Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144]Rozrusznik


Pessos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest od groma tematów o rozrusznikach ale raczej opisują inne problemy, w większości rozrusznik w ogóle nie kręci lub kręci normalnie ale auto nie odpala. U mnie rozrusznik coraz częściej zaczyna się kręcić i zatrzymuje bo bardzo krótkim czasie. Kiedy rozrusznik działa normalnie to odpala od strzału. Co sprawdzić żeby nie wymieniać ewentualnie rozrusznika na darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku sprawdź połączenie z rozrusznikiem styki itp. czy nie są luźne zasniedziale wilgotne. Klemy od akumulatora też przeczysc dokręc itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym elementem do sprawdzenia powinny być szczotki, wytarte nie dotykają do komutatora, bądź zanieczyszczone potrafią się zawiesić a co za tym idzie zero reakcji rozrusznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być też tak że rozrusznik "gubi" masę i zatrzymuje się, sprawdź jeszcze połączenia wewnątrz rozrusznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazują na zużyty bendiks, ale przyczyna może tkwić również poza rozrusznikiem, np. zjechane miejscowo zęby wieńca koła zamachowego lub nadpalone styki stacyjki. Bez demontażu rozrusznika można tylko domniemywać przyczyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.Podepnę się pod temat czy aby wykręcić rozrusznik muszę demontować filtr powietrza z obudową, przepustnice?

Czy jest inny patent na wykręcenie go?

Z tego co rzuciłem okiem pod maskę ,to wydaje mi się że jest w tylnej części silnika od strony grodzi - nad nim przepustnica , obudowa filtra itd?

 

Mam Primere p11 97r. 1.6 16v ..

 

Objawia mi się problem z rozruchem. 

Czasami od strzała zapali ,ale większość odpaleń po parunastu przekręceniach kluczykiem. 

Kontrolki nie przygasają jedynie słychać że automat kręci ale tak jakby nie chciało obrócić kołem "nie wiem czy dobrze tłumaczę";/

Parę razy zrobiłem tak ,że jak za pierwszym razem nie załapał wystarczyło przepchać wóz do tyłu lub do przodu i łapał.

 

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi . Pozdrawiam łukasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...