Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zapłaciłem 1294 z przesyłką z Niemiec. Wgrany android 8, octacore, 4GB ram, 32 GB rom plus włożona karta SD 8GB z wgraną nawigacją IGO. Paczka dotarła po 10 dniach bez problemu, wszystko profesjonalnie zapakowane. Jutro jadę do znajomego mechanika na instalację. Dokupiłem w Polsce kamerę cofania firmy GMS polecaną właśnie przez kumpla.

Po instalacji wrzucę foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki :)

https://pl.aliexpress.com/item/Car-2-din-android-GPS-for-Nissan-Qashqai-2014-autoradio-navigation-head-unit-multimedia-2Gb-32Gb/32816101663.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.rsj75I

kupowałem na promocji i z kuponami był prawie 100 pln tańszy...

w realu nie ma tej obramówki srebrnej tylko gładka czarna powierzchnia (imho lepiej)

Edytowane przez wucash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj foto po zamontowaniu.Reklama reklamą,le foty od użytkownika są bardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś niespójny ten opis- raz 2, a raz 4 GB ramu...

poza tym to jednostka PX5 - miałem taki model w poprzednim aucie- kiespkie radio i problemy z BT, zawieszął się non stop...

i jesli dobrze rozumiem, to nie pasuje do aut z automatyczną klima.

 

ja bym nie ryzykował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za obsuwę ale weekend, pogoda i wogóle :D A więc instalacja przebiegła bez większych problemów, jedyna uwaga - Canbus w zestawie coś mieszał, a więc musiałem dokupić nowy za 50 zł.

Powiem tak - jestem więcej niż zadowolony :D wizualnie naprawdę nie mam się do czego przyczepić wręcz cieżko oko oderwać :P

Plastiki, spasowanie wszystko super. Sprzęt chodzi naprawdę szybko, nawigacja (Mapy Google, Sygic albo wgrany przez sprzedawcę iGo działają bez problemu).

Po podłączeniu do sieci (przez telefon) można korzystac pełnymi garściami :) Wszelakiej maści aplikacje... Ja osobiście używam głównie Spotify i Radio Czwórka (którego nie ma już analogowo). Youtube i filmy to bajer - raczej podczas jazdy oglądac nei będę :) Jedyna uwaga nie wiem czemu ale Tidal mimo poprawnej instalacji nie chce się poprawnie uruchomić. Na szczęscie jest Spotify ;)

I tutaj UWAGA! aż trudno mi opisac szok w jakim jestem co potrawią zdziałać te głośniki pod innym radiem, każdy kto słucha pyta czy też głośniki wymieniłem! Naprawdę grają sto razy lepiej :D Zaryzykowałbym twierdzenie że to jeden z największych plusów wymiany. Problemów z radiem nie zauważyłęm żadnych stacje wyszukuje i odtwarza bez zakłóceń.

Kamer cofania również bez zarzutu. Sam system oferuje sporo ustawień a 4GB ramu gwarantują naprawdę szybką pracę.

post-83442-0-40993300-1524331882_thumb.jpg post-83442-0-34473400-1524331895_thumb.jpg post-83442-0-86211100-1524331909_thumb.jpg post-83442-0-08273500-1524331958_thumb.jpg post-83442-0-06084800-1524331977_thumb.jpg

Edytowane przez wucash666
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem nieźle, mógłbyś wrzucić jeszcze fotkę jak wygląda interfejs radia podczas odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei :D fotka z radiem:

post-83442-0-27418700-1524341620_thumb.png

ale generalnie można słuchać na tym głównym panelu (fot.2) 

Ładował się dłużej tylko za pierwszym razem,a teraz po odpaleniu auta myślę, że to ok. 10s. Jutro mogę z sekundnikiem sprawdzić :) ale nie boli....

Ja mam tylko kamerę cofania i działa bez zarzutu przy włączeniu wstecznego.

Jest wersja do climatronika trzeba tylko zamowić z inną ramką, stacja jest dokładnie ta sama.

JACKO29 mi się też podoba :D


Jeśli komuś by nie spodobał się wygląd można wgrać inny interfejs użytkownika (mi przynajmniej sprzedawca proponował jakby co), ewentualnie samemu zrobić upgrade. Są tez wymyślne launchery w sklepie Google...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyświetlacz jest naprawdę fajny. Sam bym się na niego skusił tylko co z gwarancją bo to ingerencja w auto przez same wpiecie do magistrali can. Założę się że jakby coś wariowalo to nissan zwalilby wszystko na to radio i umyl rece.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po gwarancji :D ale mam też nadzieję, że nic się nie wydarzy. W najgorszym razie wrócę do starego radia (tfu, wypluj te słowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę niestety tutaj postawić pytanie, bo u nas na forum pulsara to dzieje się niewiele albo nic. Chciałbym uzyskać informację od kogoś kto dobrze zna się w temacie stacji multimedialnych.

 

1. Czy te stacje są rozmiaru 2din i czy pasują do każdego samochodu, który był projektowany pod kątem fabrycznej nawigacji? Jak wygląda sprawa głębokości wnęki pod radio bo znalazłem informacje, że ten wymiar nie jest standaryzowany?

 

2. Czy rozmiary zewnętrzne stacji w naszych qq, juke'ach i pulsarach bedą takie same pomimo różnych rozmiarów ekranów?

 

3. Czy faktycznie te stacje muszą być dedykowane w jakiś sposób do marki, modelu? Głównie chodzi mi o sterowanie z kierownicy.

 

4. Znajduje na różnych stronach jakieś markowe modele, które sprzedawcy opisują jako dedykowane do pulsara, które jednocześnie u innych już są dedykowane do innych modeli, podczas gdy na stronie producenta nie ma żadnych informacji o kompatybilności z danymi markami.

 

5. Czy ktoś zna ewentualnie jakąś firmę w Krakowie, która zajmuje się sprzedażą i montażem stacji w samochodach?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc. Znalezienie wyczrpujących informacji idzie mi strasznie ciężko. Nie chcialbym wydać np. 2k zł na jakieś radio, którego nie będzie się dało zamontować albo połowa rzeczy nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,na allegro przeglądając oferty stacji multimedialnych do Kasiek była firma z Krakowa,która również oferowała montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po tygodniu użytkowania mogę tylko dodać, że radio działa bez zarzutu, współpraca z telefonem poprzez BT też bez uwag (zaryzykowałbym twierdzenie, że lepiej jeśli chodzi o jakośc dzwięku podczas rozmowy). Poza tym same plusy - Spotify chula aż miło,  wgrana Automapa również. Zdecydowanie polecam, produkt warty swojej ceny. 

Edytowane przez wucash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem, zobaczymy czy faktycznie wszystko działa. Sprzedający zapewnił że kamery 360 będą poprawnie współpracowały. Oczywiście zamówiłem pod wersję z klimatronikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z jednej firmy, że uniwersalne radio powinno pasować bez problemu i nie trzeba raczej nic mieszać z okablowaniem. Z dedykowanym podobno jest tak, że jak jest nietypowy ksztalt panelu to one od razu są sprzedawane z dopasowanymi ramkami pod konkretny model samochodu. I tak się zastanawiam czy wystarczyłoby kupić maskownicę z samochodu z NC i kupic radio wymiarowo identyczne.

Edit. Jednak nie doczytałem dobrze odpowiedzi do końca. Najlepiej bym się skontaktował z firmą montującą radia na konkretnym przykładzie modelu radia i oni mi to wytłumaczą o co chodzi i jakie są różnice.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pinki18 napisał:

Ja zamówiłem, zobaczymy czy faktycznie wszystko działa. Sprzedający zapewnił że kamery 360 będą poprawnie współpracowały. Oczywiście zamówiłem pod wersję z klimatronikiem.

Jak będziesz wiedział czy rzeczywiście pasuje to daj sygnał, bo dziwne są te opisy chińczyków. Piękne zdjęcia z klimatronikiem jak u nas , a następnie wpis że nie zmieści się do amochodu z oryginalnym ekranem 7 cali

aliexpress.com/item/Dasaita-2Din-Android-Car-GPS-navi-browser-Head-unit-for-Nissan-X-Trail-2012-Radio-Video/32797518176.html?traffic_analysisId=recommend_2088_4_90158_iswistore&scm=1007.13339.90158.0&pvid=a00a1007-85db-4fec-beb2-d582b2ab3fb8&tpp=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimatornikiem problemu nie ma jeśli jest w wersji ze zwykłym radiem. Problem stanowi właśnie wersja z oryginalnym ekranem 7 cali, nie wiem czy to kwestia innej ramki czy wymiarów, ale przeglądałem tego sporo na Aliexpress i takiej wersji nie widziałem.

Edytowane przez wucash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że to nie jest kwestia wymiarów,bo przecież w wersji z NC deska dookoła radia jest taka sama a więc po wyjęciu radia chińczyk będzie pasował bez problemu.Myślę,że chodzi tutaj o okablowanie,inna wersja Canbusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2018 o 13:01, tz1609 napisał:

Wydaje mi się,że to nie jest kwestia wymiarów,bo przecież w wersji z NC deska dookoła radia jest taka sama a więc po wyjęciu radia chińczyk będzie pasował bez problemu.Myślę,że chodzi tutaj o okablowanie,inna wersja Canbusa.

Albo pod spodem inna metalowa ramka pod radio i nie zawsze można wsunąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze radia nie mam. Zamowienie anulowane z automatu przez ali, poniewaz towar nie zostal na szas wyslay. Zrobilem drugie podejscie, zobaczymy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...