigi, Japan
K Mexico 
T Oppama, Japan 
U Zama, Japan 
W Kyushyu, Japan 
X Hiratsuka, Japan 
Z Kyoto, Japan 
4 Nagoya, Japan 
5 Murayama, Japan 
9 Gunha, Japan 
9 Fujijyu, Japan

 

Móje dwa T30 na 11 polu mają znak 0 (zero) którego brak jest na w/w liście ale z innych źródeł wiem że były montowane tylko w Japonii

 

 

Inni tez tak robią:

Przykładowo Opel pierwsze trzy znaki ma jako WOL (West Germany) co oznacza, że producentem jest Adam Opel AG z Niemiec, a dopiero na 11 znaku podaje kod montowni (G-Gliwice, P - Warszawa Żerań).

Cześć

11 znak 0

produkcja

Japan Tokyo 6-17-1 Ginza Chuo-KU

 

Masz to napisane na świadectwie homologacji.

 

Pozdrawiam

Tomm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Osobiście irytuje mnie fakt, że przednie kierunki w qq są wspólne z dziennymi i podczas zmiany pasa na ten manewr właśnie je zastępują co wygląda subiektywnie w mojej ocenie premium... Iks tego zabiegu nie posiada, szkoda...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 19.04.2016 o 12:01, Burgi napisał:

Mierzą inaczej bo mierzą w jardach i milach :dribble:.

Z mojego doświadczenia ( jeździłem i QQ i X-em ), to jednak dwa zupełnie inne samochody, które podobnie wyglądają.

Inne. Najlepiej oddaje to nazewnictwo amerykańskie:  Rogue (X) i Rouge Sport (QQ)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...