Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.04.2018 o 19:35, wucash666 napisał:

Sorry za obsuwę ale weekend, pogoda i wogóle :D A więc instalacja przebiegła bez większych problemów, jedyna uwaga - Canbus w zestawie coś mieszał, a więc musiałem dokupić nowy za 50 zł.

Powiem tak - jestem więcej niż zadowolony :D wizualnie naprawdę nie mam się do czego przyczepić wręcz cieżko oko oderwać :P

Plastiki, spasowanie wszystko super. Sprzęt chodzi naprawdę szybko, nawigacja (Mapy Google, Sygic albo wgrany przez sprzedawcę iGo działają bez problemu).

Po podłączeniu do sieci (przez telefon) można korzystac pełnymi garściami :) Wszelakiej maści aplikacje... Ja osobiście używam głównie Spotify i Radio Czwórka (którego nie ma już analogowo). Youtube i filmy to bajer - raczej podczas jazdy oglądac nei będę :) Jedyna uwaga nie wiem czemu ale Tidal mimo poprawnej instalacji nie chce się poprawnie uruchomić. Na szczęscie jest Spotify ;)

I tutaj UWAGA! aż trudno mi opisac szok w jakim jestem co potrawią zdziałać te głośniki pod innym radiem, każdy kto słucha pyta czy też głośniki wymieniłem! Naprawdę grają sto razy lepiej :D Zaryzykowałbym twierdzenie że to jeden z największych plusów wymiany. Problemów z radiem nie zauważyłęm żadnych stacje wyszukuje i odtwarza bez zakłóceń.

Kamer cofania również bez zarzutu. Sam system oferuje sporo ustawień a 4GB ramu gwarantują naprawdę szybką pracę.

post-83442-0-40993300-1524331882_thumb.jpg post-83442-0-34473400-1524331895_thumb.jpg post-83442-0-86211100-1524331909_thumb.jpg post-83442-0-08273500-1524331958_thumb.jpg post-83442-0-06084800-1524331977_thumb.jpg

Wucash666, co prawda moja Acenta do odbioru do końca maja, ale już myślę o wymianie standardowego radia na taką stację jak Twoja i montaż kamery. Muszę pogadać z salonem, czy zrobiliby mi to w cenie i wpisali w książkę serwisową. Możesz coś więcej napisać jak przebiegł montaż kamery tzn. gdzie zostało ukryte okablowanie, czy była wystarczająca ilość mb w zestawie z Ali i gdzie zamontowałeś samą kamerkę. Ponieważ mieszkam niedaleko T., możliwy byłby kontakt z Twoim mechanikiem , który TO robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji kamery i samej stacji to sam niewiele powiem bo zostawiłem znajomemu w czwartek i odebrałem w piątek :D Jak pisałem wyżej kamerę kupiłem w Polsce na allegro http://allegro.pl/kamera-cofania-nissan-qashqai-j11-od-2013-hq-170-i7296449561.html, nie przez Aliexpress. 

Kamerę polecił mi właśnie znajomy, okablowanie wystarczyło no i jak powiedział najwięcej było pierd%@#$% :) żeby wszystko schować w plastikach. Generalnie żadnego kabla nie widać ;) Sama kamera jest w w ramce do oświetlenia tablicy rejestracyjnej. 

Jak będzie potrzeba oczywiście mogę dać namiary.

Edytowane przez wucash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio przyszło, wczoraj zamontowałem. Kamery 360 działają. Więcej napiszę po weekendzie. Nie działa radio DAB.

Instalacja dość prosta, na początku ilość kabli może przestraszyć, ale jak się wszystko podłączy to nie wygląda tak źle :)

Dwa USB wyprowadziłem w schowku.

20180518_232033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w tych radiach z 10 calowym ekranem - nie mają pokrętła głośności i jak potrzebujemy szybko ściszyć radio? Jak jest rozwiązana regulacja głośności oprócz sterowania z kierownicy? Te przyciski po lewej stronie to są fizyczne? Dotykowe, ekranowe czy mikroswitche?

Jak wrażenia z użytkowania z takim dużym ekranem?  Długo się czeka na uruchomienie? I jak szybko wskakuje obraz z kamery cofania? Załóżmy że po odpaleniu samochodu musimy  wycofać - czy obraz z kamery wskakuje w miarę szybko po uruchomieniu zapłonu?

Kusi ten ekran ale mam powyższe obawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przyciski po lewej są dotykowe. Jeśli chodzi o ściszanie to dziś zerknę czy da się jakoś szybko wyciszyć. Duży ekran nie przeszkadza, ale to moje subiektywne odczucie.
Uruchomienie to ok 40 sekund. Kamera cofania włącza się błyskawicznie, wydaje mi się że przełączane jest źródło wideo i dlatego to działa tak szybko. Od uruchomienia auta czy to działa to sprawdzę jak będę w aucie, bo nie zwróciłem na to uwagi.

Na minus, to co zauważyłem:
- wspólne audio dla każdego źródła, nie da się mieć różnej głośności dla rozmów, nawigacji, systemu.
- irytujący dzwonek połączeń przychodzących, którego nie da się zmienić i wyłączyć, bez roota (na to też przyjdzie czas ;)
- nie działa uruchamianie programów przy starcie, tzn. mam apkę do śledzenia GPS, która w opcjach ma zaznaczone run after boot. Niestety nie włącza się. Jest to chyba problem tego że radio tak naprawdę się nie wyłącza tylko przechodzi w tryb głębokiego snu, czy jak to się tam nazywa.

Reszta same plusy, ja bym brał jeszcze raz.

20180521_191225.jpg

Edytowane przez Pinki18
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam takie jak na obrazkach chyba takie same jak koledzy.

- szybkie wyciszenie nacisnąć power - raz, pogłośnić power szybko - raz

- uruchomienie u mnie to tyle ile się włącza komp między zegarami 3 sekundy - może

- obraz z kamery cofania jest natychmiast, wszystko się wyłącza muzyka czy radio czy nawigacja obojętnie jest od razu i to samo w drugą stronę jakby np. nawigacja już czekała a muza zaczyna się w pół słowa tak jak się skończyła.

Teraz ja zapytam, u mnie wszystko chodzi ale: nie mogę podpiąć modemu usb stacja niby go widzi ale brakuje jej oprogramowania, programik pobrałem ze sklepu ale jest to nakładka APP a stacja nie chce go wyjąć jako programu mówi że potrzebny Rut.

Pytanie brzmi czy da się zrutować taką stację i czy nie straci się jakichś ustawień.

IMG_20180326_141717_zmień rozmiar.jpg

IMG_20180326_141726_zmień rozmiar.jpg

IMG_20180326_141731_zmień rozmiar.jpg

IMG_20180326_141748_zmień rozmiar.jpg

IMG_20180326_141759_zmień rozmiar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uruchamiania to zależy od jednostki - w poprzednim aucie miałem taką, co działa natychmiast bo przechodziła w uśpienie, a nie wyłączała się, ale były takie co musiały sie za kazdym razem uruchamiać. Dlatego przed zakupem radzę ten drobny fakt sprawdzać - mnie by szlag trafił, jakbym musial za kazdym odpaleniem czekać 40 sekund 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie włącza się ok 20 s. a ponieważ zawsze wyjeżdżam z garażu tyłem to tego nie odczuwam bo i tak widzę obraz z kamery cofania, która uruchamia się niezależnie od uruchomienia systemu. Rzeczywiście może to być irytujące ale akurat dla mnie jest to zbyt mały minus w przeciwieństwie do zalet :)

Dodatkowo jak chcemy aby radio grało podczas cofania to jest to kwestia ustawień. Co do modemu USB to stacja widzi te przystosowane do Androida. Ja osobiście udostępniam neta z telefonu i nie potrzebuje dodatkowo modemu. Sprzedawca zaproponował mi konkretny model modemu, który działa ale to akurat był dla mnie zbędny wydatek 150 zł.

Może jak wyjdzie nowe oprogramowanie to niektóre wady uda się zlikwidować.

Edytowane przez wucash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa natywnie tylko jeden modem, ale 3g. LTE nie chciał.
Tu jest stronka o tych radiach do poczytania:
https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-android-head-units-general/dasaita-mcu-updates-rockchip-px5-octa-t3575155

Co do uruchamiania, zanim zapnę pasy i ruszę to radio jest odpalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wucash jaki to model pamiętasz, ja sprawdziłem z pięć typów i żaden nie gada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skuszę tylko czy zadziała, kurde mam wątpliwości, czym się różni ten od tych które sprawdzałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniał ktoś w wersji po FL taką stację? Co zrobiliście z oryginałem?

 

Ok! Moje pytanie nieaktualne...Oryginalna stacja w innym samochodzie nie pójdzie.Załączy się na 2 minuty i wyłączyJest zakodowana do jednostki BCM i nie ma możliwości podmienić kodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejne pytanie do tych którzy wymienili NCIII na "Chińczyka" czy oryginalna kamera Nissana działa w tych zestawach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja troszkę z innej beczki,ale też dotyczy mediów.Otóż wszyscy którzy mają zwykłe radio nie NCIII,mogą również wejść w ustawienia serwisowe.Robi się to podobnie jak w NCIII,czyli radio gra,naciskamy setup i kręcimy prawą gałką,wprawo,w lewo i w prawo,w tym czasie radio powinno przejść stan serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2018 o 19:01, JACKO29 napisał:

Kolejne pytanie do tych którzy wymienili NCIII na "Chińczyka" czy oryginalna kamera Nissana działa w tych zestawach???

jak rozeznawałem temat to tak- potwierdzone w przypadku tego radia:

https://www.youtube.com/watch?v=E5tC_MzsJTU

na pewno nie działa asystent parkowania, ale nas to nie dotyczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...kupiłem Chińczyka,wymieniłem dzisiaj. I mam zagwozdkę ,myślałem że slot na mapy będzie normalnej wielkości a tam jest na mini,to samo z sd.Na razie założone,muszę przerobić zasilanie,bo gra tylko jak stacyjka jest włączona,no i nie ma sterowania z kiery,ale to widocznie trzeba w ustawieniach pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ustawieniami walczyłem że trzy dni,  w końcu dałem za wygraną pojechałem do serwisu, i zrobili wszystko jak trzeba w 2 godziny, (na tyle zostawiłem samochód.). A i dołożyli jakiś sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, JACKO29 napisał:

Heh...kupiłem Chińczyka,wymieniłem dzisiaj. I mam zagwozdkę ,myślałem że slot na mapy będzie normalnej wielkości a tam jest na mini,to samo z sd.Na razie założone,muszę przerobić zasilanie,bo gra tylko jak stacyjka jest włączona,no i nie ma sterowania z kiery,ale to widocznie trzeba w ustawieniach pogrzebać.

podaj linka co kupiłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Sosnowca...tyn serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...