Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tz... nie masz problemow z dzwiekiem rozmow tel? Koledze juz w drugiej z rzedu stacji navi premium szfankują połączenia. Dobrze, ze przeplacil i kupil w tej firmie z Krakowa ( a nie w Chinach), to choć gwarancja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym koniec gwarancji, chyba sobie taki sprawię :D

Ja zamontowałem cztery lata przed końcem gwarancji  :D

tz... nie masz problemow z dzwiekiem rozmow tel? Koledze juz w drugiej z rzedu stacji navi premium szfankują połączenia. Dobrze, ze przeplacil i kupil w tej firmie z Krakowa ( a nie w Chinach), to choć gwarancja jest.

Ja słyszę idealnie,mnie podobno słychać słabiej niż z fabrycznego ale sam tego nie sprawdzałem,bo jeszcze nikt mi zbytnio nie narzekał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem cztery lata przed końcem gwarancji :D

 

Ja słyszę idealnie,mnie podobno słychać słabiej niż z fabrycznego ale sam tego nie sprawdzałem,bo jeszcze nikt mi zbytnio nie narzekał

Dokładnie ten problem miał kolega, prawie go nie było słychać a on slyszal ok. Do tego syszeli trzaski.( wersja 2 Giga ramu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to gwarancja? Sam zamierzam się niedługo pobawić w okolicach radia i zastanawiam się czy nie przyczepią się później widząc ślady odkręcania na śrubach itp.

Jako, że jestem nowym posiadaczem QQ to i, że jest to mój pierwszy post to: po pierwsze witam wszystkich użytkowników, proszę o wyrozumiałość(gdy popełnię niechcący jakąś gafę), po drugie sądzę, że mają tu zastosowanie przepisy unijne opisane tu: https://moto.wp.pl/obowiazek-serwisowania-aut-na-gwarancji-w-aso-prawda-czy-mit-6068445155902081a . oraz artykuł z linku: http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/czesci-oryginalne-czy-zamienniki/emydl .

 

Edytowane przez Romek_Hel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie,czemu się drażnicie tymi linkami.Nigdy nie zwracałem uwagi na takie opisy,zwłaszcza że jak się gwarant uprze to nic gonie powstrzyma od odmowy,jedynie sąd.Poza tym,wymiana radianie jest ingerencją w elektronikę,o ile nie doszło do uszkodzenia przewodów instalacji.Jeżeli wszystko jest plug&play to mogą sobie tylko pogwizdać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje radio b. Słabo odbiera. Wyjeżdżając poza miasto gubi fale, w mieście tez jest średnio. Antena wyglada dobrze, jest cała. Jedyne co rzychodzi mi do głowy to sprawdzenie czy wszystko dobrze podłączone jest do radia. Stad moje pytanie, czy możecie mnie poinstruować jak wyciągnąć radio?

Dzieki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje radio b. Słabo odbiera. Wyjeżdżając poza miasto gubi fale, w mieście tez jest średnio. Antena wyglada dobrze, jest cała. Jedyne co rzychodzi mi do głowy to sprawdzenie czy wszystko dobrze podłączone jest do radia. Stad moje pytanie, czy możecie mnie poinstruować jak wyciągnąć radio?

Dzieki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tu masz film jak wyjąć radio

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie,czemu się drażnicie tymi linkami.Nigdy nie zwracałem uwagi na takie opisy,zwłaszcza że jak się gwarant uprze to nic gonie powstrzyma od odmowy,jedynie sąd.Poza tym,wymiana radianie jest ingerencją w elektronikę,o ile nie doszło do uszkodzenia przewodów instalacji.Jeżeli wszystko jest plug&play to mogą sobie tylko pogwizdać.

Jeśli  mogą sobie tylko pogwizdać, to ja chyba popełnię coś takiego(gdy upewnię się, że do rocznika 2017 też pasuje): http://allegro.pl/radio-nawigacja-gps-nissan-qashqai-x-trail-14-16-i6978838752.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=CPC&utm_campaign=rtbhouse-retargeting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  mogą sobie tylko pogwizdać, to ja chyba popełnię coś takiego(gdy upewnię się, że do rocznika 2017 też pasuje): http://allegro.pl/radio-nawigacja-gps-nissan-qashqai-x-trail-14-16-i6978838752.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=CPC&utm_campaign=rtbhouse-retargeting

 Mam ten model u siebie zamontowany od ok miesiąca czasu. Montaż bez żadnych kłopotów i przeróbek. Wszystkie przejściówki w komplecie. Jedyny minus to cena, ale ogólnie polecam. Działa idealnie jak tablet. Duży plus za wzmacniacz, dużo mocniejszy niż w tym nissanowskim radyjku. Nie trzeba już zmieniać głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten temat,jest tego sporo.Na windzie,na Antku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Zastanawiam się nad wymianą radia firmowego na stację multimedialną, ale z tego co przeglądam na alli to są generalnie dwa rodzaje - z pokrętłami na dole i na górze.

@tz1609 ma z pokrętłami na górze - jaki tam jest andek?

Czy ktoś ma z pokrętłami na dole -  na ali jest teraz taka z wysyłką z Czech za ok 1300, wtedy odpada potencjalny VAT i cło...

 

Pytania ogólne - czy w trakcie słuchania radia nawigacja odtwarza dźwięki? Czy wycisza całkowicie radio, czy ścisza? Czy jednak nie odtwarza?

Najczęściej słucham radia i teraz Yanosik lub GMaps mam ustawione na głośnik telefonu mimo połaczenia bluetooth.

Kamera cofania - jest spinana z światłem wstecznym i automatycznie się uruchamia obraz?

 

Dzięki z góry za rozjaśnienie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek to 5.1.1

W czasie słuchania radia nawigacja działa też w tle i odtwarza dźwięki.Głośność tą można sobie ustawiać indywidualnie t.j.albo całkowicie wycisza radio w trakcie komunikatu albo można zrobić mix np.50/50,70/30 itd w zależności jak nam pasuje.Kamery cofania jeszcze nie podłączyłem ponieważ mam czujniki ale jak się ociepli to chyba to zrobię.Z tego co widzę po przewodach i instrukcji spina się właśnie ze światłem wstecznym i obraz uruchamia się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerkę podłączysz pod światło cofania, włącza się wtedy automatycznie. Jest trochę jazdy z przeciąganiem instalacji do tylnej klapy, to jedyna niedogodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Dziś zabrałem się za instalowanie nawigacji i wystąpił problem z podświetlaniem kierownicy i klimatyzacji. Ewidentnie jest zwarcie po włączeniu świateł.

Pytanie do kolegów którzy już instalowali czy przeciąć kabel zaznaczony na zdjęciu czerwoną strzałką czy była mowa w tym wątku o innym czarnym kablu.

post-104793-0-60028800-1520280232_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś zabrałem się za instalowanie nawigacji i wystąpił problem z podświetlaniem kierownicy i klimatyzacji. Ewidentnie jest zwarcie po włączeniu świateł.

Pytanie do kolegów którzy już instalowali czy przeciąć kabel zaznaczony na zdjęciu czerwoną strzałką czy była mowa w tym wątku o innym czarnym kablu.

Nie jestem już pewien po takim czasie, ale  tego co pamiętam to jest ten kabelek. Ja zrobiłem w ten sposób, że sprawdzałem próbnikiem gdzie w kostce samochodu występuje napięcie po włączeniu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w poprzednim aucie taką jednostę dedykowaną i powiem wam, że mam mieszane uczucia...

na pewno Radio FM odbierało mega gorzej niż oryginalne radio- kończyło się tym, że słuchałem internetowego, wg mnie we wszytskich tych androidowych jednostakch są słabe odbiorniki FM, zresztą można o tym poczytac na necie...

do tego miałem oryginalny zestaw BT i naturalnie musiało wszytsko iśc przez Radio...masakra była, zakłocenia okropne od wtryskiwaczy...

jedynym plusem było korzystanie z nawigacji pod Andka i Yanosika...reszta rzeczy to był bajer i do tego stwarzający zagrożenie na drodze jak sie np coś na youtubie szukało :whistle:

 

Ja bym już nie kupił takiego sprzętu...

post-110829-0-56811700-1520922828_thumb.jpg

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problemy z radiem juz zostały wyeliminowane poprzez nowy moduł wkładany w większości aktualnych stacji na androidzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w poprzednim aucie taką jednostę dedykowaną i powiem wam, że mam mieszane uczucia...

na pewno Radio FM odbierało mega gorzej niż oryginalne radio- kończyło się tym, że słuchałem internetowego, wg mnie we wszytskich tych androidowych jednostakch są słabe odbiorniki FM, zresztą można o tym poczytac na necie...

do tego miałem oryginalny zestaw BT i naturalnie musiało wszytsko iśc przez Radio...masakra była, zakłocenia okropne od wtryskiwaczy...

jedynym plusem było korzystanie z nawigacji pod Andka i Yanosika...reszta rzeczy to był bajer i do tego stwarzający zagrożenie na drodze jak sie np coś na youtubie szukało :whistle:

 

Ja bym już nie kupił takiego sprzętu...

Widzęże kolega poszedł podobną drogą jak i ja i przesiadł się z NB na QQ.  Ja zmieniłem radio w GP na takie i też nie jestem zadowolony z odbioru, plusem jest kamera cofania i ekran do nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś z Was ma dokładnie rozpisany schemat połączeń złącz w zwykłym radiu (Visia/Acenta) ? Ja znalazłem cały opis w instrukcji serwisowej dostępnej pod linkiem poniżej:

 

http://zinref.ru/avtomobili/Nissan/004_10_00_Nissan_QASHQAI_J11_Manual_ENGLISH/2078.htm

 

Jednak jest tam tyle różnych złączy, że tak naprawdę nie wiem która od którego radia itp.

Chodzi mi o to, że w dedykowanych stacjach jest używany wewnętrzny mikrofon do rozmów telefonicznych. Można podłączyć też zewnętrzny. Ale po co ciągnąć kable i instalować nowy, skoro można użyć ten co już jest. Ze sekcji gdzie pokazana jest diagnoza mikrofonu opisane są piny na złączu radia (oraz mikrofonu) gdzie należy sprawdzać ciągłość obwodu. Chciałbym użyć przewodów z tychże właśnie pinów i podłączyć je jako mikrofon zewnętrzny w dedykowanej stacji. Ktoś z Was już się w to bawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...