Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na lato


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś opinie o Michelin Primacy 3???

Jacko, zależy ile jeździsz i jak ? Wg, mnie szkoda przepłacać :whistle: Chyba, że masz dojście do nich w okolicach 400zł/szt.(oczywiście uzależnione od nr-u kapcia) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, zależy ile jeździsz i jak ? Wg, mnie szkoda przepłacać :whistle: Chyba, że masz dojście do nich w okolicach 400zł/szt.(oczywiście uzależnione od nr-u kapcia) ;-)

A coś bliżej? Szybko się zużywają ,głośne są?(z etykiety nie widać by były głośne 69db)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś bliżej? Szybko się zużywają ,głośne są?(z etykiety nie widać by były głośne 69db)

W firmowym Mondeo MK4 założone i nawet dawały radę. Chłopaki trochę km robili po Polsce, ja również parę razy jeździłem, ale tak trafiło, że dni były słoneczne, to mogę się wypowiedzieć, że na suchym sprawowały się bez zarzutu. Nie przypominam sobie, aby były głośnie, ale to było rok temu jak jeździłem Mondeo. Pytam, czy dużo km robisz, bo jeżeli do 15 tys. to nie wiem, czy pakowałbym się w markę premium. Może holenderskie(zioło mile widziane)  :dribble:  Vredestein Sportrac 5 tylko one maja 71 dB. O głośność nie martwiłbym się, bo kosiarka i tak opory toczenia zagłuszy :-)

Edytowane przez Baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem(dotarły) oponki Michelin Primacy 3 XL :D Piękne nóweczki z 27/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem(dotarły) oponki Michelin Primacy 3 XL :D Piękne nóweczki z 27/16

Pochwal się o ile odchudziłeś portfel ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1480zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, brutto czy netto? Jaki nr kapcia masz? 215/60/17 ? Najważniejsze, poproszę namiary. Zawsze lepiej mieć ich więcej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena była do odbioru,czyli brutto,...a kapeć niemały 215 55 18

W ten sposób zaoszczędzone blisko 1000zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 17 cena za Michelin to ponad 2koła :whistle: Zobacz, czy nie są to przypadkiem Michelin pisane przez dwa "l"  :rofl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,nie nie....są prosto z salonu...Made in Germany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja chetnie oddam moje 19-tki z oryginalnymi felgami i oponami continental. chce zmienic na 18-nastki z wyzszym profilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A camu? że tak zapytam??? 

Przecież na 19kach tak kozacko wygląda! Jak zgrabna Kaśka w mini i na szpilkach! :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również rozważam zakup zestawu 18 od n teka na całorocznych oponach,kaska na 18 jest duuuzo bardziej komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co czytam,koliduje z wcześniejszymi wpisami (niekoniecznie w tym temacie) ,że na 19 kach komfort się nie zmienił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 19 są od samego poczatku,znajomy mnie podrzucil do miasta tą samą trasą która zazwyczaj jeżdżę i jego n tek na 18 jest duzo bardziej "miekki" na wszystkich progach i wysepkach zwalniajacych.Gdy jezdzisz tylko na 19 kach to wszystko jest ok,ale jak masz okazję porównać komfort do wiekszego balona to pozniej zaczynasz trzymać się za plomby przy przejazdach po progacg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Kiego,mam niski profil w Micrze i przeklinam...nie mogę się ojej Kaśki doczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koledzy odgrzewam temat, bo zbliża się lato - no proszę się nie śmiać - już bliżej niż dalej.

Ostatnio moje felgi zrobiły się prawie czarne od brudu i .... samochód zaczął lepiej wyglądać niż na felgach dwukolorowych.

No i zacząłem myśleć czy nie dać oryginalnych 19 do malowania na czarno. Ma ktoś może jakieś zdjęcie poglądowe jak to może wyglądać? Przeglądnąłem forum i nie znalazłem żadnego obrazka  czarnych oryginałów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 19 są od samego poczatku,znajomy mnie podrzucil do miasta tą samą trasą która zazwyczaj jeżdżę i jego n tek na 18 jest duzo bardziej "miekki" na wszystkich progach i wysepkach zwalniajacych.Gdy jezdzisz tylko na 19 kach to wszystko jest ok,ale jak masz okazję porównać komfort do wiekszego balona to pozniej zaczynasz trzymać się za plomby przy przejazdach po progacg ;)

Na twoje 19 możesz założyć 225/55. Widziałem już kilka wózków na mieście z tym rozmiarem. W X-trailu tez masz taki rozmiar. A komfort na 55 o niebo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Podany przez Ciebie rozmiar nie jest dopuszczalny. Jak już to np. 235/45r19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 55 19 nie jest zawarte w specyfikacji dla qq, a nie uśmiecha mi się biegać po sądach z ubezpieczycielem w razie jakiejś nieprzewidzianej przygody. Mam teraz zimowe dunlop winter sport, są bardziej komfortowe niż Pirelli p7 które miałem założone poprzednio(run flat) i na wiosnę dam szansę dunlopom lub Hankook. Oczywiście opony będą w rozmiarze 225 45 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacja auta i rozmiarów kół dopuszczonych do niego. W innym przypadku zmieni się średnica koła, co spowoduje zakłamanie odczytu prędkości.

 

"Przy wyborze większych felg należy kierować się zdrowym rozsądkiem i najlepiej wziąć pod uwagę wskazówki producenta pojazdu. W instrukcji znajdziemy zalecane i dopuszczalne średnice felg i szerokości opon. Aby po wymianie felg auto zachowywało się lepiej i nie utrudniało normalnej eksploatacji należy kierować się kilkoma wskazówkami. Średnica koła, a więc i obwód opony musi być taki sam jak opon fabrycznych. Założenie opon o innej średnicy spowoduje błędne wskazania prędkościomierza. Jeśli zakładamy felgi o większej średnicy to szersze opony muszą mieć niższy profil. Np. jeśli w naszym aucie są opony 175/70 R13 to możemy założyć 185/60 R14 lub 195/50 R15. Tylko wówczas zostanie zachowany taki sam obwód. Wybierając felgi należy zwracać uwagę także na taki parametr jak odsadzenie (ET). Jego wartość powinna być wytłoczona na feldze. Parametr ten jest często lekceważony. Jednak zmiana jego wartości może spowodować zmianę geometrii zawieszenia ponieważ promień zataczania koła może się zmienić z dodatniego na ujemny lub odwrotnie. Opona nie może także wystawać poza obrys błotnika lub obcierać o nadkole."

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiosna zbliza sie wielkimi krokami :) a co za tym idzie zmiana kol na letnie. Z racji tego, ze lubie zrobic to sam mam pytanie odnosnie podnoszenia J11. W internetach mozna przeczytac ze ma slaba konstrukcje. Czy mozna cos pokrzywic podnoszac lewarkiem? Moze faktycznie jechac do wulkanizatora i na podnosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...