Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na lato


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna za pasem, koła zmienione na letnie i znów samochód odzyskał swój dawny urok. Z obserwacji wiem, że QQ wyjeżdżały na różnych oponach letnich z fabryki. Na jakich oponach przyjechały Wasze samochody? Mój QQ dotarł z takim kompletem

 

Continental ContiSportContact5 225/45 R19

 

i muszę powiedzieć, że to świetne opony. Porownując na świeżo wrażenia z jazdy po zmianie kół auto odzyskało "sportowy" charakter i trzyma się jezdni jak przyklejone. Na zimówkach miałem wrażenie, że przwrócę się z całą budą w zakręcie.

 

 

contisportcontact-5-tire-image.png

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj również wyjechał na conti i pierwsze co zrobiłem to zmienilem ja na Pirelli p7 ktore w moich warunkach duzo lepiej się sprawdzają.Na conti mialem wrażenie dużo slabszej trakcji niż na pirelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Trudno w to uwierzyc biorac poprawke ze P7 to opony caloroczne ze znacznie bardziej "uniwersalnym" bieznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, są nawet fotki w dziale o zimowkach no i w mojej subiektywnej opini pirelki biją na głowę conti.

Zresztą nie tylko ja mam zastrzeżenia do conti,również kilka osób potwierdziło że nie są za dobre w ich opini.

Edytowane przez kiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakims ekspertem w tej dziedzinie i nie moge fizycznie porownac tych dwoch opon, jednakze, bawiac sie w detale techncznie Conti sa zauwazalnie lepsze od wspomnianych Pirelli. Zrodla ponizej. Co pojawia sie w negatywnych komentarzach to zuzycie. Mam na nich przejechane kolo 7000 km, az z ciekawosci pojde dzis sprawdzic glebokosc bieznika. Conti podobno zaczynaja tracic swoje wlasciwosci po 10.000 km. Jesli to prawda to faktycznie jest to kiepska opona w temacie zuzycia.

 

Conti

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/Sport-Contact-5.htm

 

Pirelli

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Pirelli/P-7.htm

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uwazasz że zamiast na przykład zabrać żonę na weekend do Wenecji kupilem opony bo bieżnik mi się podobał?

Przy każdym praktycznie ruszaniu uslizg,hamowanie to bardzo często zalaczajacy się abs a nie wspomnę już o konieczności znacznego redukowania predkosci przy zjeździe z autostrady.Conti byly u mnie przez dwa tygodnie i ja oceniam je bardzo niski(mówię o warunkach drogowych jakie panują w UK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zauwazylem niczego co wymieniles. Chyba faktycznie macie tam zupelnie inne drogi. Oczywiscie gdyby moje auto zachowywalo sie tak jak to opisales sam tez bym zmienil na cos innego. Bedac w dalszym ciagu upierdliwcem dodam, ze Conti wygrala w szwedzkich testach w 4 roznych magazynach.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda odbieralem auto pod koniec stycznia,ale snieg to byl przez 3 godziny.Temperatury pomiedzy 3 do 8 stopni i ciągły deszcz :(

Odnośnie rankingu to sam bylem bardzo zdziwiony,poniewaz conti również tutaj stoi w czołówce.

Edytowane przez kiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda odbieralem auto pod koniec stycznia,ale snieg to byl przez 3 godziny.Temperatury pomiedzy 3 do 8 stopni i ciągły deszcz :(

Odnośnie rankingu to sam bylem bardzo zdziwiony,poniewaz conti również tutaj stoi w czołówce.

 

Taki zakres temperatur to warunki zimowe. Teraz wydaje mi sie to mniej dziwne, szkoda ze nie mogles przetestowac Conti w letnich warunkach. Teraz mam 10-12 st, sucho/mokro i zachowuja sie po prostu swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leza na stojaku w szopce,moze kiedyś przyjdzie ich szansa...

 

Warto zatrzymac. Badz co badz to jedne z drozszych opon. A ja postaram sie zbadac stopien zuzycia po jednym sezonie. Good Year'y obieraly mi sie 1 mm na sezon, ciekawe jak Conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może były zakonserwowane? Opony zawsze na początku są śliskie - w samochodach się na to nie zwraca uwagi, ale motocykliści już patrzą na takie rzeczy.

Nowa opona ma na powierzchni resztki środka adhezyjnego z formy produkcyjnej. Dopiero po ok.500 km warstwa ta ulega wytarciu a opona zaczyna pracować jak powinna.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zuzycia opon to w insigni miałem good year eagle asymetric na 20 calowych kołach i po 18 tys mil były jak kolano,ale trzeba im przyznać świetnie trzymały,a dojeżdżam do pracy przez góry.Potem założyłem pirelli p 0 i o ile zuzycie jakby zmalalo ,to już nie czułem się tak pewnie jak na good year.

W kazdym razie zjezdzilem już kilkanaście,jesli nie ponad dwadziescia kompletów opon i nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim zachowaniem opony jak conti na ktorych wyjechał mój slabeuszek.Drugą sprawą jest to że w UK w asfalcie jest bardzo dużo kamienia i to działa wręcz jak tarka na opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdzilem bieznik i faktycznie, mam tylko 5 mm z 8 ktore mialem tam jeszcze rok temu. W takim tempie jak obieraja sie te gumy to bedzie ich ostatni sezon :(. Az takim fanem "Performance" nie jestem zeby zmieniac opony co dwa lata, pora sie rozgladnac za substytutem na rok przyszly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Conti zużywają się w zawrotnym tempie. Auto odebrałem w czerwcu zeszłego roku i przejechałem przed zmianą na zimowe ok 5tys km. Zostało ok 5mm. Myślę że ten sezon będzie ostatnim dla tego kompletu. Ten sam model opon miałem w aucie służbowym i przejechałem tylko 1 sezon! Ok 15tys. Opony dobrze trzymają za to są bardzo nietrwałe.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Conti zużywają się w zawrotnym tempie. Auto odebrałem w czerwcu zeszłego roku i przejechałem przed zmianą na zimowe ok 5tys km. Zostało ok 5mm. Myślę że ten sezon będzie ostatnim dla tego kompletu. Ten sam model opon miałem w aucie służbowym i przejechałem tylko 1 sezon! Ok 15tys. Opony dobrze trzymają za to są bardzo nietrwałe.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

Mam podobne odczucia, juz rozgladam sie za gumkami na przyszly sezon.
Na razie na celowniku mam Michelin Pilot Super Sport 225/45 R19.
Ma ktos jakies doswiadczenia z tymi oponami?
Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kompletu opon zimowych r 16 215 /65 macie cos sprawdzonego ??

Moje stare pirelli juz jakoscia nie pachna niestety... mowia ze Kleber Hp2 dobre badz Continental Crosscontact.. ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kompletu opon zimowych r 16 215 /65 macie cos sprawdzonego ??

Moje stare pirelli juz jakoscia nie pachna niestety... mowia ze Kleber Hp2 dobre badz Continental Crosscontact.. ?? 

 

To chyba powinno byc w watku zimowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na zimówkach Semperit Speed Grip 2 w tym rozmiarze. Niedrogie a w trakcie minionych czterech zim (lekkich) spisywały się b. dobrze. Są to opony do jazdy w mieście (np. oblodzona nawierzchnia) natomiast nie wiem jak spisywałyby się w gębokim śniegu bo kostki bieżnika mają dość drobne. Poza tym są ciche i komfortowe.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Macie jakieś opinie o Michelin Primacy 3???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...