Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z AIRBAG


JAro85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zapalila mi sie kontrolka od Poduszek, najpierw zaczela migac szybko wiece przeprowadzlem opisana na forum procedure "restartu Sterownika poduszek"

Teraz miga raz wolniej raz szybciej jest to prawdopodobnie jakis kod usterki.

Przejrzalem wszystki kostki i wszytko wyglada OK.

Rozebralem nawet tunel srodkowy by dostac sie do sterownika poduszek wszystkie kostki powpinale.

 

znalazlem jedna wolna kostke i zastanawiam sie czy byla podlaczona przed awaria i wogole od czego jest??

 

Macie jakies pomysly???

post-95907-0-67383500-1462038509_thumb.jpg

post-95907-0-13078600-1462038527_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prubowalem juz tego wszystkiego kolego i nic procedura restartu sterownika zadzaialala.

Ale nic to nie zmienilo teraz tez miga tylko z inna czestotliwoscia.

 

Interesuje mnie ta wolna wtyczka ktora znalazlem dlatego zrobilem ten temat

 

Czy ktos wie co to za wtyczka???

post-95907-0-04986900-1462086271_thumb.jpg

post-95907-0-39665000-1462086284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Szkoda że nie dałeś fotki od strony kostek. U mnie wchodzą do czujnika SRS trzy kostki   lecz nie pamiętam czy u mnie była jakaś kostka wolna.


=========================

 

Edit. 2.05.2016r godz.10:01

Ps. Dublujący temat który założyłeś wczoraj o godz 12:30 usunąłem zgodnie z regulaminem forum - Dział III pkt.5, ppkt. a i b;  pkt.6, ppkt. c i g; oraz - Dział IV pkt.2

Napisałeś wszystko to samo co i tutaj w 1 poscie, tylko AirBag - napisałeś z małej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony kostek tych zoltych zlaczek mam tak samo jak ty wchodza 3 wtyczki wszystkie sprawdzilem i wpialem jeszcze raz;

Ta czarna kostka ktora zaznaczylem leci obok ale jeast w tej samej wiazce kabli.

 

Moglbys zajrzec gdzie leci ten twoj kabel ktory zaznaczylem 

 

 

post-95907-0-61089800-1462214224_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Tego nie obiecuje, bo wiesz że rozkręcenie tunelu to nie tylko "dwie" śrubki. Zobaczę czy coś będzie widać jak wyjmę popielniczkę.

Fotkę mam jak rozbierałem Tinkę prawie do gołej blachy z pięć lat temu. Nie wiem dlaczego jest mało szczegółowa i nie widać tego czarnego kabla.

Może to kostka np. do zmieniarki CD lub do podgrzewania foteli. Choć bardziej bym stawiał na zmieniarkę. Montowana była chyba pod fotelem pasażera (ja zmieniarki nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja chyba tez nie albo poprzedni wlasciciel zabral i zostawil kabelek;) a grzanych foleli tez nie posiadam.

Ale  dzieki za info, podejrzewam ze walnal ten sterownik AIRbag, podjade ktoregos razu do elektryka i sprawdze to bo strasznie mnie to miganie irytuje.

Jeszcze gdyby to bylo tylko na tablicy wskaznikow, a to zapala sie nawet na ekranie LCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponowałbym podjechać do ASO Nissana na wymianę wadliwej poduszki pasażera (akcja serwisowa - u mnie wymienili za darmochę) i przy okazji naprawią Ci błąd... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Nie do końca jest tak jak to napisałeś.

Akcja nie dotyczy wszystkich Tino lub Almer albo -ogólnie Nissanów, lecz wybrane egzemplarze. 

Jakie, też jest tabela i wykaz wszystkich VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mi też mruga ta kontrolka , pojawiła się po odkurzaniu samochodu , najpierw migała jakimś kodem ( 2 dłuższe migniecia i dwa krutsze )  a teraz non stop w równych odstepach .

Kiedyś udało mi się ją wyłączyć poprzez znany na forum sposób 3 krotnego załączania i wyłączania stacyjki itd.

lecz teraz mam problem bo już kilka razy próbowałęm i nic:(

 

W zeszłym roku dostałem od nissana pismo o tej akcji serwisowej , lecz olałem temat... ciekawe czy dalej trwa ta akcja , jak tak to podjade i niech  naprawiają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...