Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przemyślenia na temat układu wydechowego:)


djembe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
W miejsce drugiego tłumika wstawiłem tubę z nierdzewki od jakiegoś bliżej nie określonego VW, zdaje się, że z jakiejś wersji gt bo brzmiał rasowo basowo(dla mnie za młodzieżowo i za głośno). Za tym tłumikiem jest jakiś mikrus który te basy zdejmuje:) i wyprowadzenie do tyłu:) Teraz mam miejsce na 40 litrową butlę walcową:) Chciałem tam wstawić trójnik i przed mostem wyprowadzić prawą stroną drugą rurę, z taką samą końcówką, ale trójnik wzbudzał wydech i znowu było głośno więc dałem sobie spokój.
Może podpowiecie z czego mogę wstawić zamiast tej nierdzewki tłumik żeby było ciszej? Macie jakieś sprawdzone patenty? Aaa uwolnienie wydechu poprawiło zrywność auto odczuwalnie lepiej idzie:) Jak ogarnę chwilę wrzucę fotki.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam końcowy tłumik od Opel Corsa C 1.2 pb. Jest cicho, ale ja mam przed tym 2 katalizatory (Niemiec musiał dołożyć, pewnie by mieć niższe opłaty).

W miejscu starego tłumika mam butlę cylindrową (gaz nam od 3 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem wrzucam fotki:) Zdaje się, że mimo że nierdzwka to ten sportowy charakter tłumika mi tak wadzi:/ Chciałbym żeby działało jak oryginał, czyli tak cicho, że zastanawiam się czy silnik odpalony:P

 

 


Pytanko, jaka Butla ci tam wlazła Markoni? Masz jakieś fotki tego rozwiązania?

post-97252-0-80781100-1461934146_thumb.jpg

post-97252-0-93954700-1461934147_thumb.jpg

post-97252-0-85229500-1461934148_thumb.jpg

post-97252-0-80288900-1461934149_thumb.jpg

post-97252-0-74691700-1461934150_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek szukałem, nie znalazłem. Pstryknąłem nową. U Ciebie jest tylko rura, u mnie tłumik. Ty powinieneś zmieścić większy zbiornik. Nawet u mnie wszedłby większy (następny wymiar), ale już po fakcie. Mój zbiornik ma średnicę 31,5 cm, a długość chyba 59,2 cm. Gazu wchodzi 33 L. Zbiornik ma bodajże 40 L (następny był 45 L). Rozważyć warto mniejszą średnicę, a dłuższy, bo przy bardzo wysokim krawężniku, czy innej przeszkodzie trzeba uważać parkując tyłem.

Przed montażem zbiornika trzeba usunąć osłonę starego i żeberko (ono nie jest dla wzmocnienia podłogi, tylko dla mocowania tego starego łumika/osłony).

post-38025-0-76559300-1461949527_thumb.jpg

post-38025-0-78438000-1461949557_thumb.jpg

Edytowane przez Markoni Rzeszów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) Czyli wsadzę tłumik od corsy c i butlę 45 i mam sprawę z głowy(muszę najpierw walnąć konserwację na to miejsce i w okolicę montażu butli). Dzięki za cenne info. Szkoda tylko nikt więcej w temacie się nie chce wypowiedzieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem tłumik od Fiata Tempry i butlę jak Markoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czekam dalej:) Przedstawcie wasze kombinacje, kto od czego jeszcze pakował tłumik i była cisza? Może mam jakiś na stanie, chciałbym pewniaka i może będą małe koszty a spawanie na wariata odpada( mam tak pospawane i cicho nie jest)]:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od jakiego auta wsadziłeś tłumik Loxeal? Dawaj jakieś foto:)


Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie znalazłem tłumik nówkę od corsy b 1.2, ale jakaś taka mała ta rura wylotowa(mały przekrój). Nie zabierze mi to mocy z i tak już słabego jak na tą budę 1.6????


Dzisiaj dopiero przy okazji uszczelniania układu wspomagania, skończyłem też sprawę z tłumikiem. Jeden przytkał wylot, drugi szukał gdzie pierdzi i dmucha. Pospawane wszystkie dziurki. Układ wygląda tak, zamiast drugiego kata tłumik z corsy c 1.2 za tym tłumikiem jakiś mniejszy nie wiem z czego. Ostatni przed mostem i rura do tyłu pociągnięta. Nadal mi głośno:/ Może ten drugi, który robił za środkowy a teraz za końcowy psuje wszystko?  Może jakieś sugestie?


Witam ponownie.

Jako, że nie doczekałem się sensownej odpowiedzi, pytam ponownie: od czego tłumik wstawić czy może co poprawić w układzie wydechowym, żeby było ciszej.

Powtórzę jak to wygląda.

Zamiast pierwszego kata mam tłumik od corsy b 1.2 potem jakiś mały środkowy i rura do końca. Jak zapalę auto to jest w miarę cicho, do 2000 obrotów jest ok ale przy 3000 już radio nie wyrabia. Wydech pospawany uszczelniony. Ma ktoś jakiś pomysł??

Pozdrawiam


Tzn pierwszy kat jest, zamiast drugiego tłumik od corsy:)


Witam ponownie... zrobił się monolog w moim wykonaniu ale trudno. Byłem dzisiaj u gazownika(mówią, że najlepszy w Zachodniopomorskim), Przedstawiłem moją koncepcję wymiany mojej 110l butli ze środka i okazało się, że pod spód spróbuje mi w środę włożyć zbiornik 300x80 50l.

Czekam na dalsze sugestie odnośnie układu wydechowego bo mi głośno:(.

Pozdrawiam


Butla 50 L już pod spodem. Temat tłumika dalej nie rozwiązany:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno Ci będzie znaleźć rozwiązanie, aby było cicho. Nie po to z tyłu był tak wielki tłumik.

Ja miałem katalizator i tłumik jak dobrze pamiętam od fiata tempry zamiast dużego poprzecznego (bo tam butla była :) ) wstawioną przed mostem. Fabrycznie nie miałem tego małego. I było całkiem całkiem. Generalnie na oryginalnym wydechu Serena nie należy do cichych. Ja wyrzuciłbym u Ciebie tłumik od corsy i wstawił coś innego.

Możesz też wyciszyć kładąc matę na podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Po kombinacjach wszelakich wsadziłem oryginalny tłumik od sereny 1.6 tylko odwrócony o 90 stopni za pierwszym katalizatorem, przed mostem.  Efekt jest taki, że jest dużo ciszej. Jak będzie więcej kasy to kupuje nowy bo wstawiłem używany(trochę wydmuchany). Wrócę też do oryginalnego przekroju rury bez udziwnień bo wspawałem troszkę grubszą rurkę na końcu i będzie jeszcze ciszej,:)


No i kupiony nowy i ładnie pospawany i .... kuźwa głośniejszy niż wydmuchany stary:( Zdaje się, że trzeba będzie się do jakiejś firmy która mi pomierzy pospawa na zamówienie żeby było cicho. :( Myślałem żeby jeszcze wspawać coś za tym dużym bo w sumie zamiast kata coś małego jakbym wstawił to może by pomogło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...