Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Rozrusznik - brak siły przy rozruchu


tabsik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja almerka N16 1.8 benzynka 114km ma taki problem:

mianowicie przy odpalaniu po przekręceniu stacyjki rozrusznik tak jakby nie miał siły przekręcić, zrobi część obrotu zatrzyma się i po chwili kręci normalnie i autko zapala bez problemu. NIe dzieje się tak za każdym razem tylko raz na jakiś czas.

Myślałem że to rozrusznik ale miałem regenerowany jakieś 2 lata temu i teraz też go wykręciłem, zawiozłem do speca i stwierdził ze jest ok tylko może się troche przyczepić do cewki i ją wymienił. Jednak po zamontowaniu w aucie problem się powtarza. rozrusznik na sucho działa jak nowy.

Akumulatr swoje lata ma ale byl sprawdzany i wszystko jest ok.

Myślałem że może problem z masą ale jakby gdzieś masa nie łączyła to chyba by w ogóle nie kręcił.

Mieliście może takie objawy??

Z góry dzięki za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś coś podobnego i okazało się że rozrusznik "gubił" masę, tak stwierdził elektryk samochodowy, przeczyścił połączenia wewnątrz i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem czy się grzeje. a jeśli tak to co to by oznaczało??

np. zwarcie uzwojeń stojana. Sprawdzał elektryk rozrusznik pod tym kątem?

Ale podstawa, to jak poprzednicy pisali - sprawdzenie i oczyszczenie połączeń z masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już ktoś wspomniał, problem może leżeć w braku masy, wiem że potrafią przewody zanieczyścić się, zaśniedzieć a nawet przełamać. Wyposaż się w szczotkę drucianą, papier ścierny, odrdzewiacz i dobre klucze. Normalna sprawa w starych autach  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny przypadek, pomimo "dobrej" masy problem występował nadal, w końcu okazało się że winowajcą były skorodowane styki przy automacie rozrusznika - po przeczyszczeniu jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny przypadek, pomimo "dobrej" masy problem występował nadal, w końcu okazało się że winowajcą były skorodowane styki przy automacie rozrusznika - po przeczyszczeniu jak ręką odjął

Miałem dokładnie to samo. Upalona masa przy automacie. Za pierwszym razem nigdy nie kręcił. Potem przygrzewało masę i rozrusznik kręcił normalnie. I było tak do kolejnej próby odpalenia samochodu. Wyjąłem rozrusznik, przeczyściłem całość, wplotłem dodatkową miedzianą linkę i jak ręką odjął. Od 4 lat zawsze pali normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...